Hlavní navigace

Trh hrbáčů

7. 12. 2010

Sdílet

 Autor: Lenka Krbcová
FOTOGALERIE – Mrzlo, až praštělo, ale na adventních farmářských trzích bylo živo. Smekám před všemi, kteří v té zimě prodávali, a ještě byli milí a ochotní.

Sobotní dopoledne bylo v Praze mrazivé, z postele se mi nechtělo, ale udělala jsem zásadní chybu. Prozradila jsem manželovi, že na trzích bude zabijačka. Kosa nekosa, jelita jsou důležitější!

Na farmářském tržišti na Náplavce bylo navzdory očekávání dost lidí. Jen všechny ty postavy byly jaksi hrbaté, schoulené v obraně před mrazem, zachumlané do teplých bund a kabátů, hlavu sklopenou a co nejvíc schovanou v šále. Kdo nepřijel autem, zahříval se punčem, řidiči si mohli dát třeba teplé čerstvé bramborové spirálky v kornoutu.

Peklo se maso a rybí speciality, prodávala se jelita, jitrnice, tlačenky…, rybáři z kádí lovili pstruhy, bylo pečivo, sýry a další dobroty.

Klasickou nabídku doplnily stánky s adventními věnci a vánočními dekoracemi z přírodních materiálů a korálkové ozdoby na stromeček z Krkonoš vyráběné tradiční technikou.

Na kraji tržiště rozložil své vesměs kuriózní zboží miniblešák. Pokud jste milovníky retra, tady si dárek jistě vyberete.

Jen na Vitalia.cz: Adventní a vánoční farmářské trhy

Termíny, sortiment, program…

Navštívili jste některý z adventních či vánočních trhů? Jak jste byli spokojení?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).