Hlavní navigace

Soutěž o homeopatii - vyhlášení výherců

3. 12. 2012

Sdílet

 Autor: Boiron
Zaujala vás homeopatie? Nebo byste se o ní chtěli dozvědět něco víc? Vítězové naší soutěže získávají nejen publikaci o této šetrné léčbě, ale také kosmetické přípravky.

Soutěž již byla ukončena, jména výherců najdete dále.

Homeopatie je coby léčebná metoda využívána v alternativní medicíně. Pomocí homeopatických metod, kterých je v různých směrech celá řada, léčí léčitelé i mnozí lékaři, přestože oficiální postoj České lékařské společnosti není homeopatii nakloněn.


Autor: Boiron

Ceny pro vítěze soutěže o homeopatii

Homeopatie si získává příznivce díky své šetrnosti a celostnímu přístupu. Chybí však vědecké důkazy o fungování jejích principů a účinnosti, metoda totiž pracuje s látkami ředěnými v takové míře, že základní léčivou látku v nich není možné vůbec detekovat ani uplatnit klasické klinické hodnocení.

Homeopatické přípravky jsou podle evropské a tedy i české legislativy léčivými přípravky. Na našem trhu jsou dostupné sice i bez lékařského předpisu, ovšem také bez uvedení léčebných indikací. Je proto žádoucí používat homeopatika po poradě s odborníkem – homeopatem.

V našem seriálu Tajemství homeopatie (aneb léčba, která budí emoce) jsme vám představili různé pohledy na homeopatii a ve spolupráci s odborníky, kteří se jí zabývají, jsme nabídli také konkrétní příklady jejího využití.

Pokud vás homeopatie zaujala, mohli jste se zapojit do naší předvánoční soutěže o homeopatické balíčky.

Balíček, který získávají tři úspěšní soutěžící, zahrnuje:

 • publikaci Poznáváme homeopatii (autorky MUDr. Kateřina Formánková, MUDr. Miriam Kabelková, MUDr. Ilona Ludvíková)
 • dva druhy zubní pasty Homéodent – komplexní péče o zuby a dásně
 • Arnigel – zklidňující gel s arnikou
 • Homeosolo – praktické pouzdro na tuby s homeopatickými přípravky vhodné do kabelky nebo na cestování

Soutěžní otázky:

1. Mohou homeopatické léky užívat těhotné a kojící ženy?
a) ano – správná odpověď
b) ne

Ano. Homeopatické léky nejsou chemicky toxické, nemají žádné kontraindikace či interakce s jinými léky, ani dosud známé nežádoucí účinky v souvislosti s množstvím podaného léku. Těhotné ženy se tedy mohou léčit homeopaticky bez jakéhokoliv známého rizika pro ně samotné či pro jejich dítě. Homeopatické léky lze v případě potřeby podávat také kojencům. Přesto se těhotným a kojícím ženám v případě onemocnění vždy doporučuje konzultovat své potíže s lékařem nebo lékárníkem.

2. Dovedou homeopatika léčit rakovinu?
a) ano
b) ne – správná odpověď

Ne. Žádná homeopatická léčba rakovinného bujení neexistuje, bez ohledu na to, o jaké onkologické onemocnění se jedná. Homeopatická léčba však pomáhá pacientům potlačit některé nežádoucí účinky chemoterapie či radioterapie a může být vhodnou doplňkovou léčbou ke klasické terapii.

3. Musí být homeopat lékař?
a) ano
b) ne – správná odpověď

V České republice dosud chybí legislativa, která by přesně upravovala problematiku homeopatie u lékařů a nelékařských profesí. Legislativní podmínky se v tomto ohledu liší také v zahraničí.
Lékař homeopat je odborník, který své medicínské znalosti dále rozšířil studiem homeopatie. Při léčbě bude vždy volit takový způsob léčby, který bude v danou chvíli pro daného pacienta nejvhodnější, ať už půjde o homeopatii nebo jinou terapii. Za svou volbu je plně zodpovědný.
Dobrý homeopat nelékař má za sebou několikaleté studium homeopatie obsahující mnoho poznatků z medicíny a přesně zná hranice, ve kterých se může pohybovat. Nikdy nenutí pacienta, aby přestal navštěvovat svého ošetřujícího lékaře nebo aby bez konzultace s ním jakkoliv pozměňoval svou dosavadní léčbu. Činnost homeopata a ošetřujícího lékaře se může vhodně doplňovat.
Vzhledem k tomu, že v České republice dosud chybí zodpovědné kontrolní orgány a akreditované vzdělávací instituce, které by stanovovaly podmínky pro homeopaty nelékaře, je třeba, aby se pacient před započetím léčby vždy pokusil získat maximum informací o daném homeopatovi a o garantech jeho vzdělání a v každém případě zůstal také v péči svého ošetřujícího lékaře.

Nápovědu pro správné odpovědi jste mohli hledat mimo jiné v článcích na serveru Vitalia.cz nebo na webu společnosti Boiron, která je největším světovým výrobcem homeopatických přípravků.

Seriál: Tajemství homeopatie aneb léčba, která budí emoce

Výherci soutěže

Děkujeme všem soutěžícím za účast, výhercům gratulujeme a brzy mohou očekávat svoji výhru – homeopatický balíček.

Výherci:

 • Tomáš Prchlík, Soběslav
 • Iveta Hanzlová, Český Dub 
 • Helena Cardová, Litoměřice

Pravidla soutěže:

 • Pište na adresu soutez@vitalia.cz do neděle 2. prosince 2012 nejpozději do půlnoci. 
 • Uveďte své celé jméno (bude zveřejněno v případě výhry), adresu (ulice, město, PSČ) a telefonní číslo (celá adresa ani telefon nebudou zveřejněny, slouží ke kontaktu v případě výhry). Bez uvedení těchto údajů vás nemůžeme do soutěže zařadit.
 • Z jedné mailové a poštovní adresy je možné odpovídat pouze jednou.
 • Předmět soutěže: uveďte správné odpovědi na soutěžní otázky.
 • Ze všech soutěžících, kteří splní podmínky soutěže, vylosujeme tři výherce, kterým společnost Boiron zašle homeopatický balíček.
 • Z účasti na soutěži jsou vyloučeni zaměstnanci společnosti Internet Info a jejich rodinní příslušníci.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).