Hlavní navigace

Vitalia.cz je s vámi už rok. Co všechno přinesla, a co chystá?

10. 3. 2010

Sdílet

Zdá se to neuvěřitelné, ale dnes je tomu právě rok, co se na internetu objevil nový web o zdravém životním stylu Vitalia.cz. Od 10. března 2009 vám denně přinášíme nové články, zprávy, speciály a databáze zaměřené na zdraví, sport, zdravou výživu a rodinu. Jak vlastně Vitalia vznikla, co všechno nabízí a jaké novinky chystá?

Redakce magazínu Vitalia.cz začala fungovat mnohem dříve, než jste na internetu mohli číst její první články. Vůbec první myšlenka, že by vydavatel tohoto webu, společnost Internet Info, mohl vstoupit do segmentu lifestylových internetových magazínů se seriózním obsahem, se objevila už na sklonku roku 2007. O půl roku později, v červenci 2008, začala fungovat jeho redakce.

Osm měsíců psaly redaktorky Vitalie „do zdi“, připravovaly články, katalogy i stálé speciály, aby v době startu tohoto magazínu měla Vitalia.cz co nabídnout svým čtenářům. Vůbec nejtěžší byly práce na různých katalozích, které vám mohou usnadnit práci při hledání nejbližšího fitness centra pro cvičení, nemocnice, polikliniky či porodnice. V tuto chvíli Vitalia.cz nabízí celkem 19 takových katalogů, z nichž 15 tvoří adresáře subjektů a čtyři katalogy mají podobu encyklopedie.

Co najdete v našich katalozích?

nemocnice

Katalogy jsme rozdělili do čtyř tematických sekcí, stejně jako celý magazín Vitalia.cz. Ve „zdravotní“ části webu najdete katalog nemocnic a poliklinik, ale také nemocí (včetně interaktivní mapy lidského těla), vitamínů a minerálů. „Rodinná“ sekce Vitalie nabízí katalogy center léčby neplodnosti, porodnic a babyboxů, ale naleznete v ní také unikátní databázi křestních jmen, používaných v České republice, včetně četnosti jejich používání, významu a původu.

Nejsilnější katalogovou sekcí je „Relax“. Vyhledávat tu můžete kryté i otevřené bazény, fitness centra, golfová hřiště, lezecké stěny, sjezdovky, lázeňská zařízení, cykloservisy, ale také cyklostezky, které můžete do katalogu doplňovat i vy, čtenáři. Stačí, když používáte GPS s možností nahrávání souřadnic a dokážete nahraný soubor převést prostřednictvím jednoduchého online formuláře nahrát do našeho redakčního systému. Že to je poměrně jednoduché, se přesvědčili účastníci loňské soutěže Vitalie o nové horské kolo.

Katalogy nechybí ani v sekci věnované jídlu. Kromě adresáře výrobců biopotravin zde můžete listovat v katalozích emulgátorů, bylinek a koření. Ve všech katalozích je možné volně diskutovat, upozorňovat redakci na neaktuální informace a doplňovat nové kapitoly, které se po redakčním schválení objeví přímo na webu. Aktualizaci všech katalogů průběžně provádí i sama redakce.

Anketa

Jak se vám líbí současná podoba magazínu Vitalia.cz?

Nechybí ani speciály. Znáte je?

těhotenství

Abychom ale nezůstali pouze u katalogů, další stálou součástí webu Vitalia.cz jsou speciály. Největším z nich je těhotenský a mateřský kalendář, který mapuje den po dni celé devítiměsíční období těhotenství a nastávající maminky si mohou objednat jeho zasílání na svoji e-mailovou adresu. „Rodinná“ sekce Vitalie nabízí také přehlednou přílohu věnovanou všem druhům antikoncepce, včetně doporučení, komu jsou určeny.

Zdravotní část magazínu Vitalia.cz nabízí unikátní speciál o léčebných i toxikologických účincích marihuany, který pro nás exkluzivně napsal redaktor týdeníku Reflex Jiří X. Doležal. Hojně navštěvované jsou i Zásady první pomoci od našeho spolupracovníka Michala Šebka. Pokud hledáte inspiraci pro zdravou kuchyni, neváhejte zavítat na speciál Zelenina chutně, který v sekci o zdravé výživě nabízí řadu zajímavých receptů, včetně fotografií.

Nejvíce speciálů Vitalie opět spadá do sekce věnované sportu a relaxu. Dozvíte se zda například, Jak se vyznat ve wellnes a všech procedurách, které nabízí, seznámíte se se zásadami kondičního plavání, ale také s desaterem správného cyklisty či základy cvičení ve fitness. Všechny speciály jsou tematicky provázané s původními články Vitalie i katalogy, takže máte na jednom místě kompletní servis, který nenabízí žádný jiný web o zdravém životním stylu.

Jaké novinky pro vás připravujeme?

Denně vám Vitalia.cz přináší nejméně dva nové články od renomovaných autorů, specialistů na oblasti zdraví, medicíny, vztahů, rodiny, zdravé výživy, sportu i relaxu. Kromě nich se na Vitalii můžete setkat s kratšími aktualitami a také oficiálními tiskovými zprávami, které jsou odděleny v samostatné sekci a netvoří původní redakční obsah magazínu. V neposlední řadě také Vitalia.cz nabízí diskusní fóra, v nichž můžete rozebírat témata, která vás zajímají, nebo se zeptat ostatních čtenářů a redakce na radu.

facebook

A pokud jsme u rad, Vitalia.cz postupně rozjíždí také své vlastní poradny. Zatím fungují dvě: o biopotravinách a cvičení, postupně však budou přibývat další. Už nyní se můžete těšit třeba na nutriční poradnu o zdravé výživě. V katalozích se zjara objeví zcela nová databáze bruslařských stezek pro vyznavače inline bruslí. Vitalia.cz brzy nasadí také inovovaná diskusní fóra s pokročilými funkcemi, které podporují rozvoj komunit a výměnu zkušeností. Součástí těchto fór bude i čtenáři poptávaný bazar s možností výměny, nabídky a prodeje různého zboží a služeb.

Vitalia.cz rovněž připravuje ve spolupráci se společností Google Česká republika lepší vyhledávání, abyste se mohli ještě lépe orientovat v našem obsahu a rychleji se dostat k požadovaným informacím. V adresářových katalozích budou moci čtenáři vedle hodnocení jednotlivých subjektů, komentování a upozorňování na případné neaktuální informace také vkládat fotografie a vytvářet fotogalerie. Vylepšení v brzké době čeká také těhotenský a mateřský kalendář.

Komunikujeme s vámi také prostřednictvím Facebooku. Najdete nás jak na samostatné skupině věnované magazínu Vitalia.cz, tak i na jeho speciální stránce. Postupně se zde budou objevovat informace ze zákulisí redakce, o připravovaných článcích i dalším obsahu Vitalie, fotografie a další zajímavosti. Zkrátka, Vitalia.cz po roce existence neusíná na vavřínech a chce se dál rozvíjet, aby přitahovala pozornost stále většího počtu čtenářů, kteří hledají seriózní informace o tom, jak žít zdravě a rozumně.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).