Hlavní navigace

Prague Ice Cream Festival: Metráky zmrzliny na jednom místě. Už v neděli

Sdílet

 Autor: Prague Ice Cream Festival
Milujete zmrzlinu? Klasickou, veganskou, raw, wafle v perníku, rolovanou zmrzlinu? Na jakou si vzpomenete, takovou budete v neděli mít. Na Prague Ice Cream Festivalu.

Tuto neděli v Praze už po třetí začne svátek všech zmrzlinářů Prague Ice Cream Festival (PICF), který má opět ambice ochladit a potěšit mlsné jazýčky svých návštěvníků. Proč se letos na třetí ročník vydat? Ptali jsme se jednoho ze zakladatelů festivalu, Jiřího Stasiňka.

Proč jste v roce 2015 založil PICF?

Chyběla nám akce, která by na jednom místě představila a porovnala ledové pochoutky. Měli jsme zkušenosti s pořádáním spíše hudebních akcí, ale šli jsme do toho, protože zmrzlinu máme doopravdy rádi.

V čem se letošní ročník liší od předchozích dvou ročníků?

Každý ročník se snažíme být o kousek dále, po prvním ročníku jsme se zaměřili zejména na technická vylepšení a přidání divácké i „odborné“ ceny – tento rok přibyla do poroty herečka Alena Mihulová a rozšiřujeme zejména doprovodný program – zábavu pro děti i celou rodinu. Nově máme např. mažoretky, dětské tetování, projížďky elektromobily, polaroidové fotografie, kosmetiku zejména pro dámy a dívky, vše samozřejmě v ceně vstupného. Za zmínku jistě také stojí, že celý výtěžek na hlavním pódiu putuje pro nadační fond Kapka Naděje.

Kdo se na festivalu představí prvně a kdo bude své výrobky nabízet už po třetí?

Ze stálic je určitě vhodné zmínit hlavního partnera Mec3, vítěze ceny diváků i poroty z minulého roku, dále Creme de la Creme, Puro Gelato, brněnské Tutti Frutti, rolovanou zmrzlinu Ice Roll či Fruitisimo. Máme také rádi Perníčkův sen – vždy vytvoří nápadité perníky ve tvaru zmrzlin. Tento rok například přicházejí zmrzlinové sendviče Parlor, gelato ve tvaru květin Amorino, vafle v kornoutu se zmrzlinou Waf Waf.

Galerie: Takhle to vypadalo na prvním ročníku PICF

Jaké nejzajímavější druhy zmrzliny budu moci návštěvníci ochutnat?

Každá zmrzlinárna se bude chtít ukázat. Minulý rok např. vyhrála cenu poroty Tutti Frutti za specialitu kiwi s bazalkou, čokoládovou ovládla kozí zmrzlina z Farmy od Sv. Anny. Každý si přijde na své: budou gelato, točené, sorbety, rolované zmrzliny, nanuky. Příchutí nepřeberné množství. Zkrátka nepřijdou ani vegani.

Prague Ice Cream Festival

Kdy: 25. 6. 2017
10:00–19:00

Kde: Výstaviště Praha

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Redaktorka serveru Vitalia.cz se zaměřuje zejména na kvalitu potravin a kvalitu jejich prodeje. Věnuje se také zdravotní problematice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).