Hlavní navigace

Koenzym Q10 potřebuje každá buňka v těle

Sdílet

 Autor: Depositphotos / Vitalia.cz
Antioxidant koenzym Q10 hraje v lidském těle důležitou úlohu, a to zejména při tvorbě energie a při jejím využití. Podporuje správnou funkci řady orgánů i tělesnou výkonnost a pomáhá také zpomalit procesy, které s sebou přináší stárnutí. Výzkumy ukazují, že má rovněž potenciál zlepšit průběh některých onemocnění.

Koenzym Q10 je antioxidant, který lidské tělo přirozeně produkuje a ukládá do částí buňky zvaných mitochondrie. Jak prokázaly výzkumy, koenzym Q10 hraje v organismu několik důležitých úloh. Jednou z nich je tvorba energie v buňkách. Podílí se rovněž na produkci látky zvané adenosintrifosfát (ATP), která je významná pro přenos energie a je jejím důležitým zdrojem pro mnoho procesů v lidském těle.

S ohledem na to, že právě energie ve formě ATP je potřebná pro všechny buněčné pochody, řada chronických onemocnění je spojována s nízkou hladinou koenzymu Q10 v organismu.

Je dobrý pro zdraví kardiovaskulárního systému

Všechny buňky lidského těla obsahují koenzym Q10, avšak nejvíce je ho obsaženo v těch orgánech, které ke svému správnému fungování potřebují hodně energie, tedy v srdci, v ledvinách, plicích a játrech.

Výsledky některých studií naznačují, že koenzym Q10 by mohl pomoci s léčbou srdečního selhání zlepšením funkce tohoto orgánu, zvýšením produkce ATP a omezením oxidativního poškození buněk.

Například během studie, které se účastnilo 420 lidí se srdečním selháním, přineslo dvouleté užívání koenzymu Q10 zlepšení příznaků a snížení rizika úmrtí v souvislosti se srdečními problémy. Během dalšího výzkumu byl více než šesti stovkám dobrovolníků podáván koenzym Q10, anebo placebo, a to po dobu jednoho roku. Lidé ve skupině, která dostávala koenzym Q10, byli méně často hospitalizování kvůli problémům se srdcem a měli méně závažných komplikací.

Koenzym Q10 podporuje plodnost žen i mužů

Koenzym Q10 je také spojen s produkcí ženských vajíček. S přibývajícím věkem dochází ke snížení jejich kvality a užívání koenzymu Q10 může pomoci zpomalit tento proces a ovlivnit tak ženskou plodnost. Stejně tak u mužů jde ruku v ruce s přibývajícím věkem snížení počtu spermií, zhoršení jejich kvality i menší pohyblivost. Podle řady studií by užívání koenzymu Q10 mohlo zlepšit tento stav a pomoci s kvalitou spermií, jejich aktivitou i koncentrací.

Také pokožka podléhá vlivu stárnutí a na jejím stavu se podepisuje řada škodlivých činitelů. Patří mezi ně i UV záření. To vše může zapříčinit vysychání pokožky a vést také k jejímu ztenčování. Aplikace koenzymu Q10 přímo na pokožku může zmírnit dopad škodlivých vnitřních i vnějších činitelů zvýšením tvorby energie v kožních buňkách i posílením antioxidační ochrany.

Vede také ke změlčení vrásek a omezení jejich tvorby. Navíc se zdá, že u lidí s nízkými hladinami koenzymu Q10 v krvi je pravděpodobnější riziko vzniku rakoviny kůže.

Snižuje výskyt i sílu migrén a podporuje odbourávání tuků

Podle dalších studií může udržování správné hladiny koenzymu Q10 v organismu pomoci těm lidem, které trápí migrény. U těch navíc bývá často zaznamenán nedostatek koenzymu Q10.

Studie na 1550 účastnících potvrdila, že u lidí s nízkou hladinou koenzymu Q10 došlo po léčbě s jeho použitím ke zmírnění bolestí i ke snížení četnosti výskytů migrény. Rovněž se ukazuje, že koenzym Q10 pomáhá nejenom v léčbě migrény, ale uplatňuje se také v její prevenci.

