Hlavní navigace

Severočeské farmářské trhy pokračují až do Vánoc

12. 11. 2012

Sdílet

Letošní sezóna farmářských trhů, která začala v březnu, se pomalu chýlí ke konci. Severočeské farmářské trhy si za dva roky konání v Ústí nad Labem, Teplicích a dalších severočeských městech našly své pravidelné zákazníky a etablovaly se jako vhodné místo pro nákup místních poctivých potravin, zeleniny a ovoce. 

Letošní sezóna farmářských trhů, která začala v březnu, se pomalu chýlí ke konci. Severočeské farmářské trhy si za dva roky konání v Ústí nad Labem, Teplicích a dalších severočeských městech našly své pravidelné zákazníky a etablovaly se jako vhodné místo pro nákup místních poctivých potravin, zeleniny a ovoce. 

Čtvrtky na ploše mezi Forem a kostelem Nanebevzetí Panny Marie, pátky u Olympie v Teplicích a například soboty na náměstí 1. máje v Chomutově se v pravidelném čtrnáctidenním rytmu plní prověřenými pěstiteli, výrobci a prodejci ovoce, zeleniny, pečiva, uzenin, mléka a sýrů, medu, uzených ryb, moštů či hub.

Zvýšený zájem ze strany zákazníků vede jak k soustavnému zvyšování počtu prodejních stánků, tak i k rozhodnutí pořadatelů protáhnout pravidelné trhy až do prosince a v předvánočním týdnu je doplnit i o dekorativní a řemeslné výrobky.

„Po dohodě s OC Forum v Ústí a OC Olympia v Teplicích jsme se rozhodli protáhnout letošní farmářskou sezónu přes prosinec až do Zlaté neděle 23. 12., a umožnit tak našim zákazníkům nakoupit i na svátky kvalitní tuzemské potraviny a nápoje a užít si Vánoce se vším všudy,“ říká Adam Weber z pořádajícího sdružení Český um – Artificium Bohemicum. „Už od podzimu na trzích nabízíme například celé i vyloupané ořechy a další sušené plody, tuzemská jablka a hrušky, čerstvé i sušené houby, český česnek, brambory vhodné na štědrovečerní salát, med, koření a víno na svařák, ale třeba také vysoce kvalitní pravé holandské kakao prodávané nefalšovaným Holanďanem. Tedy spoustu ingrediencí pro vánoční pečení, vaření a slavení. V sortimentu také přibudou adventní a vánoční dekorace a drobné řemeslné a umělecké předměty vhodné jako dárek.“

Severočeské farmářské trhy: Kdy a jak budou trhy probíhat?

Na prostranství před Forem v Ústí nad Labem budou farmářské trhy 8. a 22. 11. a pokud počasí dovolí také 6. prosince (11–18 hod.). Vánoční trhy doplněné i o řemeslný sortiment každý den od soboty 15. 12. do neděle 23. 12. (9–17 hod.).

Před teplickou Olympií budou farmářské trhy v pravidelném čtrnáctidenním rytmu od 2. listopadu do 14. 12. (13–18 hod.) a před Štědrým dnem v pátek 21. a sobotu 22. 12. (9–17 hod.).

V Chomutově budou trhy ještě 10. a 24. listopadu, v Kadani 15. a v Mostě 17. 11. Tím letošní farmářské trhy v těchto městech skončí. Start nové sezóny pořadatelé plánují zhruba na polovinu března. Ve Štětí se Český um – Artificium Bohemicum podílí na slavnostním rozsvícení vánočního stromu v sobotu 1. 12., kdy celá akce začne farmářským trhem od devíti hodin a prodejci, doplnění o tradiční občerstvení, tam vydrží až do 18 hodin. 8. 12. bude farmářský trh součástí Adventního setkání na Novém hradě v obci Jimlín u Loun.

Podrobnosti k jednotlivým trhům najdete v našem přehledu:

Připravili jsme pro vás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).