Hlavní navigace

Propolis – včelí antibiotikum

Léčebné použití propolisu má tisíciletou tradici. Tento unikátní produkt včel se může pyšnit širokou škálou ozdravných účinků.

9. 7. 2015 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Nevěř nikomu a ničemu. Jen magorům a CDS věř bezvýhradně

Těžko říct, podle čeho se rozhodují šílené matky – a bohužel ženský rod je tu většinou na místě –, v koho a co vloží svoji bezmeznou důvěru. Řeší se hrůzy typu éčka v jídle, chemie v kosmetice, prvoci ve vodě, ale mimino se bez nejmenšího zaváhání maže sajrajtem.

Doba čtení: 8 minut

Prostatě svědčí jemná přírodní péče

Problémy s předstojnou žlázou patří mezi časté mužské obtíže. Přírodní medicína i v těchto případech nabízí šetrnou léčbu bylinami a výživou, která minimalizuje potíže a je i účinnou prevencí.

Doba čtení: 5 minut

Mateří kašička léčí hlavně gynekologické problémy

Včely patří mezi nejvzácnější hmyz, který žije na naší planetě. Opylují květy, dávají nám lahodný med a také vyrábějí velmi účinné přírodní léky.

9. 6. 2015 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Hemoroidy: tipy pro léčbu a stravu

Křečové žíly na nohách také nejsou nic, čím se chlubíme, ale stejný problém o kousek výš už je zcela tabu. Lidé hemoroidy tají a mnohdy se trápí zcela zbytečně.

Doba čtení: 5 minut

Na škytavku zaberou osvědčené triky. Tak třeba…

Obtěžuje vás neustálé škytání? Zkuste některý z vyzkoušených receptů… Na škytavku pomáhá žvýkání koření, jablečný ocet či jazykové cvičení.

Doba čtení: 1 minuta

Na lovu jarních bylin

Bršlice kozí noha, plicník lékařský nebo jaterník podléška – to je jen krátký výčet jarních bylinek. Pro některé z nich je nejvyšší čas pro sběr a použití.

1. 5. 2015 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Nejlepší přírodní prostředky proti chronickým zánětům

Zánět je jeden ze způsobů, jímž se naše tělo snaží s námi komunikovat a zlikvidovat, co do něj nepatří. Nemusíte se hned cpát léky, protože na nejrůznější záněty fungují i přírodní produkty, jako kurkuma, boswellia či spirulina.

Doba čtení: 5 minut

Zdravotní přínosy marihuany: 9 důvodů, proč změnit názor

Do roku 2014 byla ve více než dvaceti státech USA legalizována lékařská marihuana. V souvislosti s tím se měnil postoj odborníků. Zajímavý názor má Sanjay Gupta, lékařský korespondent CNN.

Doba čtení: 6 minut

Zapomenuté potraviny: Co jsou dřínky?

Málo známé dřínky se dají zavařovat a nakládat stejně jako olivy. Hodí se do zavařenin i omáček. Jsou plné vitamínu C a rostou pomalu na každé teplejší mezi.

26. 3. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Televize představí léčivé rostliny i slavné bylinkáře

Blíží se jaro, čas bylinek. Přichází také druhá řada televizního pořadu Kouzelné bylinky, který se znovu vrátil na obrazovky. Vysílá ho ČT 1 vždy v neděli v podvečer.

Doba čtení: 8 minut

Myomy můžeme léčit bylinkami, obklady, výživou a relaxací

Myomy patří mezi časté ženské obtíže. Přírodní medicína i v těchto případech nabízí šetrnou léčbu bylinami a výživou, která minimalizuje potíže spojené s tímto stavem…

Doba čtení: 4 minuty

Rekonvalescence po operaci či nemoci: pomáhá přírodní léčba

V čase, kdy se vracíme tzv. do normálu, je mimořádně důležitá správná výživa i naše pohoda. Rekonvalescenci tak můžeme výrazně podpořit výživnými nápoji, bylinkami, vodoléčbou a relaxací.

Doba čtení: 5 minut

Endometrióza: alternativní léčba předchází potížím

Některé ženy trpí silnými bolestmi a nadměrným krvácením – endometriózou. Kombinace přírodních terapií dokáže zvládnout či úplně minimalizovat potíže spojené s tímto problémem a především i zabránit jeho vzniku.

Doba čtení: 4 minuty

Menopauza může být nádhernou fází života

Menopauza není nemoc, je to zajímavé a hluboké období v životě žen. U některých se dostaví bez nejmenších příznaků, jiné může naopak potkat celá řada nepříjemností.

