Hlavní navigace

homosexualita

Náhradní matky. Donosí dítě, již i gayům

Stačí jedno vajíčko a jedna spermie. Ale kde je vzít? Náhradní, tzv. surogátní mateřství má v ČR a v zahraničí různá pravidla. Nabízejí se desítky výhrad a vážných varování. Ale štěstí nových rodin nelze slovy popsat.

Doba čtení: 5 minut

Bisexualita prý neexistuje. Bisexuální chování ano

Všichni jsme, nebo jsme byli „pod obojí“… a kdo to popírá, má s tím problém dodnes.

Doba čtení: 4 minuty

„Nesnáším buzeranty“

Sexuální orientace je vrozené, biologické předurčení. Nijak nesouvisí s možnou aktivitou sudiček. Sexuální orientaci si nevybíráme, neboť souvisí se souhrou genetických faktorů a raného děložního prostředí.

Doba čtení: 4 minuty

„Transky“ – vězňové pohlaví

Transsexuál má odpor k pohlaví, s nímž se narodil. Bývá ochoten podstoupit různé psychické i tělesné útrapy, jen aby svůj gender změnil. Transvestita naopak po změně pohlaví netouží.

Doba čtení: 4 minuty

Do Česka míří nová pohlavní choroba

Ne každá letní láska může skončit happy endem. Ze západní Evropy do Čech míří epidemie pohlavní choroby LGV. Více o nemoci prozradí lékařka Daniela Vaňousová z nemocnice na Bulovce.

19. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Homosexualita je přínosná pro zachování druhu

Zní to absurdně? S tímto zjištěním přišli vědci, kteří zkoumali chování labutí a albatrosů. Můžeme příklady z říše zvířat aplikovat i na lidi?

Doba čtení: 3 minuty

Čeští gayové mají svůj program na satelitu

Placená satelitní televize Skylink odkrývá karty. Největším překvapením pro jejich zákazníky je program určený „čtyřprocentní menšině“. Jedná se o programovou novinku – staniciMan-X, která je určená gayům a její programové schéma je protkané erotickými pořady. Stanice bude dostupná od půlnoci 1. října. Kanál bude nutné předplatit samostatně za 260 Kč. Velkou vlnu diskusí však může vyvolat další programová nabídka platformy.

1. 10. 2010 12:07
Doba čtení: 1 minuta

Homosexualita ve Švédsku: od trestného činu k církevním sňatkům

Švédsko se v představách řady Čechů řadí nejen z hlediska nazírání na homosexualitu mezi velmi tolerantní země. Do značné míry právem, ale rozhodně tomu tak nebylo vždy.

Doba čtení: 3 minuty

Každý trochu homosexuální

GLOSA – Každé dítě ví, že musí vyrůst v muže nebo ženu. Jakákoliv odchylka stále vzbuzuje nedůvěru a pohrdání, přestože homosexualita není již dvacet let považována za nemoc.

Doba čtení: 5 minut

V Česku se prodávají zájezdy pro homosexuály, je to pozitivní diskriminace

V polovině března se v Česku rozjel růžový byznys. Jedna z cestovních kanceláří ohlásila, že připravila speciální katalog zájezdů pro gaye. Prý vydělávají hodně a je to zajímavá cílová skupina.  Gayové jsou velmi dobře finančně situovaní a často zastávají významné pozice, proto byl pro ně připraven speciální katalog zájezdů. Alespoň to byl důvod cestovní kanceláře Eso Travel, která v březnu letošního roku rozjela byznys orientovaný právě na homosexuály.

Doba čtení: 1 minuta

Když muž zahýbá, ale ne s milenkou

„Eva sedí doma a přemýšlí, kde je její manžel…“ Tak všedně začíná první čtenářský příběh z našeho nového seriálu. Výchozí banální situace, standardní průběh a zakončení? Je taky běžné, nebo nás i dnes ještě pobuřuje?

Doba čtení: 4 minuty

Letos bude již tisíc registrovaných párů gayů a leseb

Za tři a půl roku platnosti zákona o registrovaném partnerství jej využilo již 917 párů, z toho  643 mužských a 274 ženských. Z tohoto počtu vztah oficiálně ukončilo jen 34 dvojic, z toho 17 lesbických. V mnohých případech žádají partneři i o změnu příjmení na příjmení partnera či partnerky. V druhém pololetí roku 2009 se registrovalo 113 párů, z toho 43 ženských a 70 mužských a registraci ukončilo deset, z toho 10 lesbických. Rekord utržil Pardubický kraj, kde poprvé v české historii tohoto…

6. 1. 2010 11:37
Doba čtení: 1 minuta

Jsou pro nás homosexuálové normální? Nebo se přetvařujeme?

Před dvaceti lety se u nás o homosexualitě nemluvilo. A když, tak hlavně v negativních souvislostech. Nyní se už homosexualita nepovažuje za úchylku a Češi jsou v otázkách sexuálních menšin hodnoceni jako tolerantní. Je tomu tak doopravdy? Nebo jsme se jen naučili odpovídat na otázky „tolerantně“ a „politicky korektně“?

Doba čtení: 5 minut