Hlavní navigace

roztoči

Byt bez roztočů neexistuje, říká alergoložka

Roztoč je součástí běžného domácího prachu. Právě on je častou příčinou alergických projevů. Může to být nenápadná rýma, kašel, pálení očí. Zpočátku je snadno zaměníme za nachlazení – ale nemůžeme se jich zbavit.

Doba čtení: 4 minuty

Nedržte batole ve sterilním prostředí, hrozí mu alergie

U alergií bychom se měli mít na pozoru. Neléčené totiž mohou v budoucnu způsobovat nemalé problémy a být příčinou rozvoje skutečně závažných stavů, především průduškového astmatu.

Doba čtení: 5 minut

Kdo s námi bydlí v posteli?

Vidět ta zvířátka pod mikroskopem, jako se to poštěstilo mně, už nikdy si nelehnete do vlastní postele. Představa, kolik s námi bydlí roztočů a jak krvežíznivě vypadají, je totiž děsivá.

Doba čtení: 3 minuty

Sušené fíky z Billy obsahují roztoče

Kdo si v poslední době koupil sušené fíky v prodejnách obchodního řetezce Billa, měl by je zkontrolovat. Je možné, že je bude muset jít vrátit. Řetězec Billa v České republice v pátek 3. února 2012 stáhl z prodeje sušené fíky s názvem Lions brand ze země původu Turecko. Výrobek šarže P0090–202 má minimální trvanlivost do 31. prosince letošního roku, takže je vysoce pravděpodobné, že jej má ještě řada zákazníků doma.

Doba čtení: do minuty

Sušené ovoce ze supermarketů je plné roztočů

Testování sušeného ovoce ze Středomoří ukázalo, že třináct procent vzorků odebraných ze supermarketů v ČR je v různé míře zamořeno roztočem.

27. 10. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Radnice Prahy 7 chce zatočit s roztoči, lidem rozdá přípravky

Radnice Prahy 7 začne dnes rozdávat přípravek Molbiol proti roztočům, chce tak připomenout Světový den zdraví. „Zájemci si budou moci přípravek vyzvednout v informačních centrech za kupón, který naleznou v březnovém magazínu Hobulet,“ říká starosta Prahy 7 Marek Ječmének (ODS). „Období jara přináší jarní únavu, období chřipek a především probouzející se alergie. Přípravek Molbiol obsahuje přírodní olej ze semene stromů jménem Azadirachta indická, který je vysoce účinný právě v boji proti…

7. 4. 2009 10:30
Doba čtení: 1 minuta