Hlavní navigace

Nepřežiješ, hrozí jí stovky SMS. Tak vypadá kyberšikana

5. 5. 2010

Sdílet

V roce 2000 zcela neznámý pojem, dnes problém, který se na českých školách rozjel v plném proudu. Řeč je o kyberšikaně – formě šikany, která svou oběť pronásleduje skrze email, sms nebo sociální sítě. Podle čerstvého průzkumu agentury Mediaresearch se mezi oběti kyberšikany řadí každý desátý český školák. A následky jsou podle předního českého experta na šikanu Michala Koláře více než vážné – doživotní psychické následky, pokusy o sebevraždu, poruchy osobnosti.

V roce 2000 zcela neznámý pojem, dnes problém, který se na českých školách rozjel v plném proudu. Řeč je o kyberšikaně – formě šikany, která svou oběť pronásleduje skrze email, sms nebo sociální sítě.

Podle čerstvého průzkumu agentury Mediaresearch se mezi oběti kyberšikany řadí každý desátý český školák. A následky jsou podle předního českého experta na šikanu Michala Koláře více než vážné – doživotní psychické následky, pokusy o sebevraždu, poruchy osobnosti.

Čtěte téma: Co hrozí dětem na internetu a jak je ochránit?

Děti vyrůstají v podstatě online. Ale nedovedou se bránit nebezpečí, které na ně číhá na internetu. O to se musejí postarat rodiče. 

„Řeším například případ dívky, kterou kyberšikana dohnala na úplné dno – k poruše osobnosti a k anorexii. Úplně odmítala přijímat jídlo, protože se proti ní otočila celá třída, tlak byl trvalý – 24 hodin denně jí bez ustání posílali nenávistné esemesky i maily,“ popisuje Michal Kolář, jeden z případu, který pomáhal řešit. Zpráv byly desítky i stovky denně.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Čtěte téta: Poznáte, že vaše dítě propadlo anorexii?

Na hubnutí jsou nesmírně pyšné a vzájemně se podporují v dalším úbytku váhy. Svoji nemoc umějí dokonale skrývat …

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).