Hlavní navigace

Potravinářská komora ČR

Změny složení: Vylepšují výrobci potraviny, nebo je šidí?

Jiná chuť výrobku nebo jiné složení automaticky neznamená, že nás výrobce šidí. To, že v jogurtu ubere tuk nebo v limonádě cukr nahradí sladidlem, může totiž dělat pro naše blaho.

2. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Ministr tlačí české potraviny a komora kouzlí s marží

Z projevů ministra zemědělství a Potravinářské komory se zdá, že si nepovšimli existence Potravin na pranýři a neví, co je marže. Za vzor kvality považují Klasu a za nepřítele číslo jedna řetězce.

Doba čtení: 3 minuty

Chceme víc tuzemských potravin v obchodech, ale nevíme, co je česká potravina

Stejně jako na Slovensku budeme zřejmě i my na výlohách obchodů zveřejňovat podíly českých potravin na tržbách obchodníků. Jak se k podpoře českých potravin staví volební strany?

Doba čtení: 6 minut

Potravinový inspektor: řetězce nám posílají úplatky

ROZHOVOR: Fenomén, který v televizním prime timu upozorňuje na neduhy českých obchodů s jídlem. Jak moc hýbe Potravinový inspektor Ladislav Hruška žlučí obchodníkům? Věřte, že dost.

Doba čtení: 7 minut

Potravinářská komora brání kvalitu českých potravin

Tlak na co nejnižší cenu potravin vede k úplné degradaci jejich kvality. Důsledkem je rostoucí dovoz levných náhražek ze zahraničí. Proti tomuto trendu vystupují nyní čeští potravináři.

Doba čtení: 5 minut

Obaly potravin dostanou jednotnou tvář. Má to ale háček

Už nebudeme luštit hmotnost ani výživové údaje. Vše důležité bude na přední straně obalu potravin. Má to ale pár nedostatků. Třeba přesnou zemi původu v rámci EU se stále nedozvíte.

9. 10. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut