Hlavní navigace

Nejlepší kuchař: Pohlreich, Hruška, Vaněk? Maminka!

Babiččiny buchty, nakládaná svíčková a její spíž plná podomácku navařených džemů už netáhnou, nejlepší kuchařkou byla zvolena maminka. Na paty jí však šlape Zdeněk Pohlreich.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kdo podle Čechů nejlépe vaří? Čerstvý průzkum mezi pěti sty respondenty, který zadala Monika Kopřivová, autorka knížky Maminko, vyprávěj o vaření, napovídá, že nejlepším kuchařem pro nás zůstává maminka. O druhé místo se dělí Zdeněk Pohlreich spolu s partnerem nebo partnerkou českých strávníků.

Nejlépe vaří maminka

Národ se rozdělil na dvě poloviny, jedni vaří a pečou, domácí hostiny na každý den chystají, a druzí polotovary svá těla hostí a plotnu studenou nechávají. Jedno ale máme společné, rádi se dobře najíme. A to nejlépe u maminky, ona je totiž největší kuchařskou celebritou a nejlepším kuchařem pro třetinu českého národa. Stříbrnou pozici uhájili partneři s 22 %. Babičkám tak nezbylo nic jiného než třetí místo, nedostižným kuchařským vzorem se staly jen pro 15 % Čechů. Pro maminku jako největší kuchařskou ikonu hlasovali nejvíce lidé z menších měst do pěti tisíc obyvatel. Co se týče pohlaví, pro maminku hlasovaly více ženy (36 %) než muži (28 %).

Pohlreich, dlouho nic… a Hruška

A jak dopadly kuchařské celebrity? U Čechů s přehledem vítězí stálice českého kuchařského umění Zdeněk Pohlreich. Toho si jako nejlepšího kuchaře v průzkumu vybralo téměř 22 % respondentů. Umístil se tak na děleném druhém místě hned vedle partnera nebo partnerky českých strávníků. Pro Zdeňka Pohlreicha hlasovali častěji muži než ženy, přičemž nejvíce hlasů dostal od obyvatel Prahy. Se 4 % se jako druhý v pořadí umístil Láďa Hruška v závěsu s Romanem Vaňkem a Jiřím Babicou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).