Hlavní navigace

Domácí bylinkové sirupy: horkou cestou, nebo jen za studena?

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com
Sirupy z čerstvých bylinek jsou nejen chuťově vynikající, ale také léčivé. Je však třeba znát správný postup přípravy, abychom se o prospěšné látky nepřipravili. Máme pro vás jednoduché recepty na snadné bylinkové sirupy.

Skvěle chutnají, a navíc nám mohou pomoci se spoustou zdravotních obtíží. Přijdou vhod ve chvíli, kdy se přiženou epidemie nachlazení, angín, chřipek i respiračních onemocnění. To nejlepší z čerstvých bylin si za minimální pořizovací náklady můžete vyrobit i doma v kuchyni. A jak na to?

Základním pravidlem je znát postupy přípravy. U některých rostlin můžeme bez obav připravovat sirupy horkou cestou, ale jiné je třeba dělat výhradně za studena. Týká se to zejména rostlin a bylin, ve kterých jsou obsaženy látky citlivé na teplo.

Některým sezónním surovinám by teplo uškodilo

V tomto směru se jedná zejména o vitamín C, který se ukrývá například v šípcích, rakytníku nebo aktuálně třeba v rybízu. Zde je vhodné vybranou surovinu macerovat alespoň 24 hodin ve vodě, poté rozmixovat nebo jinak podrtit a přepasírovat.

Následně přidáme med nebo převařený zchladlý cukerný roztok. Promícháme, přelijeme do lahví a uchováváme v lednici. Nic dalšího není třeba do takového sirupu přidávat, jelikož má v sobě přirozeně hodně „céčka“, které jej chrání.

Galerie:Vitamín C v českém ovoci

Zelené bylinky teplo snesou

Sirupy připravované za tepla je pak možné dělat z běžných zelených bylinek, jako je meduňka, máta, šalvěj, kopřiva nebo třeba mateřídouška. Zkrátka ze všeho, co právě venku roste.

poporodni_deprese

Okuste třeba jitrocel. Až do pozdního podzimu je možné jej venku najít. Roste doslova na každém rohu. Jitrocel představuje jeden z nejlepších léků na úporný kašel i záněty průdušek. Staří Řekové tuto rostlinu pojmenovali sedmižeberní, neboť jitrocel kopinatý má skutečně sedm žeber. Řekové i Římané jej využívali na opary, kožní infekce, ale i jako protijed při pokousání psem, který byl napadený vzteklinou. Jitrocel obvykle roste u cest a stezek, což ho předurčilo stát se bylinkou poutníků už ve středověku. Bylina obsahuje spoustu cenných látek, díky kterým je považována za rostlinné antibiotikum.

Jitrocelový sirup

Přísady: 200 g čerstvých omytých listů jitrocele, 1 l vody, 2 větší citróny bez jadérek na plátky (nebo lžíce kyseliny citrónové), 1–1,5 kg cukru

Příprava: Jitrocelové listy nařežeme na menší kousky, vložíme do hrnce, přidáme citrón a zalijeme horkou vodou. Hrnec přiklopíme a necháme 24 hodin louhovat. Druhý den výluh přecedíme přes jemné plátno, vrátíme do hrnce, přidáme cukr a znovu přivedeme k varu. Mícháme, dokud se všechen cukr nerozpustí, a vaříme, dokud sirup nezačne houstnout. Ještě horký nalijeme do sklenic, dobře uzavřeme a necháme obrácený dnem vzhůru až do vychladnutí.

Další bylinné sirupy na kašel

Diviznový sirup

Přísady: 5 lžic sušené byliny, 2 lžíce přírodního cukru

Příprava: Bylinu nasypeme do malého hrnce, zalijeme hrnečkem vody, přivedeme k varu a povaříme deset minut. Hrnek odložíme na nějaké studenější místo a pod pokličkou necháme tekutinu vychladnout. Poté ji přepasírujeme přes plátno, přivedeme znovu k varu, přisypeme cukr, dokonale rozmícháme a horký lék nalijeme do vyvařené tmavé lahvičky. Pečlivě ji uzavřeme a uskladníme.

Tymiánový sirup

Přísady: 10 g sušeného či čerstvého tymiánu, 200 g tmavého cukru, 250 ml vody

Příprava: Vodu s cukrem povaříme na mírném plameni dvacet minut. Poté odstavíme ze zdroje tepla, přidáme tymián a necháme louhovat až do úplného vychladnutí. Nakonec scedíme do skleničky a užíváme pětkrát denně kávovou lžičku.

Sirup z listů podbělu

Přísady: čerstvé podbělové listy, třtinový cukr

Příprava: Listy omyjeme a pokrájíme. Do čisté skleněné nádoby dáme na dno vrstvu listů, kterou zasypeme vrstvou cukru, pak dáme zase vrstvu listů a vrstvu cukru, přičemž postup opakujeme, až sklenici zaplníme. Poté necháme slehnout a ještě doplníme tak, aby poslední vrstvou byl cukr, pak nádobu vzduchotěsně uzavřeme, zakopeme na zahradě a zakryjeme dřevěnou deskou a hlínou. Po osmi týdnech nádobu vykopeme, vzniklý sirup převaříme a plníme do sklenic, uchováváme v lednici, denně užíváme jednu čajovou lžičku nebo jím sladíme čaj.

Dětský sirup na nachlazení

Přísady: 40–50 g sušené natě popence,1 l studené vody, 1 kg kvalitního květového medu, šťáva ze dvou citrónů

Příprava: Nať popence dáme do hrnce s jedním litrem studené vody. Pak povaříme asi tři až pět minut. Poté odstavíme a necháme dvacet minut louhovat. Po přecezení macerátu přidáme jeden kilogram květového medu a opět vaříme do té doby, než sirup zhoustne. Nakonec přidáme šťávu z citrónů a plníme do čistě vymytých sklenic ještě za tepla.

TIP: Co roste a chutná na zahradě v létě?

Autor článku

Věnuje se bylinářství, aromaterapii a masážím. Připravuje vlastní projekt Bylinkový magazín. Jako bylinářka spolupracuje s Institutem funkční medicíny a výživy. Vystudovala mj. obor Léčivé rostliny na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).