Hlavní navigace

aromaterapie

Bylinné produkty neprodávám, učím, jak si je vyrobit

Bylinkářka, masérka a aromaterapeutka Monika Poledníková, která stejně jako já usíná s vůní levandule, se snaží pomocí svých projektů šířit prakticky využitelné informace o přírodní léčbě mezi široké čtenářské vrstvy.

17. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 8 minut

Aroma úklid je zdravější a bude vás bavit

Bez chemie, ekologický a voňavý… Takový může být úklid, který vás bude těšit. Přírodní esenciální oleje příznivě ovlivňují naši psychiku a emoce, a to nejen pokud je použijeme do aromalampy.

25. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Eukalyptus chrání dýchací cesty a je skvělý k aromaterapii

Eukalyptus neboli blahovičník je v alternativní medicíně nazýván „strom zázraků“. Pro své účinky si svou přezdívku právem zaslouží.

25. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

Guru aromaterapie: Sluneční alergie neexistuje

Aroma = vůně, terapie = pomoc na životní cestě. Aromaterapie si nachází stále více příznivců. Karel Hadek se jí věnuje úspěšně už desítky let a vyvinul i preparáty na opalování, podle svých slov excelentní průvodce slunečními dny. Vysoké UV faktory mezi nimi ale nenajdeme.

Doba čtení: 6 minut

Přírodní pohlcovače pachů provoní celý byt

Víte, jak si provonět domov bez použití syntetiky? Nechte se inspirovat.

Doba čtení: 3 minuty

Jarní očista: Játra milují hořké bylinky

S jarem se játra dostávají na vrchol své aktivity. Přichází tedy ideální čas na jejich řádnou regeneraci.

Doba čtení: 3 minuty

Citrony by byla škoda jen jíst

Citrony využijeme tzv. do mrtě. Kromě vaření, pečení či do čaje se hodí k přípravě zdravých nápojů, k aromaterapii i do domácí kosmetiky. Léčivá je také kůra citronu.

8. 1. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Bylinkový speciál: Hřebíček

Že dokáže provonět vánoční cukroví a perníčky, asi víte, ale že je i dokonalým desinfekčním prostředkem, může být pro vás novinkou. Odhalte další přednosti hřebíčkovce vonného.

Doba čtení: 3 minuty

Aromaterapie léčí, ale nesmíte koupit olej se syntetikou

Člověk zachytí vůně až na vzdálenost čtyř metrů a rozpozná tisíc druhů. Aromaterapie využívá přirozených vůní k prevenci i samotné léčbě. Je ale třeba dýchat zhluboka a mít vhodný olej.

6. 11. 2013 0:00
Doba čtení: 8 minut

Alchymie aromaterapeutické masáže

Správně připravená směs z vonných olejů, jemné doteky cizích rukou na těle a vy máte pocit, že na ničem na světě nezáleží tolik, jako na vašem dobrém pocitu.

6. 5. 2010 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bojujte s bacily pomocí aromaterapie

Máte pocit, že vám chybí energie? Trpíte nedostatkem čerstvého vzduchu a každodenním stresem? Odpoledne jdete z práce a máte dojem, že už je dávno noc? Potřebujete nutně aromaterapii. Nejenže vám zlepší náladu, ale třeba díky ní odoláte chřipce.

25. 11. 2009 0:00
Doba čtení: 6 minut

Aromaterapie: pouhá relaxace nebo léčebná metoda?

Aromaterapie je metoda alternativní medicíny, která používá rostlinné tzv. esenciální oleje, a jiné přírodní látky rostlinného původu na ovlivnění lidského zdraví a psychiky. Při aromaterapeutickém ošetření by se mělo harmonizovat tělo i duše a klientovi se dostane příjemných voňavých prožitků.

Doba čtení: 3 minuty