Hlavní navigace

Atopický ekzém

Oblečení pro atopiky: nedráždí pokožku a nesvědí k zbláznění

Stanislava Malcová je designérka a módní návrhářka, absolventka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Designové oblečení vhodné pro citlivou a atopickou pokožku se původně rozhodla navrhnout kvůli své kamarádce, která trpí atopickým ekzémem.

27. 11. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Přírodní léčba atopického ekzému? Pomůže hlavně moře

Atopici se často snaží udělat vše, aby se vyhnuli mastem s kortikoidy. Protože za rozvojem ekzému stojí geny, je úplné vyléčení problematické. Může pomoci přírodní léčba?

22. 2. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Kortikoidy – léky na atopický ekzém se špatnou pověstí

Kortikoidy v mastech jsou vysoce účinné. Někdy působí až zázračně, v čemž spočívá také jejich zrádnost. Mají se pacienti s atopickým ekzémem kortikoidů bát?

Doba čtení: 7 minut

Zbavte se atopického ekzému, třeba pomocí konopí

Atopický ekzém je z mnoha důvodů nepříjemný nejen pro děti, ale i dospělé. Co proti tomu dělat?

5. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 9 minut

Jak žít s ekzémem

Mít atopický ekzém, to neznamená jen neustálé promazávání suché, pupínkaté nebo popraskané kůže. Atopik by měl dodržovat určité zásady. Podívejme se na ně.

Doba čtení: 4 minuty

Alergií přibývá, naštěstí lze mnohé dobře léčit

Zdánlivě banální alergická rýma nebo jiný projev alergie může po letech bez správné léčby přerůst třeba až do závažného astmatického postižení průdušek. A je ještě jeden pádný důvod k návštěvě odborné ambulance: na mnohé alergie totiž existuje účinná léčba v podobě alergenové imunoterapie.

Doba čtení: 4 minuty

5 tipů, jak pečovat o kůži dítěte s atopickým ekzémem

Atopický ekzém dokáže potrápit a někdy i nepříjemně překvapit. Zvlášť pokud se vyskytne u malého miminka v rodině, která se s atopickou dermatitidou dříve osobně nesetkala.

11. 12. 2014 11:00
Doba čtení: 3 minuty

Kůži dětí nejčastěji dráždí alergie

Pokožka malých dětí je až pětkrát tenčí než u dospělých. Snáze jí proto do těla proniknou látky, které vyvolávají kožní alergie, přecitlivělost či kožní onemocnění.

25. 4. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Manažeři lžou, přísady použité v kosmetice musí být na obalu

Nová legislativa má chránit spotřebitele a stanoví proto přísnější pravidla pro označování kosmetických výrobků. Jenže výrobce či prodejce zatím nějaká ta nařízení nechávají v klidu.

5. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Bylinkami proti alergiím

Blížící se jaro s sebou přinese pylovou sezónu. Spolu s ní hrozí alergikům dýchací obtíže, senná rýma i projevy alergie na kůži. Můžete si ulevit pomoci bylin.

Doba čtení: 6 minut

Česká marihuana na recept by v lékárně mohla stát kolem stovky

ROZHOVOR – Senát schválil léčbu konopím. Výrobci už jen netrpělivě čekají na podpis prezidenta. VOJTĚCH ČERNÝ tvrdí, že mohou zajistit konopí až třikrát levnější, než má být to z dovozu.

Doba čtení: 8 minut

Sinice ve vodě odhalíte jednoduchým testem

Po prudkých deštích se na některých koupalištích objevily varovné cedule informující o výskytu sinic. Co to vlastně je? A proč se kolem nich dělá takový humbuk? Poškodí vám zdraví.

16. 7. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Listy Aloe vera stačí vymačkat

Aloe vera se používá v léčitelství po staletí, její léčivé účinky potvrzuje i moderní věda. Můžete ji mít dokonce doma v květináči, v ledasčem nahradí domácí lékárničku.

Doba čtení: 6 minut

Škola atopie pomůže s atopickým ekzémem

Atopický ekzém je běh na dlouhou trať. V Nemocnici Na Bulovce a ve FN Brno funguje nová poradna určená rodičům dětí s tímto onemocněním.

10. 5. 2012 10:36
Doba čtení: 2 minuty

Kde se dá v Česku sehnat léčivé konopí?

O tom, že konopí je lék, už nikdo nediskutuje, dokonce jde o lék, který by měl být už brzy dostupný i českým pacientům. Jakou cestou se však dá konopí k léčebným účelům získat?

Doba čtení: 3 minuty

Slaná voda v bazénech není přesnou kopií mořské vody

Chcete se koupat ve slané vodě? Není třeba jezdit až k moři. Slaná voda v tuzemských bazénech má plno výhod. Ale přece se od své slanější verze dost liší. Není kopií, spíš variantou.

Doba čtení: 5 minut

Příznaky alergie se dají zmírnit, přestože je jaro

Alergie mají na jaře hlavní sezónu. Venkovním alergenům se zcela vyhnete jen stěží. Máme pro vás ale několik tipů, jak projevy alergie omezit. Jaká opatření pro alergiky mají smysl?

Doba čtení: 5 minut

Můžou za všechno červi v našem těle?

ROZHOVOR – „Chci naučit český národ odčervovat se pravidelně, stát tak ušetří miliardy,“ plánuje Hana Bláhová. Zabývá se vlivem parazitů na zdraví: „Jejich spektrum se stále rozšiřuje.“

Doba čtení: 5 minut

Rekordní mráz je nebezpečný hlavně pro seniory a malé děti

Lékaři varují, že pro určité skupiny lidí s ohledem na věk a také některá onemocnění může současný mráz představovat velké riziko. Ale i ostatní by si měli chránit pokožku.

1. 2. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Konopí by mělo být od příštího roku na recept

Marihuana by měla příští rok oficiálně pomáhat pacientům. Ti by si ji vyzvedávali na recept. Usnesl se na tom tým expertů. Marihuanu k léčbě by pěstovaly státem kontrolované agentury.

9. 12. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Špína v bytě – zdravé dítě

Možná je to úsloví jen lákavou výmluvou líných matek. Ale dost možná, že jde o odžitou moudrost našich babiček. V každém případě výzkumy potvrzují, že je do puntíku pravdivé.

Doba čtení: 4 minuty

Co si počít s ekzémem?

Ekzém je nepříjemný, svědí, bolí, na kráse vám nepřidá, ale je asi snazší se s nemocí vyrovnat, než ji léčit. Léčba totiž vyžaduje tvrdou disciplínu s nejistými výsledky. Pokud už máte dost kortikoidových mastí, můžete vyzkoušet i alternativní léčbu a věřte, že je z čeho vybírat.

Doba čtení: 5 minut

Denní mytí v zimě škodí kůži

ROZHOVOR – „Konečně slunce!“ raduje se každý ekzematik, ale i člověk s relativně zdravou pokožkou netrpělivě vyhlíží první jarní sluneční paprsky. Zimní období kůži nesvědčí, často je vysušená a popraskaná. Čím to je? MUDr. Jana Marešová nám prozradila, jak se máme o kůži v zimě starat a varuje, že nás nejhorší období ještě čeká.

Doba čtení: 4 minuty