Hlavní navigace

Rýže s olovem – nemáte ji doma?

Redakce

Společnost Lidl stáhla dlouhozrnnou rýži ve varných sáčcích z Polska. Je v ní nadlimitní množství olova. Autor: Lidl Rýži již Lidl stáhl z prodeje Evropská směrnice stanoví přípustný výskyt olova v potravinách, Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) u tohoto výrobku zjistila jeho nadlimitní množství.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Lidl stáhla dlouhozrnnou rýži ve varných sáčcích z Polska. Je v ní nadlimitní množství olova.


Autor: Lidl

Rýži již Lidl stáhl z prodeje

Evropská směrnice stanoví přípustný výskyt olova v potravinách, Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) u tohoto výrobku zjistila jeho nadlimitní množství.

„Hranice pro výskyt olova je stanovena na 0,20mg/kg, v odebraném vzorku analýza potvrdila množství 0,51mg/kg a potravina byla proto vyhodnocena jako nevhodná k lidské spotřebě,“ uvedl Pavel Kopřiva, mluvčí SZPI.

Uvedená šarže rýže již byla společností Lidl stažena z obchodní sítě a není v prodeji. „Aktuální výsledky testů duplicitních vzorků kontaminaci potvrdily a výrobek se proto do regálů nevrátí,“ řekl mluvčí.

Rýži můžete vrátit

 „V případě, že máte doma tento výrobek s uvedeným datem minimální trvanlivosti 08/2013, vraťte jej prosím do jakékoliv prodejny Lidl. Samozřejmě vám budou vráceny peníze,“ uvádí společnost. „Ostatní šarže výrobku byly laboratorně zkontrolovány a jsou zcela v pořádku. V případě jejich konzumace tedy nehrozí žádné zdravotní riziko.“

Informace o výrobku:

Tiradell Rice PARABOILED – dlouhozrnná rýže ve varných sáčcích, hmotnost 400g (4×100g), minimální trvanlivost: 08/2013, dodavatel: ROL-RYZ sp.z.o.o., ul.Celna 2, 81–337 Gdynia, Polsko.

V poslední době je to jeden z řady dalších potíží s potravinami původem z Polska:

Téma: POLSKÉ POTRAVINY

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).