Hlavní navigace

Vitalia.cz: Již 10 let píšeme o tom, jak dobře jíst a být zdraví

11. 3. 2019

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com
V březnu 2009 vstoupil do online mediálního světa nový projekt společnosti Internet Info. Po zkušenostech s weby zaměřenými na internet, byznys a finance byl server Vitalia.cz pro vydavatelství krok novým, neprobádaným směrem. Dnes je to již deset let, co přinášíme informace ze světa péče o zdraví, výživy, dobrého jídla a životního stylu.

Již deset let píšeme o zdraví, o výživě, o péči o své tělo. O tom, jak si vybrat kvalitní potraviny a jak být v co nejlepší kondici. S čím nám může pomoci medicína a co udělat pro to, abychom lékaře potřebovali co nejméně. Co jíst, abychom z toho my měli radost a naše tělo užitek.

Skuteční odborníci vědí, že v těchto oblastech se základy neotřásají s každou módní vlnou a také že zkušenosti, tradice a moderní přístup jdou skvěle dohromady. Předávají se rodinné triky při horečce, přístupy ke zdraví i recepty na svíčkovou. Co si berou z let minulých osobnosti z oblasti potravinářství, výživy, fitness a zdravotnictví a jak vidí vývoj ve svém oboru? Co bude za dalších deset, padesát či sto let? Mají chytrá řešení postavená na tradičních základech budoucnost? O tom všem bude náš narozeninový speciál, který připravujeme při příležitosti desátých narozenin.

Vitalia.cz – slavíme 10 let

 • 2009: V březnu startuje nový portál společnosti Internet Info. S nápadem přišel Jan Potůček, tehdejší šéfredaktor serveru DigiZone.cz, který zpočátku vedl oba weby současně. Obsahovou páteř serveru Vitalia.cz tvoří 4 samostatné sekce věnované velkým tematickým celkům – zdraví, rodině, relaxu a jídlu.
 • 2010: Vitalia.cz vstupuje do nového roku s novou šéfredaktorkou. Lenka Krbcová server vede dosud. 1. narozeniny server slaví tehdy nejvyšší dosaženou návštěvností, kdy 87 tisíc čtenářů zhlédlo 390 tisíc stránek (NetMonitor, RU, PV, 01/2010).
 • 2011: Obsah serveru se více specializuje a zaměřuje se zejména na 2 tematické okruhy – zdraví a jídlo.
 • 2013: Čtenost serveru meziročně vzrostla o rekordních 168 %.
 • 2017: Vitalia.cz se v září stává jedničkou v návštěvnosti v kategorii Zdraví. Server navštívilo téměř 1,2 milionu reálných uživatelů. Celkem zhlédli 9,4 milionu stránek (NetMonitor, RU, PV, 09/2017).
 • 2018: Server mění svou podobu. Základními rysy jsou moderní design, přehlednost a hlavně responzivita.
 • 2019: Vitalia.cz slaví 10. narozeniny. Může se pochlubit 1,3 milionu čtenářů za měsíc, kteří zhlédli 8,8 milionu stránek (NetMonitor, RU,PV, 01/2019).

Ve speciálu k narozeninám serveru Vitalia.cz oslovujeme osobnosti z oborů, které jsou nám obsahově blízké. Mapujeme, co se v dané oblasti za posledních deset let významně změnilo, co si můžeme brát z minulosti a využívat v budoucnosti, jaký vývoj a směr lze očekávat v dalších letech.

Vitalia.cz 2009–2019

 • 12 000 článků
 • 80 seriálů
 • 25 speciálů
 • 300 autorů

Speciál zahájíme rozhovorem s děkanem 1. lékařské fakulty UK. Prof. Aleksi Šedo přiblíží jak změny a trendy v oblasti vzdělávání lékařů, tak dění ve svém oboru – biomedicíně a léčbě nádorových onemocnění, kde dochází k velkému posunu v myšlení o této problematice.

O zdraví duše se budeme bavit s Petrem Winklerem z Národního ústavu duševního zdraví. Sociolog usiluje o to, aby se lidé psychicky nemocní zbavili stigmatizace, a mapuje vývoj „duševní gramotnosti“ ve společnosti.

Co můžeme udělat pro to, aby i naše tělo bylo v dobré kondici, přiblíží Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness. Jak se cvičilo před lety a dnes? Odborníci na výživu nám zase pomohou zmapovat, jaké chyby dříve dělali lidé při hubnutí a které moderní diety skutečně pomáhají. Dále se podíváme na to, jak se proměnila nabídka a kvalita potravin na našem trhu, a na trendy v gastronomii. To a mnoho dalšího najdete během dalších měsíců v našem narozeninovém speciálu.

Autor článku

Redaktorka, editorka, dlouholetá šéfredaktorka serveru Vitalia.cz (do června 2022)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).