Hlavní navigace

Prague Ice Cream Festival: Metráky zmrzliny na jednom místě. Už v neděli

Sdílet

 Autor: Prague Ice Cream Festival
Milujete zmrzlinu? Klasickou, veganskou, raw, wafle v perníku, rolovanou zmrzlinu? Na jakou si vzpomenete, takovou budete v neděli mít. Na Prague Ice Cream Festivalu.

Tuto neděli v Praze už po třetí začne svátek všech zmrzlinářů Prague Ice Cream Festival (PICF), který má opět ambice ochladit a potěšit mlsné jazýčky svých návštěvníků. Proč se letos na třetí ročník vydat? Ptali jsme se jednoho ze zakladatelů festivalu, Jiřího Stasiňka.

Proč jste v roce 2015 založil PICF?

Chyběla nám akce, která by na jednom místě představila a porovnala ledové pochoutky. Měli jsme zkušenosti s pořádáním spíše hudebních akcí, ale šli jsme do toho, protože zmrzlinu máme doopravdy rádi.

V čem se letošní ročník liší od předchozích dvou ročníků?

Každý ročník se snažíme být o kousek dále, po prvním ročníku jsme se zaměřili zejména na technická vylepšení a přidání divácké i „odborné“ ceny – tento rok přibyla do poroty herečka Alena Mihulová a rozšiřujeme zejména doprovodný program – zábavu pro děti i celou rodinu. Nově máme např. mažoretky, dětské tetování, projížďky elektromobily, polaroidové fotografie, kosmetiku zejména pro dámy a dívky, vše samozřejmě v ceně vstupného. Za zmínku jistě také stojí, že celý výtěžek na hlavním pódiu putuje pro nadační fond Kapka Naděje.

Kdo se na festivalu představí prvně a kdo bude své výrobky nabízet už po třetí?

Ze stálic je určitě vhodné zmínit hlavního partnera Mec3, vítěze ceny diváků i poroty z minulého roku, dále Creme de la Creme, Puro Gelato, brněnské Tutti Frutti, rolovanou zmrzlinu Ice Roll či Fruitisimo. Máme také rádi Perníčkův sen – vždy vytvoří nápadité perníky ve tvaru zmrzlin. Tento rok například přicházejí zmrzlinové sendviče Parlor, gelato ve tvaru květin Amorino, vafle v kornoutu se zmrzlinou Waf Waf.

Galerie: Takhle to vypadalo na prvním ročníku PICF

poporodni_deprese

Jaké nejzajímavější druhy zmrzliny budu moci návštěvníci ochutnat?

Každá zmrzlinárna se bude chtít ukázat. Minulý rok např. vyhrála cenu poroty Tutti Frutti za specialitu kiwi s bazalkou, čokoládovou ovládla kozí zmrzlina z Farmy od Sv. Anny. Každý si přijde na své: budou gelato, točené, sorbety, rolované zmrzliny, nanuky. Příchutí nepřeberné množství. Zkrátka nepřijdou ani vegani.

Prague Ice Cream Festival

Kdy: 25. 6. 2017
10:00–19:00

Kde: Výstaviště Praha

Autor článku

Redaktorka serveru Vitalia.cz se zaměřuje zejména na kvalitu potravin a kvalitu jejich prodeje. Věnuje se také zdravotní problematice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).