Hlavní navigace

Velmi časté nežádoucí reakce na očkování

12. 11. 2014

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
MUDr. Judita Hofhanzlová napsala otevřený dopis pro rodiče a kolegy lékaře o neblahých a přehlížených reakcích na očkování, se kterými se setkává ve své praxi.

Své zkušenosti přednesla též na semináři o očkování v Poslanecké sněmovně (více o semináři v článku Opakujte 10×: Nejde o odmítání očkování). Vyzývá kolegy lékaře, aby se informovali o podobách nežádoucích účinků, vzdělávali a hlavně očkovali jen děti zcela zdravé.

Motto:

Je těžké přesvědčit člověka, aby něco chápal, když jeho příjem závisí na tom, že to nechápe.
Upton Sinclair

Vážení rodiče, kolegové,

rozhodla jsem se Vás oslovit v důsledku enormně stoupajícího výskytu reakcí na vakcinaci, které denně pozoruji ve své poradně.

Jaký je běžný vývoj zdravotního stavu po vakcinaci? Děti vykazující následující reakce byly do vakcinace zdravé:

  • Děti jsou zahleněné a tento stav „bublajících a chrochtajících“ dětí trvá často celé měsíce.
  • Stále častěji se do roka věku dětí vyskytují spastické bronchitidy s dušností.
  • Objevuje se ekzém v nerůznější škále projevů. Od několika suchých fleků po mokvající ložiska pokrývající celé tělo, s pocity, které dítěti i jeho rodině znemožňují klidný život a spánek.
  • Periodické vysoké horečky, které se objevují bez jakýchkoli dalších symptomů každý měsíc i častěji.
  • Úporná zácpa. Dítě se nevyprazdňuje jeden až dva týdny nebo se vyprázdnit prostě nemůže. Několik dní křičí pro bolesti bříška, tlačí, někdy je nutno použít projímadlo. Tento stav se již nedá vysvětlit dobrou stravitelností mateřského mléka, zejména tehdy, kdy se dítě do vakcinace vyprazdňovalo několikrát denně nebo jeho zácpa přetrvává i po zavedení příkrmu.
  • Poruchy spánku, kdy dítě, které do vakcinace spalo celou noc nebo se jednou či dvakrát probudilo, se náhle budí celou noc po půl hodinách s křikem. Tuto situaci pozoruji nepříjemně často.
  • Dítě, které dobře prospívalo, se zastavilo na váze a nepřibývalo, větší děti náhle odmítaly potravu.
  • Poruchy chování, extrémní mrzutost, lítostivost, vztek u dětí do té doby spokojených.
  • K ojedinělým reakcím patří nejrůznější projevy autistických rysů dítěte, které se do vakcinace vyvíjelo zdravě. Tyto projevy nevidím bezprostředně po vakcinaci, ale buď jsou zjevné z podrobné anamnézy, nebo na ně upozorňují rodiče na základě fotodokumentace nebo videí. Za poslední dva měsíce mě navštívilo šest dětí s těžkými projevy autismu. U většiny viděli rodiče okamžitou změnu po vakcinaci, přesto jim bylo lékaři vysvětleno, že jde o shodu náhod.
  • Křečovité projevy až modrání dítěte.

Upozorňuji veřejnost, ale též své kolegy, že jsem jako studentka medicíny nezískala při studiu žádné vzdělání ohledně vakcinace. Neznala jsem metabolismus vakcín a přídatných látek v těle. Neznala jsem složení vakcín a vlastně jsem ještě před pár lety netušila, že vakcíny nějaké přídatné látky obsahují (například sloučeninu hliníku, který se používá ve vakcínách jako adjuvans nebo formaldehyd. Hliník je neurotoxický jed a jeho hodnoty ve vakcínách mnohonásobně převyšují povolené normy. Formaldehyd je toxická látka zakázaná v potravinářství.) Neznala jsem příbalové letáky ani upozornění výrobců na nich.

Adjuvans

Látka zvyšující antigenní vlastnosti očkovací látky a na níž je adsorbován antigen „nosič“ , lat. adiuvo podporovat, pomáhat

Zdroj: Velký lékařský slovník

Z vlastní zkušenosti a ze zkušeností rodičů z kontaktů s pediatry se domnívám, že ostatní lékaři jsou na tom podobně. Že ti, kteří si dříve nedostudovali výše uvedené, důvěřují vzdělávacímu systému, kterým prošli, a trpí nevědomou, ale neomluvitelnou odbornou neznalostí. Vzati do tlaku ekonomického systému, který v zájmu tržního mechanismu staví etiku na druhé místo, nemají asi ani čas a chuť studovat.

Velká polemika Prymula versus Eleková: OČKOVÁNÍ PRO A PROTI

Protože jsem velmi zneklidněna stoupajícím výskytem reakcí na očkování a jejich zlehčování a popírání, jak ze strany obvodních pediatrů, tak i ze strany SÚKLu, rozhodla jsem se zveřejňovat mnou pozorované reakce na očkování na mých stránkách www.calendula.cz.

Pozn. redakce: Text byl publikován se souhlasem autorky. Najdete ho na jejím webu www.calendula.cz, rovněž na serveru Rozalio.cz.

Autor článku

MUDr. Judita Hofhanzlová, zabývá se alternativními metodami léčby, homeopatií, výživou a zdravým způsobem života.

Je autorkou knih např. o alergických potížích, stravování dětí a těhotných žen, kojení či homeopatii. Pořádá přednášky a kurzy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).