Hlavní navigace

odběr krve

Proč odběr krve probíhá nalačno a po ránu

Správný postup nejen při odběru krve, ale již před ním, zajistí, aby to, co se zjistí z vaší krve, nevedlo ke zkresleným výsledkům. Pět rad vám napoví, jak se připravit na odběr krve a vyhnout se častým chybám.

Doba čtení: 3 minuty

Dárci krve přibývají díky sociálním sítím, říká primářka transfuzního oddělení

O tom, jak se shánějí dárci krve, zda je někdy krve nadbytek a jak dlouho vůbec odebraná krev vydrží, vypráví v rozhovoru primářka Transfuzního a tkáňového oddělení FN Brno Hana Lejdarová.

13. 6. 2018 12:28
Doba čtení: 5 minut

Vyhrňte si rukáv a darujte krev. Příspěvky jsou dvojnásobné

Už prvního června začne dvacetidenní projekt Českého rozhlasu, který má za cíl šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali. Přidáte se?

26. 5. 2016 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Krevní obraz za 30 vteřin

Česká republika má nový unikátní přístroj, který dokáže provést kompletní analýzu krevního obrazu během půl minuty. Nový koncept hematologické linky ušetří čas i peníze a zvýší komfort pro pacienty.

Doba čtení: 1 minuta

Co o vás řekne, když řeknete áááááá

Známe to od mala. Je to prvotní vyšetření, bez drahých přístrojů a složitých testů. Co všechno vlastně umí doktor vyčíst z bolavého krku a jazyka vypláznutého až na vestu?

Doba čtení: 4 minuty

Trik pro snadný odběr krve? Pouze jediný

Pijte. Hodně pijte. Taková je v podstatě jediná rada pro ty, kterým nejde příliš dobře nebo skoro vůbec odebrat krev, ať už kvůli nějakému vyšetření nebo proto, že by ji chtěli darovat.

Doba čtení: 3 minuty

Darovaná krev nekončí jen v transfuzích

Rozhodujete se, zda darujete krev? Přečte si o výhodách, které na vás jako na dárce čekají, a kam krev z odběrního místa míří. Ne všechna se využije na operačním sále.

24. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Co se děje s darovanou krví

Už jste někdy darovali krev? Nebo snad chodíte pravidelně? Pak by vás mohlo zajímat, jakým způsobem bude využita. Dělí se na několik přípravků, které pacienti dostávají samostatně.

15. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut