Hlavní navigace

Radí vašemu zubaři astrolog?

25. 5. 2010

Sdílet

 Autor: Agentura SXC
Krize dolehla i na americké stomatology. Klientů je stále méně a zisky klesají. Ale existují způsoby, jak vydělat hodně peněz. Jen musíte být jako zubař hodně netradiční.

Američtí zubaři pod vlivem finanční krize cítí odliv klientů a stále méně se jim daří přilákat nové. Pokud chtějí na trhu zaujmout, musí přijít s něčím novým a zajímavým. Jednou z cest, jak si zvýšit zisky, je začít používat tzv. celostní neboli holistický přístup a zavést nejrůznější metody alternativní medicíny.

Americká skeptická nadace James Randi Foundation upozornila na nový trend mezi tamními stomatology. „Celostní“ neboli holistická stomatologie zachází s člověkem jako s nedělitelným celkem na rozdíl od zavedeného přístupu, kdy se zubař zajímá pouze o vaše zuby a ústní dutinu. Zato stomatolog „celostní“ používá navíc astrologii, homeopatii, kineziologii, radí s „detoxikací“, tedy nabízí i poradenství oblasti výživy a prodává nejrůznější potravinové doplňky.

Čtěte téma: Správný výběr lékaře, to je výhra!

Češi patří ve světě k lidem s nehorším chrupem …

Věda, nevěda

Americký zubař a odborník na marketing ve stomatologii Jim Du Molin doporučuje svým kolegům, aby začali používat astrologii a jiné nevědecké metody ve své běžné praxi. Pro zvýšení zisku z podnikání v oboru stomatologie je podle něj důležité použít „strategie a praktiky k přilákání nových pacientů“.


Autor: Agentura SXC

Jim Du Molin doporučuje i další způsoby, jak si získat a udržet nové klienty. Zubaři by se měli věnovat také homeopatii, řešit otázky „energií“ svých klientů a uvažovat i v astrologickém kontextu své práce.

Sám si odpovídá na možnou otázku ze strany svých kolegů zubařů: „Proč byste se měli zajímat o alternativní přístupy péče? Protože jde o velké segmenty na trhu. V těchto těžkých ekonomických časech se vyplatí mít dostatek informací o různých alternativních metodách léčby, abyste byli schopni se svými pacienti diskutovat,“ radí. Z pohledu marketingu je nezbytné, aby zubař vnímal „alternativní“ potřeby svých pacientů s respektem a dokázal se jim dostatečně věnovat.

Čtěte téma: Amalgám  – tiká nám v puse časovaná bomba?

Nejsou hezké, ale jsou zadarmo a dlouho vydrží. Jenže: neničí nám amalgámové plomby zároveň zdraví?

Astrologie je základ

Jim Du Molin žije v Kalifornii, kde mnoho lidí bere astrologii poměrně vážně. „Když se zeptám, v jakém znamení jste se narodili, není to jen obyčejná otázka. Odpověď na ni obsahuje nezbytné informace o tom, jací opravdu jste,“ tvrdí zubař Molin. On sám věří, že astrologie má v zubařské praxi široké možnosti využití.

Molina oslovil článek v časopise The Mountain Astrologer (Horský astrolog), kde jsou popsány vlastnosti zubařů podle jejich znamení. Podle tohoto popisu by se údajně mohli orientovat potenciální klienti, když si vybírají svého zubaře:

 • Například berani si věší své podobizny na viditelné místo v čekárně.
 • Býci jsou uvážliví a jejich pacienti mohou mít dokonce dojem, že pracují pomalu.
 • Lvi prostě vypadají dobře a pravděpodobně si pěstují úhlednou bradku nebo knír.
 • Panny jsou ve své práci velmi pečlivé a pravděpodobně objeví u svých pacientů mnoho zdravotních problémů.
 • Štíři působí, jako že jsou krutější než ostatní, ale ve skutečnosti jsou poctivější ve své práci, což nese i nepohodlí a bolesti.
 • Střelci se neustále za něco omlouvají. Služby kozorohů jsou drahé, což vás může nemile překvapit.

