Hlavní navigace

Vyhrňte si rukáv a darujte krev. Příspěvky jsou dvojnásobné

26. 5. 2016

Sdílet

 Autor: depositphotos.com
Už prvního června začne dvacetidenní projekt Českého rozhlasu, který má za cíl šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali. Přidáte se?

1. června začne už pětadvacátý ročník projektu Daruj krev s Českým rozhlasem. I v letošním roce se k podpoře můžete opět připojit tím, že si vyhrnete rukáv na pravé ruce. A když už si ho vyhrnete, nechte si rovnou v odběrných místech vzít krev. Vždyť nikdy nevíte, kdy vy sami budete krevní transfuzi nebo jakýkoliv preparát vyrobený z krve potřebovat. Navíc vás za to VZP odmění.

Přidejte se během června

Cílem projektu Daruj krev s Českým rozhlasem je šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali. Hlavní část projektu potrvá od 1. do 20. června. Během tohoto období budete moci darovat krev, respektive si s transfuzní stanicí domluvit konkrétní termín návštěvy. K aktivní spolupráci na projektu se přihlásila většina transfuzních stanic v České republice. Jejich seznam uvádíme níže.

Čtěte k tématu: Darovaná krev nekončí jen v transfuzích

Protože je stejně jako loni partnerem akce pojišťovna VZP, připravila pro své pojištěnce – dárce dárek v podobě příspěvku ve výši tisíc korun na rehabilitaci nebo nákup vitamínů. „Ještě loni vyplácela VZP dárcům speciální příspěvek pět set korun, od letoška jsme jeho výši zdvojnásobili. I to je důkaz toho, že jejich ochotu a obětavost považujeme za mimořádně důležitou a prospěšnou. Generální partnerství na akci Daruj krev s Českým rozhlasem je pak další cestou, která nám umožňuje darování krve podpořit,“ uvedl ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Celkem loni VZP vyplatila více než osmnácti tisícům dárců krve na příspěvcích více než devět milionů korun. Letos se dá očekávat, že částka bude adekvátně vyšší.

Seznam transfuzních stanic, jak probíhá odběr, co je nutné zvládnout před odběrem a jak samotný odběr probíhá? To se dočtete na stránkách transfuznispolecnost.cz.

Zdroj. TZ VZPTransfuznispolecnost.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).