Hlavní navigace

Sběr mobilů v zahradách po celé ČR

2. 6. 2010

Sdílet

Pražská zoologická zahrada odstartovala novou sezónu projektem na recyklaci starých mobilních telefonů.  Každý mobilní telefon, který lidé vhodí do sběrné nádoby u vchodů do zoologické zahrady, bude recyklován a společnost REMA Systém za něj vyplatí 10 Kč na ochranu goril ve volné přírodě. Tento projekt vzbudil zájem v zahraničí, mimo jiné u zástupců OSN. „Vítáme iniciativu pražské zoologické zahrady a doufáme, že se rozšíří i mezi další subjekty v Evropě,“ uvedl Michael Stanley-Jones, tiskový…

Pražská zoologická zahrada odstartovala novou sezónu projektem na recyklaci starých mobilních telefonů. 

Každý mobilní telefon, který lidé vhodí do sběrné nádoby u vchodů do zoologické zahrady, bude recyklován a společnost REMA Systém za něj vyplatí 10 Kč na ochranu goril ve volné přírodě.

Tento projekt vzbudil zájem v zahraničí, mimo jiné u zástupců OSN. „Vítáme iniciativu pražské zoologické zahrady a doufáme, že se rozšíří i mezi další subjekty v Evropě,“ uvedl Michael Stanley-Jones, tiskový mluvčí Programu OSN pro životní prostředí.

A nyní se i další zoologické zahrady v ČR zapojují do sběru mobilů. Od 1. června můžete vhazovat vysloužilé aparáty do speciálních tubusů umístěných v dalších 13 zoologických zahradách. Získané prostředky budou shromážděny na speciálním sbírkovém kontu Zoo Praha a využity na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu, kteří chrání gorily a jiná zvířata před nájezdy pytláků.

Do projektu Přineste mobil - podpořte strážce pralesa se zapojily zoologické zahrady v Brně, Děčíně, Dvoře Králové, Hodoníně, Chomutově, Jihlavě, Liberci, Ohradě u Hluboké nad Vltavou, Olomouci, Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem a Vyškově.

Zdroj: Zoo Praha

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).