Hlavní navigace

Nejšpinavější vzduch v ČR? Legerova ulice v Praze

17. 8. 2010

Sdílet

Pražská Legerova ulice získala podle aktuální údajů o znečištěném ovzduší smutný primát: vloni tu byly největší koncentrace oxidu dusičitého z celé republiky. Je to důsledek husté automobilové dopravy. Legerovou ulicí, která je součástí Pražské magistrály, projedou denně desítky tisíc aut. Fórum: Mají lidé právo požadovat čistý vzduch?  Je čistý vzduch právo? Nebo je život ve znečištěné oblasti vlastně vaše volba a nikdo vám nebrání se odstěhovat? Jak to vidíte vy?

Pražská Legerova ulice získala podle aktuální údajů o znečištěném ovzduší smutný primát: vloni tu byly největší koncentrace oxidu dusičitého z celé republiky.

Je to důsledek husté automobilové dopravy. Legerovou ulicí, která je součástí Pražské magistrály, projedou denně desítky tisíc aut.

Fórum: Mají lidé právo požadovat čistý vzduch? 

Je čistý vzduch právo? Nebo je život ve znečištěné oblasti vlastně vaše volba a nikdo vám nebrání se odstěhovat? Jak to vidíte vy?

Tamní radnice přitom loni na jaře nechala ulici zúžit o jeden pruh. Slibovala si od toho i méně výfukových emisí. Po roce se ukázalo, že omezení dopravy přineslo minimální efekt. „Nemohu říct, že to nemělo žádný smysl, ale žádný podstatný skok dolů to nepřineslo,“ řekla Aktuálně.cz Jana Ostatnická z Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Bohumil Kotlík ze Státního zdravotního ústavu jde ještě dál. Domnívá se, že kvůli zúžení Legerovy ulice se kvůli jejímu zúžení ještě zhoršilo. „Myslím, že to tak je kvůli tomu, že se doprava zhustila, ale je to jen můj názor, mohu se mýlit.“ řekl Aktuálně.cz Kotlík.

Celý článek najdete na Aktuálně.cz.

Čtěte téma: Ideální adresa v Česku

Jak se u nás žije? A hlavně, kde se žije nejlépe? Hodně záleží na tom, z jakého úhlu se na věc podíváte. Zajímá vás čisté ovzduší, šance najít dobrou práci, nebo mateřská školka přes ulici? Přečtěte si, jak je na tom vaše město. 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).