Hlavní navigace

Včelí pyl harmonizuje mužské pohlavní orgány

Sdílet

Lidé se v poslední době stále více obrací k přírodě a jejím darům, mezi které patří i produkty včel. Léčivé účinky včelího pylu představují hotový elixír mládí pro muže.

Včelí pyl je sbírán z různých druhů květin, často i těch, které vyvolávají alergické reakce. Když včely nasbírají větší množství pylu, stlačí ho do pevných kuliček a ukládají do plástů. Odtud se potom může vyjmout a použít.

Co pyl obsahuje?

Pyl je velmi cenným a výživově hodnotným produktem. Obsahuje všechny základní látky, které jsou nevyhnutelné pro stavbu, rozvoj a existenci živého organismu. Jsou to bílkoviny, uhlovodíky, tuky, vitamíny, aminokyseliny, stimulátory růstu, přírodní antibiotika.

V pylu se rovněž nachází 27 prvků – draslík, sodík, nikl, titan, vanad, chrom, fosfor, zirkon, berylium, bor, zinek, olovo, stříbro, arzen, cín, helium, stroncium, barium, uran, křemík, hliník, mangan, hořčík, molybden, měď, vápník a železo.

Léčivé účinky pylu

Včelí pyl je nazýván všelékem – zpomaluje stárnutí, zlepšuje fyzickou výkonnost, pomáhá s hubnutím, posiluje obranyschopnost organismu, má antibakteriální účinky, je osvědčeným prostředkem k harmonizaci mužských pohlavních orgánů a především prostaty.

S úspěchem ho můžeme používat při rekonvalescenci po nemocech, ale i dlouhodobém fyzickém či psychickém vyčerpání.

Včelí pyl a alergie

Zajímavým účinkem včelího pylu je i zmírnění alergických projevů. Včelí pyl napomáhá v prevenci kýchání, sekrece z nosu a jiných symptomů sezónních alergií. Je vyzkoušené, že pravidelné užívání malých dávek pylu může snížit citlivost nemocného k alergizujícím složkám, podobně jako vakcína. Můžeme si to vysvětlit tím, že imunitní systém těla si při pravidelném kontaktu s malým množstvím pylu vyrobí protilátky, jejichž úkolem je poskytnout ochranu proti extrémní reakci, která je příčinou alergických příznaků.

 

poporodni_deprese

Množství včelího pylu nutné ke zmenšení alergických příznaků je u každého jedince různé. Obvykle se doporučuje začít asi měsíc před obdobím jara s užíváním 10 až 15 granulek denně smíchaných s 1 lžičkou medu, pokud nedojde k žádné větší reakci, tak se dávka postupně zvyšuje až do množství 2 lžiček denně, smíchaných s 2 lžičkami medu. Vše zapijeme vlažnou vodou. Včelí pyl užíváme ráno, denně po dobu 3 měsíců, poté je vhodné si udělat tříměsíční pauzu.

Užívání včelího pylu

Včelí pyl se prodává obvykle v granulkách. Tento produkt je běžně k dostání v prodejnách zdravé výživy, bylinkářstvích, lékárnách či prodejnách s včelím sortimentem. Doporučené užívání je půl lžičky včelího pylu smíchaného s 1 lžičkou medu. Tato kúra by měla trvat 6 – 8 týdnů. Včelí pyl je vhodné užívat ráno.

Upozornění!

  • Včelí pyl není vhodný pro osoby s alergií na včelí produkty, těhotné a kojící ženy.

Autor článku

Přírodní terapeutka, zabývá se fytoterapií, aromaterapií, celkově zdravým životním stylem. Autorka několika knih…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).