Doba čtení: 4 minuty

Při silné menstruaci pomáhá citron

Křehká hormonální rovnováha ženského cyklu může být snadno narušena. Obvykle za tím stojí fyzická i psychická nepohoda. Rychlou pomoc od těchto potíží můžeme najít v přírodní terapii.

Doba čtení: 3 minuty

Domácí péče o nehty začíná uvnitř

Zdravé nehty by měly být silné, hladké, stejnoměrně zabarvené se světlerůžovým nehtovým lůžkem. Co s tím, když začnou růst pomaleji, slábnou, štěpí se, rýhují, lámou či onemocní plísní?

Doba čtení: 5 minut

Slabá menstruace má různé příčiny, často je to jen stres

Jestliže se ženě začne náhle zdát její měsíční krvácení „slabé“, nemusí se hned jednat o „velký problém“.

Doba čtení: 2 minuty

Bolestivou menstruaci zklidní bylinky a křen

Některé ženy trpí křečemi a nepříjemnými příznaky spojenými s menstruací. Úlevu mohou najít v přírodní terapii. S menstruační bolestí si šetrně poradí pupalkový olej, bylinkový čaj a křenový obklad.

Doba čtení: 2 minuty

Co jíst při chudokrevnosti a nedostatku železa?

Chybí vám železo? Zkuste ho doplnit přirozenou cestou. Při chudokrevnosti pomáhá kopřiva, meruňky a dýňová semínka.

Doba čtení: 2 minuty

Otravný známý PMS: Jednoduché tipy na premenstruační syndrom

Většina žen ho důvěrně zná. Příznaky premenstruačního syndromu zvaného PMS se objeví asi týden před menstruací, zasáhnou psychickou i fyzickou složku a je obtížné si s nimi poradit. Jak na to?

20. 11. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Zdravá prsa díky bylinkám

Prsům svědčí bylinky, obklady, relaxace a masáže. Nabízíme vám několik osvědčených receptů a tipů.

Doba čtení: 6 minut

Bylinné masti – na vrásky pasti

Voňavé masti z bylinek promazávají, regenerují i vyhlazují vrásky. Když si je vyrobíte sami doma, můžete si pohrát s recepturou a doladit mast přímo své pleti na míru.

Doba čtení: 6 minut

Jak se zbavit jizev

Trápí vás jizva? Nevěšte hlavu! Existují způsoby, jak ji odstranit nebo alespoň učinit téměř neviditelnou…

Doba čtení: 3 minuty

Bolest v uchu spraví česnek a přírodní kapky

Bolavé uši skutečně dokážou potrápit. Pulzující bolest, pocity tlaku, šumění v uchu… Jednoduché přírodní prostředky a „babské rady“ pomáhají zmírnit bolest a celkově ulehčit průběh těchto potíží.

Doba čtení: 4 minuty

Nervozita a podrážděnost: Tipy, co nás zklidní

Obvyklou příčinou potíží je zahlcení podněty, fyzické i psychické přetížení. Dlouhodobé pocity nervozity a vnitřního neklidu vyčerpávají organismus a zvyšují riziko onemocnění.

Doba čtení: 4 minuty

Pálení žáhy kupodivu uhasí aromatické koření

Trápí vás neustálé pálení žáhy a nebaví vás už polykat chemická antacida? Zkuste najít pomoc v přírodě. Nepříjemný pocit mírní kefírová kúra, bylinky i brambory. A žvýkání – ale ne žvýkaček.

Doba čtení: 2 minuty

Konec homeopatie v Čechách? Ministerstvo prý ruší placebomedicínu

Pokuta za provozování homeopatie nelékaři je vnímána jako začátek likvidace nejen homeopatů, ale veškerých léčitelů a terapeutů alternativní medicíny bez exaktního lékařského vzdělání. Tomu se samozřejmě budou dotčení „alternativní“ poskytovatelé zdravotní péče silně bránit. Mohou uspět?

Doba čtení: 12 minut

Recept na pickles je i receptem na posílení imunity

Imunitní systém nepřetržitě vykonává dozor nad celým tělem. Jeho správná činnost je však podmíněna celou řadou faktorů, které jeho funkci ovlivňují ať už kladně nebo záporně. Imunitě můžeme pomoci a mnohdy poměrně jednoduše. Třeba kvašenou zeleninou.

Doba čtení: 7 minut

Tyhle bylinky jsou kořením sexu

Již po staletí lidé věří, že rostliny a různé pochutiny mají sílu rozdmýchat žár lásky. Nechte se inspirovat a dopřejte si tak pravidelný a vzrušující milostný život.

Doba čtení: 5 minut