Pomoci může také diabetikům, protože zlepšuje fungování inzulinových receptorů v buňkách, což zvyšuje jejich citlivost na hormon inzulin a pomáhá s regulací hladiny cukru v krvi. Koenzym Q10 podporuje odbourávání tuků a napomáhá sníženému ukládání tukových buněk, obojí přitom vede k obezitě a diabetu 2. typu, takže se koenzym Q10 uplatňuje i v prevenci cukrovky.

Udržuje mozek v kondici a zvyšuje svalovou výkonnost

Koenzymu Q10 se připisuje i možný pozitivní vliv na mozkové buňky, protože jsou velmi náchylné k poškození oxidačním stresem, které zhoršuje paměť, kognitivní funkce i další tělesné funkce. Koenzym Q10 může tento proces zpomalit, zejména pokud je způsobený stárnutím. Pozitivní výsledky byly publikovány i v souvislosti s Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou.

Ovlivňuje také plíce, kdy dochází díky jeho působení ke zmírnění zánětlivých projevů, doprovázejících některá plicní onemocnění. Hraje rovněž významnou roli v ochraně DNA buněk a jejich přežívání. Oba tyto faktory jsou důležité v prevenci vzniku onkologických onemocnění a jejich opětovného vzplanutí a uplatňují se také u řady chronických onemocnění.

Nejenom u nemocných, ale i u zdravých lidí pomáhá koenzym Q10 zvyšovat tělesnou výkonnost a svalovou sílu a naopak snižuje únavu. Jeho příznivé působení zaznamenali například pacienti užívající statiny (léky na snížení hladiny cholesterolu v krvi), u kterých je jedním z vedlejších účinků svalová slabost.

Jak užívat doplňky stravy s koenzymem Q10

Koenzym Q10 existuje ve dvou formách: jako tzv. ubiquinol a ubiquinon. Ubiquinol se však snadněji vstřebává, a proto odborníci doporučují užívat doplňky stravy s koenzymem Q10 právě ve formě ubiquinolu. Není stanovena ideální dávka, ve studiích bylo použito dávkování koenzymu Q10 v rozmezí od 50 mg do 1200 mg, někdy rozdělených do několika dávek v průběhu dne.

Doporučená denní dávka se liší podle věku a zdraví konkrétní osoby a pohybuje se od 60 mg do 500 mg denně, přičemž za vhodnou se považuje dávka 100 až 200 mg denně.

Různé typy doplňků stravy s koenzymem Q10 mohou také vyžadovat různá dávkování. Řada z nich totiž obsahuje neaktivní formu koenzymu Q10 (ubiquinon), který se hůře vstřebává než ubiquinol.

Protože je koenzym Q10 rozpustný v tucích, je vhodné užívat doplňky stravy s jeho obsahem společně s jídlem, aby se optimálně vstřebala účinná látka. Jeho užívání spolu s jídlem přitom zvyšuje rychlost vstřebávání až trojnásobně. Koenzym Q10 se v těle neukládá, a tak je třeba ho užívat dlouhodobě či trvale, aby došlo k zaznamenání jeho účinku.

Které potraviny obsahují koenzym Q10?

Kromě toho, že lze užívat koenzym Q10 jako doplněk stravy, nachází se také v některých potravinách. Podle výzkumů se zdá, že jeho vstřebávání z potravinových doplňků i běžných potravin je stejné.

Zdroje koenzymu Q10 v potravinách

  • vnitřnosti (srdce, játra, ledviny)
  • tučnější druhy ryb (např. sleď, makrela, sardinky, pstruh, tuňák)
  • některá zelenina (např. špenát, květák, brokolice)
  • některé druhy ovoce (např. jahody, pomeranče)
  • luštěniny (sójové boby, čočka, arašídy)
  • sezamová semínka
  • pistácie
  • sójový nebo řepkový olej
  • některé druhy masa (vepřové, hovězí i drůbeží)

Dodávat tělu koenzym Q10 se vyplatí nejenom chronicky nemocným lidem (po poradě s lékařem), ale také starším osobám, protože jeho produkce se s přibývajícím věkem snižuje.

Autor článku

Novinářka na volné noze se zkušenostmi z tištěných i online titulů. V současné době pracuje pro vlastní portfolio klientů. K tematice zdraví a zdravého životního stylu má blízko díky původní profesi zdravotnického pracovníka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).