Hlavní navigace

Jak zhubnout? Dietou proti překyselení organismu určitě ne!

ROZHOVOR – Existuje pár nových triků na hubnutí, o nichž se mluví, a taky pár nových diet. Co z toho funguje a co ne, dobře ví dietolog Pavel Suchánek. Totální hloupost! říká o některých.

Doba čtení: 5 minut

Sedm nejčastějších chyb lidí, kterým se nedaří zhubnout

Lidé ve snaze zhubnout drží prapodivné diety, ovoce přitom jedí po tunách, odmítají vejce a kupují si jen light produkty a diví se, že nehubnou. Jaké chyby nedělat, aby člověk zhubnul?

Doba čtení: 4 minuty

BMI je zřejmě nesmysl, nebezpečná obezita se pozná jinak

Je více než jen jedna cesta zjistit, jak nebezpečná je vaše tloušťka. Podle nového výzkumu je obyčejné měření krejčovským metrem přesně to, co potřebujete. Vyzkoušejte to!

Doba čtení: 1 minuta

Za úspěchem každého hubnutí je správný pitný režim

Úsloví, že hlad je jen převlečená žízeň, je z velké části pravdivé. Alespoň u diety je správný pitný režim nezbytnou nutností. Kolik vypít a čeho, abyste správně hubli?

Doba čtení: 3 minuty

Zhubnout znamená zlepšit prožívání sexu

Pouhých deset týdnů hubnutí stačí k tomu, aby se člověk – muži i žena – cítil lépe a jeho sexuální život se změnil k nepoznání.

6. 4. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Desatero: Jak jíst pro maximální účinek cvičení

K dobré kondici a zdraví nestačí samo o sobě ani cvičení, ani jakkoliv vyvážená strava. Deset jednoduchých tipů poradí, jak cvičení a výživu skloubit s co nejlepším efektem.

27. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Máte hlad? Omyl. Je to nuda, strach nebo vás šálí mozek

Hlad se často skrývá jinde než v břiše. Natolik souvisí s psychikou a s některými situacemi, že stačí vysledovat vzorec, kdy máme „hlad“, zrušit jej a jsme na dobré cestě k hubnutí.

Doba čtení: 2 minuty

Pět typů strávníků – nejméně je otesánků a věčných dietářů

Gurmán, otesánek, stravovací pragmatik, věčný dietář a vyrovnaný strávník. Do těchto pěti kategorií rozdělili strávníky autoři průzkumu a zmapovali jejich návyky. Poznali byste se taky?

8. 3. 2012 10:33
Doba čtení: 3 minuty

Krevní skupina ovlivní váš život. Jen jíst podle ní je nesmysl

Znáte svoji krevní skupinu? Co všechno se z ní dozvíte? Třeba pravděpodobnost rakoviny, žaludečních vředů, infarktu, tloustnutí či otěhotnění. Dieta podle krevních skupin je však mýtus.

Doba čtení: 7 minut

Břišní tuk nejsou jen viditelné pneumatiky

Jeden druh břišního tuku je vidět, to jsou ty faldy, druhý je ukrytý. A právě on představuje riziko pro zdraví. Obvod pasu naznačí, jak jste na tom. Kolik máte v pase? Víc než 80/94?

Doba čtení: 7 minut

Krabičkové diety dopadly v testu mizerně. Jsou nějaké kvalitní?

Test MF Dnes vyzkoušel devět diet v krabičce se žalostným výsledkem – uspěly jen tři. Je to důvod zatratit všechny krabičkové diety šmahem? Není, ale neberte první, která se vám namane.

Doba čtení: 3 minuty

Paleodieta – dieta z pravěku? Dvakrát zdravá není

Jezte jako v pravěku, budete výkonnější a zdravější! A ještě možná zhubnete. Tvrdí to alespoň příznivci takzvané paleodiety. Lékaři nad ní ale kroutí hlavou. Proč?

Doba čtení: 6 minut

Doplňky stravy na hubnutí: Nekupovat, nekupovat, nekupovat!

Všechny výrobky, na kterých se uvádí efektivita hubnutí, jsou označeny klamavě. Jediný, kdo zhubne, bude vaše peněženka. Podívejte se, které přípravky používají nepovolená tvrzení.

Doba čtení: 4 minuty

Opravdu bychom měli sousto přežvykovat dvacetkrát?

Možná jste taky jako děti soutěžili, kdo bude král, tedy kdo sní jídlo první. Jíst rychle ale není dobře. Nejenom že si ho nevychutnáte, ale zaděláváte si na zdravotní potíže a nadváhu.

Doba čtení: 3 minuty

Obézní by si měli uvědomit, zda jejich problém opravdu spočívá ve váze

Chcete zhubnout? A zamysleli jste se někdy nad tím, proč máte nadváhu? Z pohledu psychosomatiky a psychoterapie je třeba nejprve hledat příčinu, a teprve pak se rozhodnout pro hubnutí.

