Hlavní navigace

falšovaný alkohol

Jak to bylo doopravdy? Metanolová aféra z roku 2012 byla zfilmována

Česká televize odvysílala dvoudílný film Metanol, který odkrývá, jak snadné bylo dostat smrtící směs do obchodů. Nestihli jste ho vidět? Podívejte se na internetu.

Doba čtení: 1 minuta

Falšovaná a nebezpečná vína roku 2017

Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla v loňském roce celou řadu vín, která byla buď falšovaná, nebo dokonce nebezpečná. Víme, která to jsou.

9. 3. 2018 11:00
Doba čtení: 1 minuta

30 falšovaných vín roku 2015

Loni se nejčastěji falšovala vína přidáním vody a glycerinu. Jaká vína visí na pranýři?

1. 2. 2016 13:28

Půllitr lihoviny pod stovku je nutně nelegální

Smrt z lihovin hrozí dál, nelegální výrobci mají nové finty. Dozorové orgány to nevidí, zato zákazníci slyší na nabídku laciného alkoholu. Uvádíme cenové relace podezřelých lihovin.

Doba čtení: 4 minuty

Pálenky byly pančované, firma končí s pálením

Ministerstvo zrušilo povolení pěstitelského pálení společnosti z Ostravy. Její destiláty jsou nebezpečné, obsahují denaturovaný líh.

8. 4. 2013 9:49
Doba čtení: 1 minuta

Falšovaných vín jsou desítky, vedou podvody se zemí původu a ředění vodou

Už na více než 80 případů čachrů s vínem upozornila inspekce. Ta má teď nový nástroj pro lepší kontrolu. Mezi podvodníky nechybí krabicáky, Sklepmistr ani Igristoje, podívejte se.

18. 3. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Kauza metanol nekončí, objevily se další lihoviny s etiketou likérky Drak

Inspekce našla stovky lahví podezřelého alkoholu bez jakýchkoli dokladů. Sklad byl navíc provozován na černo, bez ohlášení, chtěl se tak vyhnout kontrolám.

3. 2. 2013 10:23
Doba čtení: 1 minuta

Domácí zásoby lihovin: methylalkohol je nejčastěji v tuzemáku a vodce

O bezplatné kontroly alkoholu je obrovský zájem. Přinesly už 149 intoxikovaných vzorků. 61 obsahovalo zvýšenou hladinu metanolu, zbylé vzorky denaturačního činidla 2-propanolu.

21. 12. 2012 9:35
Doba čtení: 2 minuty

Ověření bezpečnosti alkoholu zdarma jen u podezřelých lihovin

Nebezpečí otravy metylem stále trvá. Ministerstvo vydalo podmínky, za kterých je možné nechat si zkontrolovat láhve zadarmo na hygienických stanicích. Musí splňovat několik předpokladů.

14. 12. 2012 9:09
Doba čtení: 1 minuta

Dnes naposledy testování alkoholu zdarma

Máte doma podezřelý alkohol a nevíte, co s ním? Dnes naposledy si ho můžete nechat otestovat, zcela zdarma, a to v Praze. Případný obsah methanolu tu zjistí do tří dnů.

13. 12. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Otravy metylalkoholem pokračují, Vánoce mohou být kritické

O vánočních svátcích a koncem roku stoupá spotřeba alkoholu. V situaci, kdy stále není pod kontrolou jeho nezávadnost a objevují se další otravy, varují státní orgány před konzumací.

10. 12. 2012 10:07
Doba čtení: 2 minuty

Žena přežila rekordní promile alkoholu v krvi

Personál interního oddělení na Bulovce se v noci nestačil divit. Ženě v bezvědomí naměřili více než 7 promile alkoholu.

Doba čtení: 1 minuta

Místo 3 až 10 milionů. Novela potravinářského zákona chce vyšší pokuty

Je to nejrozsáhlejší změna v potravinovém právu za 15 let od přijetí zákona o potravinách. Ministerstvo zemědělství přichází se svým návrhem a mnohé chce změnit.

13. 11. 2012 11:59
Doba čtení: 1 minuta

Přehled nebezpečného alkoholu: i v lahvích s etiketou oficiálních likérek

GALERIE – Lihoviny označené etiketami oficiálních výrobců obsahují podezřelý líh. Byly zřejmě vyrobeny nelegálně. Další vzorky ze skladu Verdany jsou vysoce toxické a životu nebezpečné.

Doba čtení: 7 minut

S tuzemákem vyléváme z vaničky i tradiční pálenky

Tažení proti černému trhu s alkoholem ohrožuje i malé pěstitelské pálenice. Některá opatření zaměřená proti pančování „klasických“ lihovin typu tuzemák či vodka jsou pro ně likvidační.

Doba čtení: 4 minuty

Další lihovina z ilegálního skladu obsahuje 50 % metanolu

Inspekce varuje před všemi výrobky Likérky Drak. Ve skladu společnosti Verdana totiž našla další vysoce toxickou směs. Tentokrát jde o vodku.

19. 10. 2012 15:47
Doba čtení: 1 minuta

Zbraň hromadného ničení: v Tuzemáku byla neuvěřitelná koncentrace metanolu

Original Tuzemák z nelegálního skladu společnosti Verdana obsahuje rekordních 50 % metanolu! Vysoce toxická lihovina již byla připravena k expedici do obchodů a mohla zabít tisíce lidí.

Doba čtení: 2 minuty

Inspekce zakázala distribuci více než 30 000 lahví Likérky Drak

Přes 57 tisíc litrů alkoholu neznámého původu našli kontroloři v neregistrovaném skladu lihovin. Sklad provozuje výhradní distributor společnosti Likérka Drak.

