Hlavní navigace

Soutěž o krokoměry: Změřte si své kroky!

Autor: SXC
Redakce

Tušíte, kolik toho za den nachodíte? A kolik byste ušli, kdybyste třeba namísto autem vyrazili pěšky? Můžete to vyzkoušet. Soutěžte s Žij zdravě a VZP a vyhrajte krokoměr. A choďte!

Doba čtení: 2 minuty

Soutěž již byla ukončena. Jména výherců najdete zde.

Během prázdnin pak na serveru Vitalia.cz najdete druhé kolo soutěže, ve kterém se bude hrát o dalších pět krokoměrů!

Cílem preventivního programu Všeobecné zdravotní pojišťovny Žij zdravě je zvýšit povědomí široké veřejnosti o obezitě, zdravém stravování a správném životním stylu.

Projekt nikoho nenutí hubnout za každou cenu – prostřednictvím obezitologů, nutričních terapeutů, fyzioterapeutů, psychologů a dalších odborníků ukazuje, jak žít zdravěji a jak být sám se sebou spokojený.

Óda na „pěškobus“ aneb Chvála chůze

Pokud vás trápí nadbytečné kilogramy a zajímáte se o nové trendy v oblasti výživy, řadu užitečných informací a rad naleznete na www.zijzdrave.cz.

V naší soutěži pět z vás získá krokoměr, který se může stát užitečným pomocníkem při dodržování zásad zdravého životního stylu.

serial_prilohy

Správnou odpověď hledejte na www.zijzdrave.cz.

Soutěžní otázka

Jak se správně počítá Body Mass Index, tj. BMI?

a) Váhu v kilogramech vydělíme výškou v metrech na druhou
b) Dělíme výšku váhou
c) Výšku na druhou násobíme desetinou své váhy

Správná odpověď: a) Váhu v kilogramech vydělíme výškou v metrech na druhou

Co je to BMI

Je důležité si uvědomit, kolik chci, nebo skutečně potřebuji zhubnout. Každé tělo je jedinečné a vyžaduje individuální přístup. Abychom zjistili, jak jsme na tom s naší váhou a případně i odvodili, kam se pro začátek chceme posunout, vypočítáme si hodnoty Body Mass Indexu (BMI), neboli indexu tělesné hmotnosti. Normální váhu přitom určují hodnoty BMI mezi 18,5 a 25. Tento index nám však nevypoví nic o stavbě těla, kilogramech svalů a tuků v těle, ale pro základní orientaci poslouží velmi dobře.

Přečtěte si prosím pozorně pravidla soutěže:

  • Pište na adresu soutez@vitalia.cz do půlnoci 29. května 2011. 
  • Uveďte své celé jméno (bude zveřejněno v případě výhry), adresu (ulice, město, PSČ) a telefonní číslo (celá adresa ani telefon nebudou zveřejněny, slouží ke kontaktu v případě výhry). Bez uvedení těchto údajů vás nemůžeme do soutěže zařadit.
  • Z jedné mailové a poštovní adresy je možné odpovídat pouze jednou.
  • Předmět soutěže: uveďte správnou odpověď (celé znění nebo písmeno).
  • Ze všech soutěžících, kteří splní podmínky soutěže a odpovědí správně, vylosujeme 5 výherců, kterým pošleme krokoměr (viz obrázek).
  • Z účasti na soutěži jsou vyloučeni zaměstnanci společnosti Internet Info a jejich rodinní příslušníci.