Hlavní navigace

farmářské prodejny

„Podvod“ jménem Ježkův statek? Normálka

Sociálními sítěmi se prohnala zpráva o Ježkově statku, který prý neexistuje, a přesto zásobuje farmářské prodejny Sklizeno mlékem a mléčnými výrobky. To je asi nějaká levá, ne?

Doba čtení: 14 minut

Sedláci brázdí už i internet

Nemám sílu, čas ani bydliště v centru velkoměsta, a přesto si můžu nakoupit farmářské potraviny. Už i internet brázdí moderní sedláci, kteří nabízejí své produkty.

Doba čtení: 4 minuty

Jablářství, které umí cider i kvalitní limonády

Skoro půl století zel prázdnotou, teď se potravinářská výroba v kladenském pivovaru znovu obnovila. Pivo se tu ale nevaří, dnes se tu vyrábí cider a limonády bez fůry přídatných látek.

12. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Filip Sajler: Pankrácký Rynek je nejvíc, co si kuchař může přát

Pankrácký Rynek je zbrusu nové místo, kam si můžeme přijít pro poctivé potraviny. Co všechno nabízí a jak netradičně funguje, nám řekl Filip Sajler, tvář známá z pořadu Kluci v akci.

Doba čtení: 5 minut

Malé prodejny krachují nejen kvůli supermarketům

Malých prodejen potravin je nejméně za posledních patnáct let. A na vině je prý konkurence supermarketů. To je pravda jen zčásti. Jak přežít vedle velkých řetězců?

Doba čtení: 5 minut

Kaše ke snídani? Chutná líp než vypadá

Snídaně je grunt, tak se neodbývejme. Den se dá nastartovat i jinak než s přeslazenými lupínky nebo houskou s točeným salámem. Dnes jsou v kurzu kaše bez lepku, mléka, cukru a chemie.

Doba čtení: 6 minut

Řetězce šikanují farmářské obchody

Maloobchodní řetězce nechtějí pustit menší farmářské prodejny do obchodních center na lukrativních místech. Podmínky diktují supermarkety.

Doba čtení: 1 minuta

Vajíčková mapa: najděte si nejbližší slepici

Kudy vede „cesta vejce“? Jak kdy. Pokud ji chcete mít co nejkratší, zapojte se do stejnojmenného projektu. Na vajíčkové mapě vyberete dodavatele a brzy už si pochutnáte na čerstvém vejci.

Doba čtení: 4 minuty

První Sklizeno foodie market byl otevřen v Olomouci

Chcete nakupovat potraviny, které jsou dostupné v zahraničí, ale na našem trhu nebývají k mání? Příležitost máte nově v Olomouci, otevření se tam dočkal první foodie market v ČR.

Doba čtení: 1 minuta

Farmářské prodejny Sklizeno nabídnou víc než dosud

Farmářské prodejny Sklizeno rostou jak houby po dešti, aktuálně jsou v Česku čtyři a do léta přibudou další tři. V čem budou nové, lepší a čím ohromí? Prozradí jejich zakladatel.

Doba čtení: 2 minuty

Recepty z farmářského trhu: nová kniha Hanky Michopulu pro jaro a léto

Pokud rádi kuchtíte z tradičních i netradičních surovin z vlastní zahrádky nebo od farmářů, máte možnost načerpat jarně-letní inspiraci v 2. dílu Receptů z farmářského trhu.

25. 2. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Sklizeno otevírá další prodejnu v Praze

Čtvrtou prodejnu s dobrými lokálními potravinami najdete již brzy na Dejvické. Bude trochu jiná než ostatní. Sklizeno chce výhledově prodávat také kvalitní jídlo ze zahraničí.

Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy 2013: první termíny exkluzivně na Vitalia.cz

Některé farmářské trhy si vybraly jen krátkou zimní přestávku a brzy opět zahájí pravidelný prodej. Na některých místech dokonce můžete nakupovat lokální potraviny již teď.

9. 1. 2013 0:00
Doba čtení: 8 minut

Co bude dál s farmářskými trhy?

Neuvěřitelným vývojem prošly farmářské trhy v ČR za pouhé tři roky. Konference Farmářské trhy – Quo vadis? bude hledat jejich další směřování. Ovlivnit je mohou všichni účastníci.

Doba čtení: 3 minuty

O lokální a kvalitní potraviny je zájem, otvírají se další prodejny

Rostoucí počet obchodů s lokálními potravinami ukazuje, že je o tyto produkty zájem. Rozhodující je kvalita a jasný původ, ať už se jedná o prodejny tzv. farmářské nebo jinak nazvané.

Doba čtení: 5 minut

Krámek U moudré kozy prodává farmářské a domácí potraviny

V září otevřeli v Havířově prodejnu s dobrým jídlem. U moudré kozy se řídí heslem: S námi víte, co jíte. Prodejnu s farmářskými a domácími potravinami U moudré kozy najdete v Havířově na ulici Na Nábřeží 63 (pod kinem Radost, vedle pohřební služby). Nakoupíte tu regionální čerstvé a kvalitní potraviny, které pocházejí přímo od farmářů a domácích výrobců. Sortiment je rozmanitý, počínaje kvalitními uzeninami, přes mléčné výrobky všeho druhu, ovoce a zeleninu, až po medy, šťávy a džemy, obilniny,…

16. 10. 2012 16:51
Doba čtení: 2 minuty

Farmářský obchod rozšiřuje síť prodejen, na řadě jsou Klatovy

V Plzeňském kraji fungují dva Farmářské obchody, zatím oba v Plzni. První byl otevřen v květnu 2011, druhý pak v březnu 2012. Provozovatelé Farmářských obchodů plánovali, že zhruba za rok otevřou obchod i v jednom z okresních měst Plzeňského kraje. Volba padla na Klatovy. Ve středu 17. října se v Denisově ulici 93 pro obyvatele Klatov a okolí otevře Farmářský obchod. 

15. 10. 2012 10:47
Doba čtení: 2 minuty

Český grunt už není Český, ale Náš

Provozovatelé kamenných prodejen s lokálními potravinami se rozhodli pro změnu názvu. Z Českého gruntu se stává Náš grunt. Firma totiž expanduje na Moravu a Slovensko.

5. 10. 2012 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Proč mají foodies rádi podzim

Na podzim je radost vařit. Užít si typické suroviny – houby, dýně, kapustu, ale i zvěřinu nebo jehněčí. Víte, jak nezavraždit kapustičky?

2. 10. 2012 11:38
Doba čtení: 3 minuty

Září je měsícem biopotravin. Co to pro nás znamená?

Ministerstvo zemědělství podporuje produkci biopotravin, ať už propagací ekologického zemědělství, nebo akcí, jichž se čeští bio zemědělci účastní. Zde jsou ty nejzajímavější.

6. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Český grunt nabízí čerstvé české ovoce a slaví narozeniny

V síti farmářských prodejen Český grunt najdete brzy jablka či švestky. „V průběhu září rozšíříme čerstvé zboží o tradiční české odrůdy jablek, švestky a další druhy ovoce,“ plánuje Český grunt. Nabídka se bude měnit postupně, na základě aktuální dostupnosti, tak aby vše bylo vždy čerstvé. Mohlo by se hodit: KALENDÁŘ ČESKÉHO OVOCE A ZELENINY ke stažení

5. 9. 2012 23:00
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy v Karlových Varech: Návrat k domácím chutím

Okusili jste na zahraniční dovolené místní pochoutky a speciality? Prázdniny končí a nás čekají domácí potraviny a jídla. Farmářské trhy se snaží o to, abyste si i doma pochutnali. Patříte k těm, kteří strávili dovolenou podle aktuálních trendů? Znamená to zažít zároveň se všemi přírodními a historickými krásami i pravou gastronomii navštívené země.

29. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Léto v Českém gruntu: farmářských prodejen přibývá

Letní měsíce byly pro většinu z nás dobou dovolených. Ne tak pro partnery a dodavatele Českého gruntu.  Obchody s farmářským sortimentem Český grunt se stále rozrůstají. V srpnu pro zákazníky otevřeli hned tři nové prodejny. Konkrétně v Plzni, Kladně a Ostravě. Podrobné informace o obchodech najdete na našem webu v sekci farmářské prodejny.

28. 8. 2012 11:35
Doba čtení: 1 minuta

Pět důvodů, proč nakupovat lokální potraviny

Lokální potraviny jsou mantrou všech, kdo se zajímají o kvalitní a dobré jídlo. Cena by neměla být jediné, co rozhoduje o našem nákupu, říká majitel prodejny „s opravdovým jídlem“.

20. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Podpora lokálních potravin v řetězcích je žádoucí. Rozhodne spotřebitel

Nebudeme si lhát do kapsy – většina lidí nakupuje většinu potravin v supermarketech. V zahraničí je běžné, že i tam najdou lokální produkty. U nás o to usiluje projekt Z našeho kraje.

Doba čtení: 4 minuty

Na Kladně mají ode dneška novou farmářskou prodejnu

Dnes se pro obyvatele Kladna rozšířily možnosti prověřeného nákupu. Novou farmářskou prodejnu Český grunt včera osobně otevřel ministr zemědělství Petr Bendl a primátor Kladna Dan Jiránek.  Kladno se tak stalo už čtrnáctým místem v České republice, kde zákazníci mohou najít jogurty, sýry, uzeniny a pečivo tak říkajíc od sousedů, podpořit tak jejich podnikání a potěšit vlastní chuťové pohárky.

9. 8. 2012 10:30
Doba čtení: 2 minuty

České potraviny: Důležitější než podpora značek je podpora jejich prodeje

Pokud půjde vše dobře, může se ČR po čtvrtstoletí konečně dostat v prodeji „svých“ potravin do situace obvyklé na „Západě“. Rozhodující období nastává právě teď.

8. 8. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Zabíjíme jenom holky. Jsou tučnější

Spokojené krávy, porážka bez stresu, maso bez chemie a uzeniny jen z masa a tuku. Na Farmě Rudolec nechtějí vyrábět ani víc, ani levněji, vždy by to totiž bylo za cenu kompromisů.

Doba čtení: 9 minut

Co je na farmářských prodejnách tak extra?

Navštívili jsme dvě z několika farmářských prodejen v Praze, Zdravíček a Sklizeno, a hledali jejich výhody i nedostatky. Podívejte se, jak obstály.

Doba čtení: 9 minut

Zažeňte špeky černým kořenem. Máme exklusivní recept

Taková zelená mrkev to je, jako ořechy to chutná a kaloriemi to neoplývá. Co to je? Diabetiky a revmatiky milovaný – černý kořen, neboli hadí mord španělský.

22. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty