Hlavní navigace

Farmářské trhy v Karlových Varech: Návrat k domácím chutím

29. 8. 2012

Sdílet

Okusili jste na zahraniční dovolené místní pochoutky a speciality? Prázdniny končí a nás čekají domácí potraviny a jídla. Farmářské trhy se snaží o to, abyste si i doma pochutnali. Patříte k těm, kteří strávili dovolenou podle aktuálních trendů? Znamená to zažít zároveň se všemi přírodními a historickými krásami i pravou gastronomii navštívené země.

Okusili jste na zahraniční dovolené místní pochoutky a speciality? Prázdniny končí a nás čekají domácí potraviny a jídla. Farmářské trhy se snaží o to, abyste si i doma pochutnali.

Patříte k těm, kteří strávili dovolenou podle aktuálních trendů? Znamená to zažít zároveň se všemi přírodními a historickými krásami i pravou gastronomii navštívené země.

Bohužel s nadcházejícím podzimem začnou vzpomínky z dovolených pomalu doznívat a s nimi i kulinářské zážitky z navštívených míst. Sbíhají se vám sliny při vzpomínce na vnitrozemí Chorvatska, kde jste poprvé ochutnali pravou místní pašticadu, pečené hovězí se zeleninou, čevapčice – mleté maso, anebo istrijskou specialitu z vepřové pečeně v mléce? Všimli jste si, že v Turecku mají úplně jinou pizzu, než je ta italská, a že turecké olivy patří mezi nejchutnější? O stylové kalorické bombě v Turecku, baklavě, která je mnohem sladší než bývají sladkosti u nás, není třeba se ani zmiňovat. Mnozí si vzpomenou i na chutě Španělska, k těm neodmyslitelně patří pikantní a jedinečná sušená šunka „pata negra“. Víte, že je vyrobená z prasat, která jsou krmena pouze bukvicemi? Nezapomenutelné gurmánské zážitky lze zažít v kolébce gastronomie Francii – na typický provensálský oběd nebo večeři je nutné si vymezit spoustu času, ale stojí to za to. Dozvěděli jste se, že k Řecku nepatří jen tzatziki, ale třeba choriatiki – výtečný řecký salát nebo melitsanosalatu – pyré z lilků. Itálie nás svou gastronomií ovládla, zkrátka je svými chutěmi nevyčerpatelná. Tak by se dalo pokračovat do nekonečna.

Farmářské trhy ve Varech zvou na českou kuchyni

I Českou republiku turisté vyhledávají s vidinou kulinářských zážitků, s ironií ji průvodci nazývají „knedlíkovou turistikou“, ale uznejte sami, dovedete si představit léto v Čechách bez vynikajících borůvkových knedlíků, nebo bez houbové omáčky s houskovým knedlíkem? Zkuste se opět vrátit k tradičním domácím chutím, i u nás je z čeho vybírat.

Kvalitní produkty od lokálních pěstitelů a výrobců nakoupíte na farmářských trzích v Karlových Varech. Další termín farmářských trhů je v pátek 21. září – na obvyklém místě před budovou tržnice ve Varšavské ulici.

Více o trhu: Farmářské trhy v Karlových Varech

Čeští farmáři, kteří vám pravidelně na městských karlovarských farmářských trzích představují své kvalitní a čerstvé produkty, rozšířili prodej i do kamenné prodejny. Na Davídkovo koření už nebudete muset čekat do farmářského trhu, ale můžete se zastavit v nové stylové prodejně v Rybářích naproti bývalému pivovaru. Personál vám ochotně doporučí a poradí, jak poctivé jídlo okořenit.

Zdroj: Farmářské trhy v Karlových Varech

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).