Hlavní navigace

Dovolená v Řecku je nejlevnější v historii, máte na to dva týdny

3. 6. 2010

Sdílet

Turismus ve Středomoří je jako krajina tekutých písků. Kdo se zastaví, začne klesat. Právě to se podle všeho stalo Řecku.  „Řecko nezachytilo nebezpečí vzniku tisíců nových turistických destinací,“ řekl řecký ministr kultury a turismu Jorgos Nikitiadis v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz . Čeští turisté mají zhruba dva týdny, aby na tom ještě letos vydělali a užili si tamní dovolenou levněji. Pak začne sezóna a výjimečné slevy, kterými teď řečtí hoteliéři lákají turisty, skončí.

Turismus ve Středomoří je jako krajina tekutých písků. Kdo se zastaví, začne klesat. Právě to se podle všeho stalo Řecku. 

„Řecko nezachytilo nebezpečí vzniku tisíců nových turistických destinací,“ řekl řecký ministr kultury a turismu Jorgos Nikitiadis v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz .

Čeští turisté mají zhruba dva týdny, aby na tom ještě letos vydělali a užili si tamní dovolenou levněji. Pak začne sezóna a výjimečné slevy, kterými teď řečtí hoteliéři lákají turisty, skončí.

Aktuálně k tématu: Kde vám zdraží dovolená a kde zlevní?

Dovolená placená v eurech vás letos může vyjít o trochu levněji než vloni. Alespoň podle porovnání současných kurzů s loňskými. 

„Vytvořili jsme nabídku supervčasných rezervací. Zabukujete si pobyt včas a zaplatíte 60 % částky dopředu, dostanete 15 % slevu. Nabídka platí do 15. června,“ shrnul Janis Chatziliamis, který svou vlastní cestovní kancelář Rodos Tours provozuje v Rhodosu od roku 1972 a ročně jí přepraví kolem 65 tisíc turistů.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).