11. 10. 2012 11:57
Doba čtení: 1 minuta

Falšovaný alkohol – všechny etikety dosud odhalených padělků

Nálezy podezřelého alkoholu a bohužel také otravy metylalkoholem stále ještě pokračují. Podívejte se na aktuální přehled podezřelých lihovin a na praktické informace.

8. 10. 2012 11:00
Doba čtení: 1 minuta

Jak poznat, který alkohol je bezpečný? Doma, v obchodě, v restauraci...

Nevěřte ničemu pod 90 korun za půllitrovku lihoviny. Kde vám alkohol zkontrolují, co se děje s načatými lahvemi z restaurací, a kam s podezřelým chlastem, když do kanalizace nepatří?

3. 10. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Alkohol z tohoto roku musí mít rodokmen

Všechny lihoviny vyrobené letos a prodávané v České republice musí mít doklad o svém původu. Vláda tak chce zaručit nezávadnost alkoholu.

28. 9. 2012 10:14
Doba čtení: 1 minuta

Restaurace na prohibici kašlaly. Alkohol nabízely v jídle

Prohibice zakazuje prodej i jiné formy nabízení tvrdého alkoholu. My jsme ale našli restaurace, které ho hostům podávají – v jídle. Může se to? Ne, ale nikoho to nezajímá.

Doba čtení: 5 minut

Další etikety závadného alkoholu - podívejte se, co se pančovalo

Ministerstvo zdravotnictví přidalo další etiketu z lahví, v nichž kontroly našly závadný alkohol a varuje: Tyto lihoviny nepijte! Přestože uvolnění prohibice je zřejmě blízko, ministr zdravotnictví Leoš Heger stále varuje před konzumací alkoholu ze starých zásob, lidé mají zřejmě doma ještě velké množství nebezpečných lihovin. Podívejte se na aktualizovanou galerii etiket lahví, v nichž byl nalezen falšovaný a tudíž nebezpečný alkohol. Novým přírůstkem v této sbírce jsou láhve označené etiketou…

Doba čtení: 1 minuta

„Jak dlouho budeme čekat, až potraviny začnou zabíjet jako metanol?“

Prezident výživových poradců ČR, Ivan Mach, zaslal serveru Vitalia.cz své vyjádření k prohibici i ke kvalitě potravin v českých obchodech. Zároveň vyzval stát k zodpovědnosti za nastalou situaci. Přečtěte si jeho plné znění. Čekat na další osudný omyl výrobců potravin? Už mi to nedá…Prý se podvodníci z pančovací mafie dopustili osudného omylu, a proto začali umírat lidé na otravu metanolem. Nevidím totiž zásadní rozdíl mezi podvody ve výrobě a prodeji potravin, jak zase potvrzuje nová zpráva…

Doba čtení: 2 minuty

Nové lahve se závadným alkoholem

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo přehled etiket lahví, ve kterých byl nalezen závadný alkohol a jedná se o potenciální nebezpečné padělky. Ministr důrazně varuje před konzumací alkoholu ze starých zásob, který mohou mít lidé například ještě doma. Podívejte se na aktualizovanou galerii etiket lahví, v nichž byl nalezen falšovaný a tudíž nebezpečný alkohol. Novým přírůstkem v této sbírce jsou láhve označené etiketou Wodka Frederic!

Doba čtení: 1 minuta

Nebojte se pít Alpu

GLOSA – Současná metanolová otrava je především důsledkem vysoké spotřební daně na tvrdý alkohol. Příčina problému se tudíž nevyřeší ani poté, co bude částečná prohibice odvolána.

Doba čtení: 4 minuty

Etikety lahví, ve kterých byl nalezen závadný alkohol

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo zatím nejkompletnější přehled podezřelých etiket. Tyto lahve jsou mezi lidmi. Přestože pro celou ČR již platí prohibice, tedy zákaz prodeje a podávání většiny alkoholických nápojů, nebezpečné lihoviny mohou mít lidé ještě doma, ve svých zásobách. Mimořádné opatření se vztahuje na lihoviny s obsahem ethanolu od 20 % objemových a dále na tuzemák a konzumní líh.

Doba čtení: do minuty

Nebezpečný alkohol: Lahve s těmito etiketami má někdo doma

Policie varuje: Lahve s nebezpečným alkoholem jsou mezi lidmi.  Podívejte se, na co si dát pozor! Zlínští kriminalisté, kteří odhalili nelegální stáčírnu alkoholu ve Zlíně, upozorňují na fakt, že několik lahví s nebezpečným alkoholem je stále mezi konečnými odběrateli, tzn. v domácnostech. Dobře si proto prohlédněte vzory etiket, jimiž jsou lahve s podezřelým alkoholem opatřeny.

14. 9. 2012 11:48
Doba čtení: 1 minuta

Příznaky otravy alkoholem se projeví až po třiceti hodinách

Otravy metylalkoholem mohou být jen špičkou ledovce, varuje Petr Popov, odborník na závislosti. Kolik z šesti příznaků alkoholismu na vás sedí? Po jaké dávce nastává slepota a kdy smrt?

14. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

První pomoc při požití metylalkoholu? Panák kvalitní lihoviny

Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje veřejnost v souvislosti s rostoucím počtem případů týkajících se otravy metylalkoholem před konzumací alkoholických nápojů, u kterých není jasný a zaručený původ. „Situace je velmi vážná, proto by si lidé měli dát pozor na veškeré alkoholické nápoje v neoznačených či neoriginálně uzavřených skleněných lahvích, PET lahvích, demižónech a kanystrech bez přelepení uzávěru kolkem a bez řádných údajů o původu a složení výrobku,“ zdůrazňuje ministr zdravotnictví…

Doba čtení: 2 minuty