Podle doktora Molina je mnoho míst, kde se stomatologie a astrologie mohou protínat. Například je údajně lepší sjednat si návštěvu u zubaře v době, kdy měsíc ubývá. Co ale mají dělat zubaři po dobu, kdy měsíc naopak roste, už neradí. Není prý ale od věci data plánovaných zákroků plánovat spolu s astrologem, jen tak je možné dosáhnout ideálních výsledků. Dokonce i zubařské náčiní a zubní obtíže mohou být přiřazeny k jednotlivým znamením a planetám:

 • Zubní vrtačky, ale také vrtání zubu patří Marsu
 • Zkažené zuby náležejí Saturnu, případně Jupiteru.
 • Protézy spadají pod vliv Neptuna.
 • Zubařské povolání jako takové je Štíra, lidé zrození v tomto znamení také mají ideální předpoklady k jeho vykonávaní.
 • Dentální hygienisti a technici patří Panně.

Anketa

Měli byste zájem o služby zubaře-astrologa?

Hledám osvíceného zubaře


Autor: Agentura SXC

Svůj astrologický pohled na zubní obtíže nabízí i česká astroložka Mila Plášková, původním povoláním tlumočnice a překladatelka. „Zuby jako takové patří v těle pod vládu Saturna, a jsou tedy něco jako strážci našeho času, ba i naší karmy…,“ píše na svém webu Astrologica.cz. Vytrhnuté nebo vypadlé zuby by se proto neměly jen tak pohazovat, ale „mělo by se s nimi zacházet víc rituálně“. S důležitými životními tématy nejsou spojené jen stálé, ale i mléčné zuby. „Proto je důležité, který zub vašemu děťátku vyroste jako první (a některé děti se už s nějakým vyrostlým zubem dokonce rodí – to prý pak jde o zvlášť svobodné bytosti, schopné měnit svou karmu!),“ píše Plášková.

Podle ní se zuby zabývá celá řada esoterických škol, je jím ale také možné přiřadit astrologické a astromedicínské vztahy. Pokud vás tedy bolí šestka nahoře, mělo by jít o saturnský problém a pravděpodobně nějakou emocionální záležitost ve spojitosti s otcem, manželem nebo jiným důležitým mužem ve vašem životě. Je ale také možné k jednotlivým zubům přiřadit orgánové meridiány, což přináší „zajímavá zjištění“. Například jednička pod vlivem Venuše značí harmonii především ve vztazích, ale současně také nedostatek rozhodovacích schopností. Současně se Venuši přiřazují ledviny a močové ústrojí. Sama astroložka přemýšlí nad tím, zda by vědoucí zubař z jejího panoramatického snímku chrupu nemohl vyčíst historii jejího života …

Čtěte téma: Víte, jak si správně vyčistit zuby?

Většina lidí si podle odborníků neumí čistit zuby správně. A jedno správné vyčištění denně je přitom účinnější než několik nesprávných …

Raději věřte svému zubaři

Před použitím astrologie a „celostního“ přístupu ve stomatologii varuje například již zmíněná  nadace James Randi Foundation. Upozorňuje, že použití astrologie není jen „neškodná zábava“.Proti holistickým zubařům se staví i další americký skeptický web Quackwatch.org. Podle něj „celostní“ zubaři pracují se spoustou naprosto neúčinných diagnostických testů, doporučují drahé potravinové doplňky a homeopatické přípravky. Přitom zdůrazňují, že jim jde o celkovou pohodu pacienta.

Tento přístup je jen dobrým zdrojem peněz, aniž by se s pacientem cokoliv negativního stalo, efekt různých „alternativních“ metod je nulový. Moje rada je jednoduchá: vyhýbejte se zubním lékařům, kteří praktikují tzv. holistickou stomatologii nebo biologickou stomatologii," uvádí Stephen Barrett na webu Quackwatch.org.

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).