Hlavní navigace

Máme nejtlustší děti v Evropě, chystají se změny ve školách

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
Zatímco dnes si na chodbě základní školy klidně koupíte kávu nebo chipsy, brzy už by to tak snadné být nemuselo. Státní zdravotní ústav chystá návrhy na změnu.

V Holandsku, Dánsku a Francii klesá míra obezity mezi dětmi. Ale u českých třináctiletých chlapců se za posledních deset let zvýšila obezita o sedm procent, podobné údaje můžeme sledovat u patnáctiletých dívek a chlapců. „Nejtlustší z celé Evropy jsou Řekové, ale co se týká dětí, z šetření za rok 2013 to vypadá, že je naše děti předběhly a jsou první,“ přichází s šokující zprávou Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu (SZU).

Svačiny školáků také nejsou ideální

I to byl jeden z důvodů, proč se SZU společně se Společností pro výživu snaží změnit obsah automatů ve školách. Již dříve jsme vás informovali, že právě obsah automatů doposud nikdo nereguloval, nikdo dosud neřešil skutečnost, že  děti si ve školních automatech dávají brambůrky a kafe. Snad se začalo blýskat na lepší časy. Před pár dny totiž na půdě SZU vznikla doporučená metodika pro výběr sortimentu nápojů a potravin dostupných ve školách. Jestli bude závazná pro všechny školy, je zatím otázkou bez odpovědi. Vzhledem k tomu, že se ale zrušení automatů či bufetů ve školách neplánuje, je regulace z vyšších míst dobrou zprávou. Bližší informace o změnách pro vás budeme mít již zítra.

Čtěte k tématu: Jídelny jsou u nás sto let za opicemi

Autor článku

Redaktorka serveru Vitalia.cz se zaměřuje zejména na kvalitu potravin a kvalitu jejich prodeje. Věnuje se také zdravotní problematice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).