Hlavní navigace

Pomoc při zdravotních problémech v zahraničí

Redakce

I na dovolené můžete mít své zdravotní informace při sobě. Návštěva lékaře v zahraničí není nic příjemného, zvlášť pokud úplně nevládnete cizím jazykem. Péči o zdraví kdekoli na světě vám usnadní Elektronická zdravotní knížka (EZK).  Obsahuje souhrn zdravotních dat o pacientovi v elektronické podobě, která je dostupná 24 hodin denně na internetu. Díky EZK tak můžete každému lékaři kdekoliv na světě poskytnout ihned informace o vašem aktuálním zdravotním stavu, pokud to bude třeba.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

I na dovolené můžete mít své zdravotní informace při sobě. Návštěva lékaře v zahraničí není nic příjemného, zvlášť pokud úplně nevládnete cizím jazykem. Péči o zdraví kdekoli na světě vám usnadní Elektronická zdravotní knížka (EZK). 

Obsahuje souhrn zdravotních dat o pacientovi v elektronické podobě, která je dostupná 24 hodin denně na internetu. Díky EZK tak můžete každému lékaři kdekoliv na světě poskytnout ihned informace o vašem aktuálním zdravotním stavu, pokud to bude třeba.

Čtěte téma: Jak vypadá dovolená, která vede ke skutečnému odpočinku?

Správný odpočinek je extrémně důležitý. Jak prožít dovolenou, abyste opravdu dobili baterky? 

Všechny diagnózy a medikace jsou zapisovány v mezinárodně uznávaných kódech nebo latině. K dispozici je i anglická mutace jednotlivých záznamů. Každý doktor tedy porozumí důležitým informacím a pacientovi tak odpadá problém s případnou jazykovou bariérou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).