Hlavní navigace

Poslední školní den - strach z rodičů, nehody i alkohol

30. 6. 2010

Sdílet

Děti, kterým se vysvědčení zrovna nepovedlo a mají obavy z reakcí rodičů, se mohou obrátit na Linku bezpečí. V loňském roce v souvislosti s červnovým závěrečným vysvědčením na Linku bezpečí volalo 253 dětí, uvedla pro server Novinky.cz vedoucí linky Hana Petráková. „Do poloviny letošního června to bylo zatím 112 dětí, toto číslo však narůstá s blížícím se koncem školního roku.“

Děti, kterým se vysvědčení zrovna nepovedlo a mají obavy z reakcí rodičů, se mohou obrátit na Linku bezpečí.

V loňském roce v souvislosti s červnovým závěrečným vysvědčením na Linku bezpečí volalo 253 dětí, uvedla pro server Novinky.cz vedoucí linky Hana Petráková. „Do poloviny letošního června to bylo zatím 112 dětí, toto číslo však narůstá s blížícím se koncem školního roku.“

Linka bezpečí je v provozu nepřetržitě 24 hodin denně, je bezplatná pro volání z pevných linek i z mobilních telefonů ode všech telefonních operátorů. Děti o sobě nemusejí sdělovat žádné osobní údaje a mohou s konzultanty probrat cokoli potřebují.

Linka bezpečí – 116 111. Děti také mohou využít e-mailovou poradnu Linky bezpečí (pomoc@linkabez­peci.cz) nebo chat na adrese www.chat.linka­bezpeci.cz.

Na poslední dny školy a začátek prázdin policie připravila celoplošné akce na zvýšení bezpečnosti dětí a mládeže. Podle statistik je právě toto období rizikové, děti už myslí na prázdniny a jsou nepozorné, na silnice navíc vyráží řada svátečních řidičů a provoz je s odjezdem na dovolené silnější.

Policisté budou také věnovat zvýšenou pozornost prodeji alkoholu mladistvým, kteří často přeženou oslavu prázdnin nebo naopak zapíjení špatného vysvědčení. Policie se zaměří na dlouhodobě vytipovaná místa. „Celá tato akce není zaměřena jen na provozovny restauračních zařízení, ale především na místa, kde se schází mládež, jako různé streetpark nebo dětská hřiště,“ řekl ředitel pražské městské policie Vladimír Kotrouš pro Český rozhlas.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).