Hlavní navigace

Žena přežila rekordní promile alkoholu v krvi

16. 11. 2012

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
Personál interního oddělení na Bulovce se v noci nestačil divit. Ženě v bezvědomí naměřili více než 7 promile alkoholu.

Lékaři a sestry interního oddělení Nemocnice Na Bulovce si včerejší noční službu budou asi dlouho pamatovat. Připsali si totiž neuvěřitelné prvenství. Ve čtvrt na dvě v noci tam přivezli ženu v bezvědomí. „Při měření obsahu alkoholu v krvi nechtěli lékaři věřit vlastním očím. Žena měla více než 7 promile! Lékařům se ji přesto podařilo zachránit,“ říká Martin Šalek,
tiskový mluvčí Nemocnice Na Bulovce.

Sedm promile je nejvíc, kolik bylo kdy v Česku ženě naměřeno. Absolutním rekordmanem je traktorista Milan Čurda ze Semilska, kterému naměřili přes osm promile v krvi.

Akutní otrava je již od tří promile

Hladina alkoholu, resp. etanolu v krvi závisí na několika faktorech, kromě množství vypitého alkoholu také na tělesné hmotnosti ad., hodnoty i reakce tedy mohou být individuální. Obecně se předpokládá, že hodnoty 0,3–0,5 promile svědčí o požití alkoholického nápoje a v rozmezí 0,5–1,0 promile se jedná o podnapilost. 1,0–1,5 promile znamená mírný stupeň opilosti, 1,5–2,0 promile pak střední stupeň opilosti s jasnými klinickými příznaky, 2,0–3,0 promile je hodnoceno jako těžký stupeň opilosti. Při hodnotách vyšších než 3,0 promile už hovoříme o akutní otravě alkoholem.

Krom toho, že alkohol v takové míře je vždy nebezpečný, stále ještě platí riziko, že uživatelé narazí na falšovaný alkohol, u kterého stačí konzumace i poměrně malého množství.

Vše na téma: KAUZA METYLALKOHOL

Zdroje: TZ Nemocnice na Bulovce, Wikipedie

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).