Doba čtení: 5 minut

Tlustí vojáci dostanou tablety na hubnutí. Vážně se po nich hubne?

Česká armáda se rozhodla bojovat s obezitou části vojáků tím, že jim předepíše pilulky proti obezitě. Jak fungují a pomohly by i vám?

Doba čtení: 6 minut

Jak si připravit chutné „krabičky“ na celý den

Populární „jídlo do krabiček“, to je něco jiného než houska se salámem. Mělo by vám zajistit plnohodnotnou stravu. A nemusíte si je nutně objednávat u profesionálů. Staňte se jimi sami!

31. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Děti jedí podle reklamy. Nedivme se, že jsou tlusté

Česká pravidla reklamy na potraviny zaměřené na malé děti nemají žádný smysl. Čtyřleté dítě sice odliší pohádku od reklamy, ale záměrům reklamních tvůrců dokáže odolat až mnohem později.

Doba čtení: 5 minut

Budeme národem tlusťochů? Vypadá to tak

Dětí, které mají problémy s obezitou, u nás rapidně přibývá. Za patnáct let stoupl jejich počet dvaapůlkrát. A lékaři varují, že většina tlustých dětí zůstane tlustá i v dospělosti.

Doba čtení: 6 minut

Když zhubnete, vrátí se vám spermie

Spojitost mezi obezitou a neplodností mužů potvrdila další studie. Čím víc kilo, tím méně spermií, lze říci zjednodušeně. Ale dobrou zprávou je, že tento proces není nevratný.

6. 7. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak se na poslední chvíli zbavit špeků (nebo je alespoň schovat)?

Halena jako pytel a narvané kalhoty. Dva nejčastější nešvary, kterými se lidé snaží zamaskovat nadváhu. Asi tušíte, že během chvíle se zázraky čekat nedají, ale něco se zlepšit dá.

Doba čtení: 5 minut

Za jak dlouho přiberete půl kila? A shodíte ho snáz při úklidu, nebo chůzí?

Naše představy o tom, co jíme a co to s námi udělá, bývají značně zkreslené. Spolu s častými bludy a omyly ve výživě jsme vám nabídli k vyzkoušení praktický test.

Doba čtení: 2 minuty

K čemu je dobrý výživový poradce?

Jedna chce zhubnout, druhý nabrat svaly, jiný má zdravotní potíže a tuší za nimi svůj oblíbený zvyk vyluxovat o půlnoci ledničku… Začnou přemýšlet o tom, co jedí, a hledat odborníka.

7. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nechcete být jako bečky? Vyhněte se častým chybám ve výživě!

Čeho si všímat na etiketách? Je zbytečné se vážit? Mohou tlouštíci s genetickými sklony k obezitě zhubnout? Buďte realističtí a vězte, že i při dietě platí: Hlavně, že nám chutná!

Doba čtení: 6 minut

Lékař: nejlepší dieta je ta přerušovaná

Snaha rychle zhubnout vede k jojo efektu, tedy opětnému tloustnutí. Podle odborníků bychom měli hubnout na etapy. Po skončení diety počkat a pak teprve se do hubnutí pustit znovu.

20. 5. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Co vede k obezitě? Nejen přejídání, ale také hladovění nebo nedostatek spánku

Začnete míň jíst a třeba se trochu víc hýbat a čekáte, že kila půjdou dolů? Není to tak jednoduché. Záleží i na tom, co a kdy jíme a také – možná překvapivě – na době, kterou prospíme.

Doba čtení: 4 minuty

Dieta v krabičkách. Naservírují vám ji až pod nos

Slyšíte slovo dieta a reagujete jako býk na červený hadr? Přitom byste chtěli trvale zhubnout a zapomenout, že existuje nějaký jojo efekt. Zkuste dietu – pardon ­- jídlo v krabičkách.

Doba čtení: 6 minut

Těhotné, omezujete se v jídle? Budete mít tlusté dítě

Dieta v těhotenství může mít vliv na obezitu potomka. Plod, který dostává málo cukrů, předvídá narození do podobného prostředí a ukládá si do zásoby více tuků.

20. 4. 2011 10:04
Doba čtení: 1 minuta

Pozor, hubnu a ty budeš taky!

Nejhorší chlap je takový, který nedostal najíst, tvrdily už naše babičky. Jenže co když žena chce zpět své štíhlé křivky a muž její snahu bojkotuje? Na dusno je zaděláno.

Doba čtení: 4 minuty

Máme tlusté děti. A je to jenom naše vina

Malých tlouštíků přibývá. Rodiče hledají pomoc v literatuře a v médiích, později u odborníků. Přitom je to jednoduché. Nechcete mít obézního potomka? Ukažte mu prsty na ruce.

Doba čtení: 5 minut