Hlavní navigace

Dieta

Děti jedí podle reklamy. Nedivme se, že jsou tlusté

Česká pravidla reklamy na potraviny zaměřené na malé děti nemají žádný smysl. Čtyřleté dítě sice odliší pohádku od reklamy, ale záměrům reklamních tvůrců dokáže odolat až mnohem později.

Richard Gilík

20. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Budeme národem tlusťochů? Vypadá to tak

Dětí, které mají problémy s obezitou, u nás rapidně přibývá. Za patnáct let stoupl jejich počet dvaapůlkrát. A lékaři varují, že většina tlustých dětí zůstane tlustá i v dospělosti.

Redakce

14. 7. 2011 10:00
Doba čtení: 6 minut

Když zhubnete, vrátí se vám spermie

Spojitost mezi obezitou a neplodností mužů potvrdila další studie. Čím víc kilo, tím méně spermií, lze říci zjednodušeně. Ale dobrou zprávou je, že tento proces není nevratný.

Redakce

6. 7. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak se na poslední chvíli zbavit špeků (nebo je alespoň schovat)?

Halena jako pytel a narvané kalhoty. Dva nejčastější nešvary, kterými se lidé snaží zamaskovat nadváhu. Asi tušíte, že během chvíle se zázraky čekat nedají, ale něco se zlepšit dá.

Anna Příhodová

24. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Za jak dlouho přiberete půl kila? A shodíte ho snáz při úklidu, nebo chůzí?

Naše představy o tom, co jíme a co to s námi udělá, bývají značně zkreslené. Spolu s častými bludy a omyly ve výživě jsme vám nabídli k vyzkoušení praktický test.

Redakce

8. 6. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

K čemu je dobrý výživový poradce?

Jedna chce zhubnout, druhý nabrat svaly, jiný má zdravotní potíže a tuší za nimi svůj oblíbený zvyk vyluxovat o půlnoci ledničku… Začnou přemýšlet o tom, co jedí, a hledat odborníka.

Ivan Mach

7. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nechcete být jako bečky? Vyhněte se častým chybám ve výživě!

Čeho si všímat na etiketách? Je zbytečné se vážit? Mohou tlouštíci s genetickými sklony k obezitě zhubnout? Buďte realističtí a vězte, že i při dietě platí: Hlavně, že nám chutná!

Ivan Mach

30. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Lékař: nejlepší dieta je ta přerušovaná

Snaha rychle zhubnout vede k jojo efektu, tedy opětnému tloustnutí. Podle odborníků bychom měli hubnout na etapy. Po skončení diety počkat a pak teprve se do hubnutí pustit znovu.

Redakce

20. 5. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Co vede k obezitě? Nejen přejídání, ale také hladovění nebo nedostatek spánku

Začnete míň jíst a třeba se trochu víc hýbat a čekáte, že kila půjdou dolů? Není to tak jednoduché. Záleží i na tom, co a kdy jíme a také – možná překvapivě – na době, kterou prospíme.

Redakce

19. 5. 2011 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Dieta v krabičkách. Naservírují vám ji až pod nos

Slyšíte slovo dieta a reagujete jako býk na červený hadr? Přitom byste chtěli trvale zhubnout a zapomenout, že existuje nějaký jojo efekt. Zkuste dietu – pardon ­- jídlo v krabičkách.

Olga Myslivečková

12. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Těhotné, omezujete se v jídle? Budete mít tlusté dítě

Dieta v těhotenství může mít vliv na obezitu potomka. Plod, který dostává málo cukrů, předvídá narození do podobného prostředí a ukládá si do zásoby více tuků.

Redakce

20. 4. 2011 10:04
Doba čtení: 1 minuta

Pozor, hubnu a ty budeš taky!

Nejhorší chlap je takový, který nedostal najíst, tvrdily už naše babičky. Jenže co když žena chce zpět své štíhlé křivky a muž její snahu bojkotuje? Na dusno je zaděláno.

Ludmila Hamplová

15. 2. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Máme tlusté děti. A je to jenom naše vina

Malých tlouštíků přibývá. Rodiče hledají pomoc v literatuře a v médiích, později u odborníků. Přitom je to jednoduché. Nechcete mít obézního potomka? Ukažte mu prsty na ruce.

Helena Singerová

3. 12. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

Už nechci mít panděro!

Větší břicho je realitou téměř každého muže po třicítce. Sportují, nepřejídají se a stejně si musejí rok od roku povolit pásek. Jak se zbavit obtížného pupku?

Helena Singerová

22. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

Obezita zabíjí i v Česku

Méně než polovina Čechů má normální hmotnost a počet tlouštíků každým rokem roste. Co jim hrozí? Zjednodušeně a morbidně řečeno: dřív zemřou nebo vážně onemocní.

Ludmila Hamplová

21. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

Pivní břicha – jsou opravdu z piva?

Stačí se rozhlédnout kolem sebe – většině mužů nepřibývají jen roky, ale také centimetry kolem pasu. Panděro, pupek, cejcha, „pivní“ mozol … Kde je jejich příčina?

Jana Tichá

20. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jste štíhlá, ale máte velké břicho? Dieta nepomůže!

Ženy se během posledních dvaceti let změnily. Postava ve tvaru „hrušky“ nahradilo „jablko“. Trápí to hlavně mladé dívky: co dělat s břichem, které neesteticky přetéká přes okraj pásku a ne a ne se ho zbavit? Řada dívek nasazuje tvrdou dietu. Jenže ta podle lékařů problém velkých bříšek nevyřeší! Co tedy s tím?

Lenka Petrášová

17. 12. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Chcete zhubnout? Začněte u výběru potravin

Pokud jste se rozhodli ke snížení váhy, rozhodně vám k tomuto rozhodnutí gratuluji. Je jedno, zda to děláte ze zdravotních, osobních či estetických důvodů. Cesta k cíli ale není jednoduchá a bude vás stát spoustu sil a odříkání. Ve volném seriálu článků si zkusíme říct, jak z té cesty nesejít.

Ilona Sovová

19. 10. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Cviky na pevné břicho pro každého

Pokud se na jakékoli hodině aerobního charakteru klientek zeptám, co chtějí posilovat, můžu se spolehnout, že odpověď bude vždy stejná. Břicho a zadek. Právě tyto partie pokládá nejvíce žen za problematické a nelze se divit – ženské tělo totiž skutečně začíná ukládat tukové zásoby právě tam.

Drahomíra Bačkorová

25. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut