Hlavní navigace

Volby 2013: volební kalkulačka ukáže vaši shodu v otázkách zdraví a potravin

25. 9. 2013

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
Chcete vědět, která ze stran kandidujících v předčasných volbách, je vám nejbližší v otázkách zdravotnictví či kvality potravin? Odpovězte na deset otázek a uvidíte.

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se budou konat 25. a 26. října 2013. Chcete vědět, která z kandidujících stran je vám nejbližší v otázkách zdravotnictví či kvality potravin? Server Vitalia.cz připravuje volební speciál se zaměřením na tato témata.

Dozvíte se, jaký postoj strany zaujímají například k regulačním zdravotnickým poplatkům, zda chtějí zakázat kouření v restauracích, jaký je jejich pohled na reklamu na léky hrazené ze zdravotního pojištění či nadstandardní zdravotní péči. Jakým způsobem by přistupovaly ke kontroverzním domácím porodům a zrušení povinného očkování?

Pokud vás zajímá, co jíte, zjistíte, jaká je potravinářská politika jednotlivých uskupení, zda chtějí znevýhodnit nezdravé potraviny, omezovat výrobu potravin z geneticky modifikovaných organizmů či podporovat produkty českých výrobců.

Odpovězte na deset otázek a podívejte se, nakolik se shodují s názory a sliby kandidujících stran.

Tematickou volební kalkulačku vám Vitalia.cz přináší ve spolupráci se sdružením Kohovolit.eu, kde si můžete porovnat své postoje s názory stran ve větším, obecném rozsahu. Kalkulačku zaměřenou na oblast IT a Internetu najdete na sesterském serveru Lupa.cz.

K jednotlivým otázkám se v dalších článcích vrátíme podrobněji a seznámíme vás s některými komentáři kandidujících stran.

Autor článku

Redaktorka, editorka, dlouholetá šéfredaktorka serveru Vitalia.cz (do června 2022)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).