Hlavní navigace

džus

Voda s citronem a další letní potraviny, které škodí zubům

Dokonce i takové potraviny, které považujeme za zdravé, mohou poškodit náš chrup.

5. 8. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Fresh džusy je lepší rozkousat, než vypít na ex

Čerstvé přírodní džusy obsahují řadu látek cenných pro naše tělo a na rozdíl od běžně prodávaných džusů v nich zbytečně nekonzumujeme konzervanty či sladidla. Chcete-li se nasytit, kousejte je!

Doba čtení: 7 minut

Ideální odšťavňovač neexistuje, vybrat kvalitní je ale možné

Mnoho lidí si doma přes celou zimu vyrábí nápoje z ovoce a zeleniny, aby měli i v chladném období dostatečně silnou imunitu. Při přípravě čerstvých šťáv jsou velkým pomocníkem odšťavňovače. Ovšem jen některé.

Doba čtení: 3 minuty

Polovina jablečných džusů v testu propadla

Časopis dTest nechal otestovat jedenáct džusů a moštů a zjistil, kdo vyrábí 100% šťávu z plesnivých jablek, i jestli někdo ředí džusy vodou. Známe vítěze i poražené.

Doba čtení: 2 minuty

Moštovna Lažany: Jablka jim prodávali i se psy

Bez konzervantů i cukru, a přesto svěží jako právě utržené jablíčko, takové jsou mošty z Moštovny Lažany. Zpracovávají tu výhradně česká jablka, i když do jejich váhy se někteří vykukové snaží zahrnout i čtyřicetikilového psa.

Doba čtení: 4 minuty

100% džus je mrtvá tekutina

Limonády patří mezi nápoje, které nemusí obsahovat ovocnou složku. O něco málo lépe jsou na tom ovocné nektary a šťávy. Žádnou velkou výhru nepředstavuje ani 100% džus z koncentrátu.

Doba čtení: 4 minuty

Hloupý a chytrý nákup. Najdete 10 rozdílů?

Ve značení potravin není lehké se vyznat. Jako bychom tu hru hráli při každém nákupu. Najdete rozdíly mezi dvojicemi, které se tváří podobně? Vyzkoušejte (u nás to máte zadarmo).

Doba čtení: 6 minut

Tajemství 100% džusů z koncentrátu: vysušené pomeranče

Na litr čerstvé šťávy padnou dvě kila ovoce. Na krabici s džusem by se ho ideálně mělo použít také tolik. Jenže to se vymačká, vysuší a pak opět zředí vodou. A doplní umělými vitamíny.

Doba čtení: 4 minuty

Každý druh odšťavňovače dělá jinou šťávu

Čerstvé šťávy mají výhody hned ve dvou směrech. Jsou dobré, a v době, kdy je málo slunce a hodně nemocí, posilují naše zdraví. Na rozdíl od džusů z krabice neprocházejí pasterizací.

Doba čtení: 5 minut

Desítka potravin, kterým je lepší se ve vedrech vyhnout

Chlebíček s podivnou oblohou by si dal v horku jen šílenec. Ale jídel, která se pro horké dny vůbec nehodí, je víc a nejde tu rozhodně jen o to, že po některých by vám mohlo být špatně.

Doba čtení: 5 minut

Ve falšování potravin se objevují stále nové a nové triky

Šéf pražské potravinářské inspekce uvádí typické i unikátní příklady falšování potravin. Takovým rekordmanem je například 100% ovocná šťáva, ovšem s nula procenty ovoce!

Doba čtení: 5 minut

Test: Vozí se do východních zemí nekvalitní jídlo?

Coca Cola není ve všech zemích na světě stejná – v každé se jinak doslazuje. A jogurt Actimel u nás vypadá i chutná jinak. Znamená to, že jsou rozdíly i v kvalitě?

Doba čtení: 2 minuty

Dětská výživa - v mrkvi pro nejmenší je třetina rýžové mouky

Vařená, nebo kupovaná kojenecká výživa? Domácí vyjde jasně levněji, ale je s ní práce. Proti kupovaným zase mluví nejen cena, ale taky často množství cukru a různé chytáky ve složení.

Doba čtení: 7 minut

Taky jíte zeleninu jen přepasírovanou přes čuníka?

V každém supermarketu je ovoce a zeleniny, až oči přecházejí. Zdálo by se, že konečně můžeme vybírat – i v zimě máme borůvky či maliny. Jenže Češi dají často přednost párkům.

20. 1. 2012 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Francie zavedla daň z limonád. Neprospěla by i nám?

Jedna věc je, zda vůbec pít či nepít limonády a proč. Druhá, zda to má regulovat stát a jestli by případné zdražení „nezdravých“ nápojů mělo nějaký pozitivní efekt…

Doba čtení: 5 minut

Šťávy a džusy obsahují kyseliny, jež rozleptávají zubní sklovinu

Ovocné šťávy není dobré pít denně, a už vůbec ne na noc. Podle výzkumu pravidelná konzumace snižuje tvrdost skloviny až o 84 %. Džusy také významně ovlivňují účinky některých léků.

Doba čtení: 7 minut

Jablečný džus už se nesmí vydávat za jiný

Výrobci džusů budou muset být upřímnější, co se týče informací o složení, jež uvádějí na obalech. Spotřebitele už nesmějí mást a snažit se jim prodat doslazovaný nápoj jako šťávu.

Doba čtení: 1 minuta

Odšťavňovače skousnou jablka vcelku, víc jim vadí drobné ovoce

Co je důležité při výběru odšťavňovače? Silný motor, otáčky a materiál. Určitě vás ale taky bude zajímat, jaké ovoce a zeleninu můžete do přístroje vkládat a jestli ho musíte krájet.

Doba čtení: 6 minut

Jste ve stresu? Pijte džus z granátových jablek

Nový výzkum ukázal překvapivou věc: džus z granátových jablek pomáhá od stresu v práci, a nejen to – pozitivně ovlivní i postoj k práci. Zkrátka: bude se vám prý pracovat radostněji.

25. 10. 2011 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Ovocné džusy: Víte, co pijete?

Lákavá krabice s obrázkem čerstvého ovoce, ze kterého kape šťáva. K tomu nápis 100% džus a kdesi na zadní straně: vyrobeno z koncentrátu. Víte, co to vůbec znamená a co pijete? A víte, jak si sami správně namíchat koktejl, kterým se neotrávíte? Poradíme vám, jak do sebe dostat vitamíny. Zdravě.

Doba čtení: 4 minuty