Hlavní navigace

Mějte i na dovolené své zdravotní informace při sobě

[Tisková zpráva] Léto je tu a s ním i tradiční čas dovolených. Sluníčko, moře a nejrůznější gastronomické speciality, kterých si lidé o dovolené užívají, však mohou někdy pěkně potrápit. Vynucená návštěva lékaře v zahraničí není nic příjemného, zvlášť pokud úplně nevládnete cizím jazykem. Máme ovšem pro vás jeden tip – péči o zdraví kdekoli na světě vám usnadní Elektronická zdravotní knížka (EZK).

Sdílet

Ta obsahuje souhrn zdravotních dat o pacientovi v elektronické podobě, která je dostupná 24 hodin denně na internetu. Díky EZK tak můžete každému lékaři kdekoliv na světě poskytnout ihned informace o vašem aktuálním zdravotním stavu, pokud to bude třeba. Všechny diagnózy a medikace jsou zapisovány v mezinárodně uznávaných kódech nebo latině. K dispozici je i anglická mutace jednotlivých záznamů. Každý doktor tedy porozumí důležitým informacím a pacientovi tak odpadá problém s případnou jazykovou bariérou. www.izip.cz.

Všechny záznamy v EZK jsou vysoce zabezpečené, podobně jako například internetové bankovnictví, a jsou stále přístupné přes internet. Elektronická zdravotní knížka váš cestovní kufr rozhodně nezatíží ani o gram. Její zřízení i vedení je k dispozici exklusivně pro pojištěnce VZP ČR, a to zcela zdarma. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na webové stránky .

Informace o společnosti

Společnost IZIP, a. s.

Systém Elektronických zdravotních knížek představuje unikátní patentovanou službu v ČR, která je vedena pod patentem „Způsob shromažďování, evidence a zpřístupnění informací o zdravotní péči a jejích výsledcích a jeho použití“ z roku 2002
u Úřadu průmyslového vlastnictví. V České republice neexistuje adekvátní systém sdílení zdravotních údajů (mezi lékaři
a pacientem a mezi lékaři navzájem) ke službě Elektronické zdravotní knížky (EZK). Systém Elektronických zdravotních knížek představuje vysoce zabezpečený souhrn zdravotních informací pacienta zpracovaný ve formě virtuální EZK. Výrazně zkvalitňuje péči o pacienta samotného, zároveň zefektivňuje poskytovanou péči a šetří finanční prostředky v celém procesu poskytování zdravotní péče. Díky své komplexnosti je velmi kladně hodnocen v rámci Evropské unie, která si jej zvolila jako referenční projekt.

Elektronická zdravotní knížka – průvodce zdravím

Čtyři pilíře vašeho zdraví

■      Emergentní dataset

Důležitá zdravotní data pacienta nutná pro záchranu života, do kterých, v případě ohrožení, může nahlédnout záchranná zdravotnická služba. Zasahující lékař se tak včas dozví zásadní informace o pacientovi jako je krevní skupina, poslední očkování proti tetanu, rizikové faktory, alergie a trvalá medikace.

■       Zdravotní informace ve vlastních rukou

Elektronická zdravotní knížka (EZK) slouží k zapisování i čtení, tedy sdílení zdravotních informací mezi pacientem a lékařem a mezi lékaři navzájem. Je dostupná přes internet z kteréhokoliv místa 24 hodin denně. Uložená data jsou vysoce zabezpečena. Díky EZK má pacient přehled o všech vyšetřeních, jejich výsledcích i léčbě. Stává se vlastníkem svých zdravotních dat, která může v případě potřeby poskytnout ošetřujícím lékařům. Ti mohou rychleji a kvalitněji rozhodnout o diagnóze, zahájení cílené léčby, předejít zatěžování pacienta nevhodnou kombinací léků, či opakovaným vyšetřením.

■      Osobní účet pojištěnce

Obsahuje přehledy vykázané zdravotní péče, uhrazených regulačních poplatků, doplatků na léky a umožňuje kontrolovat historii pojištění a plateb pojistného. Pacient je tak informován o nákladech, které byly vynaloženy na jeho léčbu. Součástí zprávy je také identifikace případných nedoplatků na pojistném.

■      Manažer zdraví

Elektronická zdravotní knížka upozorňuje lékaře i pacienty na preventivní aktivity a informuje o zdravotních rizicích. K dispozici je například kalendář preventivních prohlídek, očkovací kalendář, upozorňování formou SMS/emailu, BMI index, měření krevního tlaku a cukru v krvi.

Bezpečnost

Společnost IZIP věnuje maximální pozornost oblasti bezpečnosti dat. Provoz EZK probíhá plně v souladu s platnou českou legislativou. Společnost IZIP je registrována Úřadem pro ochranu osobních údajů a je nositelem certifikace ISO 27001 a ISO 9001.

Registrace

O zřízení Elektronické zdravotní knížky lze zažádat u svého lékaře nebo lékárníka. Pro pojištěnce VZP je registrace dostupná i na vybraných pobočkách České pošty vybavených pracovištěm Czech POINT a na 19 pobočkách Pojišťovny VZP, a.s., dále na označených registračních místech. Zaregistrovat se můžete také online na webových stránkách www.izip.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).