Hlavní navigace

zabijačka

Zabijačka – jak na to, abyste neskončili se žlučníkovým záchvatem

Ovar, jitrnička a mastná brada – jako z obrázku Josefa Lady. Česká zabijačka patří k zimě. Jak si ji užít bez zdravotní úhony?

Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy nabízejí zabijačky i svatomartin­ské husy

Podzim je bohatý nabídkou sortimentu i na mimořádné akce na farmářských trzích. V Klánovicích navíc chystají novinku – celoroční provoz.

30. 10. 2013 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Zabijačkové hody na farmářských trzích

Farmářský trh na Kulaťáku připravil na sobotu zabijačkové pochoutky. Další týden bude pro změnu ve znamení květin a dýní.

17. 10. 2013 15:20
Doba čtení: 1 minuta

Ve Dvoře bude masopust, zabijačka a farmářský trh

Farmářské trhy ve Dvoře zvou na Masopust. Akce se koná v úterý 26. února 2013 ve Dvoře Kobylisy na Praze 8. „Srdečně zveme na 1. masopust ve Dvoře. Pro veřejnost chystáme soutěž o nejchutnější koláčvlastní výroby. Pro děti a rodiče soutěž o nejlepší masku,“ zve za pořadatelský tým Marek Bindr. O trhu: Farmářské trhy ve Dvoře, Kobylisy

15. 2. 2013 11:26
Doba čtení: 1 minuta

Farmářský trh Náplavka zahajuje sezónu a chystá zabijačku

Farmářské tržiště Náplavka startuje 16. února 2013 svojí třetí sezónu na Rašínově nábřeží.  Všichni prodejci, farmáři a prvovýrobci přijedou na Náplavku s tradičním sezónním sortimentem, který se každý měsíc drobně mění a přizpůsobuje ročnímu období. O trhu: Farmářské tržiště na Náplavce O týden později, 23. února 2013 mohou návštěvníci Náplavky ochutnat zabijačkové speciality a také si poslechnout živou muziku. Kromě zabijačkových výrobků můžete nakoupit pečivo, sýry, jogurty, tvarohy, mléko,…

11. 2. 2013 8:51
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy na Kubáni mimořádně s masopustem

Na Praze 10 se připravuje masopust, jehož součástí budou i první letošní farmářské trhy na Kubánském náměstí. V neděli 10. února 2013 bude na Kubáni a Gutovce probíhat masopustní farmářský trh. Nebude chybět tradiční zabíjačka, koblihy, hudba, chůdaři a kejklíři. Pravidelné farmářské trhy na Kubánském náměstí se budou konat od března 2013, datum pořadatelé ještě upřesní. Trhy budou pravděpodobně pokračovat obdobně jako v loňském roce, vždy v úterý, a ve čtvrtek od 8 do 18 hodin a každou sobotu…

4. 2. 2013 9:22
Doba čtení: 1 minuta

Přešlechtěné prase vám chutnat nebude

Po tématu hovězího masa se tentokrát věnujeme kvalitě vepřového. Smutným výsledkem úsilí o co nejlibovější maso je flákota sice netučná, ale spíše tuhá a bez výraznější chuti.

Doba čtení: 6 minut

Zabijačkové hody na farmářském trhu na Kulaťáku

Druhý listopadový trh na Kulaťáku  se koná 10. listopadu 2012 a nabízí zabijačku, ale taky pivo na zapití, český česnek a husy a kachny na svatého Martina. Zabijačkové hody na Kulaťáku stánek č. 50 Ve spolupráci s uzenářstvím pana Sváčka pro vás tuto sobotu pořadatelé připravili klasický zabijačkový sortiment.

8. 11. 2012 14:25
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy na Proseku chystají zabijačku

Pořadatel Farmářských trhů na Proseku na Praze 9 chce v listopadu ozvláštnit obvyklou nabídku a pozvat návštěvníky na zastavení s klasickými zabíjačkovými specialitami. Chybět nebude zabíjačková polévka a guláš, škvarky, klobásky přímo z udírny s křenem, ani oblíbený svařák. Čtěte téma: Svařené víno nemá přesná pravidla. Je to ještě víno?

4. 11. 2012 11:32
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy v Milovicích zvou na zabíjačku a slaví výročí

Jsou to již dva roky ode dne, kdy byly zahájeny Milovické farmářské trhy. Pořadatelé zvou všechny zákazníky a fanoušky trhů na výroční a tudíž slavnostní farmářský trh, který se koná již tuto sobotu. 6. října čeká návštěvníky v Milovicích kromě kromě kvalitních potravin a tradičních prodejců ještě řada překvapení.

4. 10. 2012 10:57
Doba čtení: 1 minuta

Mega zabijačka: Farmářské trhy slaví masopust

Žižkovský masopust s mega zabijačkou a farmářskými dobrotami – to je pozvánka tohoto týdne. Do kalendáře si poznamenejte úterý! Ale tím to nekončí. Zabijačky a farmáře najdete i jinde.

20. 2. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Zabijačky: Pláč na špatném prasečím hrobě

Je to pár dnů, co se médii provalila vlna paniky: Konec českých zabijaček! I jedinci jitrnicí nepolíbení vzpláli spravedlivým hněvem. EU nám bere naši tradici! Nebere. O co tedy jde?

Doba čtení: 6 minut

Kde najdete farmářské trhy těsně před Vánoci?

I v posledním předvánočním týdnu se konají oblíbené farmářské trhy. Míst už značně ubylo, připravili jsme pro vás přehled lokalit, kde stále najdete dobré lokální potraviny.

19. 12. 2011 9:21
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy pokračují i v prosinci

Předvánoční nálada panuje i na farmářských trzích. Koupíte tu dekorace a drobné dárky, vánoční pečivo a cukroví i domácí zabijačkové speciality.

5. 12. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty