Hlavní navigace

Sklizeno otevírá další prodejnu v Praze

Lenka Krbcová

Čtvrtou prodejnu s dobrými lokálními potravinami najdete již brzy na Dejvické. Bude trochu jiná než ostatní. Sklizeno chce výhledově prodávat také kvalitní jídlo ze zahraničí.

Doba čtení: 2 minuty

Společnost Sklizeno, která nabízí potraviny především menších sedláků, farmářů, pěstitelů a výrobců, se poprvé v tomto roce rozroste o další prodejnu. Otevře na Dejvické ulici v Praze 6 v polovině března a v nabídce bude mít opět lokální potraviny, oproti ostatním prodejnám bude navíc nabízet rychlé občerstvení v podobě sendvičů a kvalitní kávy.

Sklizeno také chystá na jaro rozšíření o druhou vlastní prodejnu a nový typ prodejen, kde budou zákazníci moci nakupovat kvalitní potraviny i ze zahraničí.

Dejvická prodejna je po nuselské druhou pražskou a celkově čtvrtou prodejnou franšízového konceptu Sklizeno, a tak i zde mohou zákazníci nakoupit kvalitní potraviny od lokálních dodavatelů. „Oproti ostatním prodejnám bude ale ta dejvická přeci jen trochu odlišná. Zákazníci v ní nenajdou zeleninu, která má v oblasti jiné zavedené prodejce. Na její místo jsme v prodejně umístili pult s čerstvými, na místě dělanými sendviči a výběrovou kávou od české pražírny Doubleshot. Všechno balené tak, abyste si mohli vzít s sebou," popisuje rozdíly David Kukla, zakladatel sítě Sklizeno.

Kompletní nákup bez supermarketu

Jinak ale i v Dejvicích zůstává sortiment podobný ostatním prodejnám a i zde byste měli nakoupit rodinný nákup bez toho, abyste museli do supermarketu, maximálně tedy na nedaleký farmářský trh na Kulatáku. Ten by měl zahájit prodej rovněž od března a farmářské zboží pak nabízet vždy v sobotu.

Připravili jsme pro vás: Farmářské trhy 2013: první termíny exkluzivně na Vitalia.cz

I v nové prodejně budou moci zákazníci nakupovat uzeniny, mléčné výrobky, kvalitní maso od českých chovatelů a především kvalitní vyzrálé hovězí od firmy Steinhauser z Tišnova, z Biofarmy Sasov, z Ecoproductu Jelcovy Lhotky a mnoho dalšího. Výběr toho, co Sklizeno nabízí, najdete na http://sklizeno.cz/farmari-dodavatele. (Dodavatelé se pro jednotlivé prodejny mírně liší.)

Na první polovinu roku chystá Sklizeno i další novinky. „Na další prodejnu se mohou těšit zákazníci v Brně, největší novinkou roku bude nový typ prodejen, který nabídne navíc kvalitní zahraniční potraviny. „Ne vše co naše kuchyně potřebuje, lze vypěstovat u nás, zároveň se toho ale nechceme vzdávat, a proto koncept Sklizeno rozšiřujeme," říká David Kukla.

Prodeji lokálních potravin se v ČR věnuje čím dál víc obchodníků. Největší síť momentálně provozuje projekt Náš grunt. Seznam všech prodejen najdete zde: FARMÁŘSKÉ PRODEJNY

Připravili jsme pro vás: