Hlavní navigace

Nový oficiální web ke koronaviru – vše potřebné na jednom místě

12. 3. 2020

Sdílet

 Autor: MZ ČR
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru v České republice spouští od 12. března 2020 Ministerstvo zdravotnictví ČR nové webové stránky pro veřejnost.

Na novém webu koronavirus.mzcr.cz najdete aktuální statistiky o laboratorních vyšetřeních, informace a opatření vydaná v souvislosti s koronavirem. Stránky jsou průběžně aktualizovány.

Aktuální výskyt onemocnění COVID-19, kontakty a doporučení proti koronaviru

Nové stránky by nyní podle ministerstva měly odolat náporu návštěv a přehledně zaznamenávat aktuální výskyt onemocnění COVID-19 v ČR. 

Veřejnost zde najde všechny důležité kontakty, doporučené postupy, informace pro zdravotníky, informace pro zaměstnance a zaměstnavatele, vydaná opatření a doporučení, tiskové zprávy a aktuality, dále také informace o vývoji ve světě a přehled států s vysokým rizikem přenosu nákazy. Rovněž tu mají být potřebné materiály ke stažení.

Sledujte relevantní zdroje, vyzývá ministr

„Stránky vznikly za účelem maximální informovanosti, transparentnosti a centralizace všech důležitých informací a dat ke koronaviru na jedno místo. Prosím tímto všechny občany, aby se v souvislosti s aktuálním děním obraceli na relevantní zdroje informací. Veškerá rozhodnutí a nové informace publikujeme na těchto webových stránkách ministerstva ke koronaviru a sdílíme je také prostřednictvím sociálních médií, stejně tak činí i vláda a další resorty. Nespoléhejme se v těchto chvílích na neověřené informace šířené zejména na sociálních sítích,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Další tipy

Pro aktuální informace se doporučuje sledovat také sociální sítě ministerstva zdravotnictví, webové stránky a sociální sítě ostatních resortů, případně také webové stránky Státního zdravotního ústavu, v angličtině pak web Světové zdravotnické organizace či Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).