Hlavní navigace

5 tipů pro úspěšné hubnutí

Komerční sdělení
Září se přehouplo do své druhé poloviny a pro nás skončilo období zmrzlin a grilování. Pokud bojujete s nadbytečnými kilogramy, je pro vás podzim ideální.

Sdílet

Plánujte si své jídlo

Na začátku diety je dobré zbavit se všech nezdravých dobrůtek, které máte v lednici, nebo schované ve spíži a které by vás mohly v průběhu diety lákat. Rozdejte je přátelům, známým. Zajděte si na větší nákup a pořiďte si vhodné potraviny na několik dní dopředu – čerstvou zeleninu, libové maso, kvalitní olej, bylinky atd. a začněte si svůj jídelníček plánovat. Nemělo by se určitě stávat, abyste v průběhu dne najednou byli bez jídla. Jednoduše pak dojde k situaci, kdy sáhnete po nějaké nezdravé alternativě a vaše dietní snažení tím výrazně utrpí. 

Jednoduše řekněte NE

Rodina, nebo kamarádi to určitě nebudou myslet zle, když vám budou nabízet laskominy, které do diety nepatří. V takových případech se ale naučte říkat ne, není na tom nic špatného. Myslete na své zdraví, na svůj cíl a v krátkosti jim vysvětlete, proč si ten zmrzlinový pohár, nebo buchtu od babičky (i když je skvělá) dát nemůžete. Pochopí to.

Nestresujte se

Psychická pohoda je pro průběh hubnutí opravdu velmi důležitá. Pokud jste ve stresu z práce, nebo díky osobním problémům, může se to samozřejmě odrazit i na vašich úbytcích. Naučte se správně relaxovat a zklidnit nejen své tělo, ale především mysl. Udělejte si čas na své koníčky a nepodceňujte dostatečný a kvalitní spánek, říká Jiří Šusta, hlavní diet coach KetoDiet a specialista na redukční diety.

Zvolte si motivaci

Každý z nás se potřebuje na něco těšit a v případě hubnutí to platí dvojnásob. Pro jednoho bude odměnou nový trendy kousek do šatníku, pro jiného víkendový wellness, nebo třeba příjemně překvapený výraz těch nejbližších. Stanovte si jasný, reálný cíl a vyberte si svou odměnu. Jen sladkosti v tomhle směru opravdu nedoporučujeme. 

Využijte produkty, které fungují

A v neposlední řadě se nebojte využít ověřených pomocníků, kteří vám v hubnutí pomohou. Takovým pomocníkem je například oblíbená proteinová dieta KetoDiet, díky které je hubnutí přirozené a účinné. Pustit se můžete do celého programu KetoDiet, který se skládá ze 3 snadných kroků, nebo jednoduše pouze některá svá běžná jídla nahradíte proteinovými jídly KetoDiet. Dodržíte tak pravidelnost v jídle i jeho vyváženost v průběhu diety.

Více o proteinové dietě KetoDiet na www.ketodiet.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).