Hlavní navigace

Parcha vám zlepší sex a zvětší svaly

22. 7. 2014

Sdílet

 Autor: Wikipedia.org / Meneerke bloem, podle licence: CC BY-SA 3.0
Ještě na zahrádce nepěstujete přírodní afrodiziakum a anabolikum zvané parcha? Pak přicházíte o jedinečnou bylinu, jejíž účinky jsou srovnatelné s ženšenem.

Parcha léčivá alias maralí kořen pochází ze Sibiře. Patří do čeledi hvězdicovitých. Dle nových vědeckých poznatků se jedná o rostlinu, která je svými účinky podobná kořenu ženšen. Kořenu parchy si prvně všimli ruští osadníci a pojmenovali jej podle jelena marala, který jej vyhrabával a s chutí požíral. Parcha je krásný a léčivý „bodlák“, který bude ozdobou vaší zahrady. Patří mezi rostliny, které mají afrodiziakální účinky, určitě jej zkuste vypěstovat.

Využití v kuchyni

Odvary připravujeme velmi rychle. Necháme asi po dobu jedné minuty přejít varem a louhujeme po dobu třiceti minut. Čajové směsi prohlubují sexuální prožitek, zvyšují fyzickou i psychickou odolnost a odstraňují únavu.

Jak pěstovat

Parcha patří mezi dekorativní trvalky dorůstající do výšky až sto třiceti centimetrů. Sušený květ lze použít do vazeb. Jak si tedy parchu vypěstovat? Nemusíte mít žádné obavy, podmínky u nás jsou pro pěstování parchy vhodné. Vyhovuje jí slunný záhon i polostín, bude se jí dobře dařit v lehkých a propustných půdách. Rostlina kvete od května do června velkými růžovými květy.

Kdy sklízet a jak uchovat

Z parchy se zpracovávají především listy, které se suší a používají na přípravu čaje. Kořen je velmi podobný kořenu ženšenu a sklízí se po třetím roce života rostliny. Jedná se o jeden až dva centimetry silný, hlavní oddenek, ze kterého vyrůstají slabší kořeny. Kořeny vytvoří bal, který může vážit až několik kilogramů, nakládá se do 60% alkoholu. Nejúčinnější je tinktura z kořene. Pro sklizeň obecně je nejvhodnější červen, ale rostlinu můžeme sklízet celoročně.

Babské rady

V lidovém léčitelství se maralí kořen začal používat právě díky svým afrodiziakálním účinkům, je léčivý podobně jako ženšenový kořen, dokonce se traduje, že je proti čtrnácti nemocem. Působí hlavně proti únavě a vyčerpanosti, má antistresové účinky, uvolňuje napětí, pomáhá při migrénách, depresích a podrážděnosti. Parcha je vhodná pro studenty, protože zvyšuje schopnost koncentrace a má dobrý vliv na paměť. Má celkově příznivé účinky na organismus, proto se doporučuje její užívání v období po operacích. Maralí kořen užívejte v rozumné míře, pokud to s odvary přeženete, dostaví se nespavost a celková rozladěnost organismu a takové „nabuzení“ organismu bez využití, kdy chcete spát a nemůžete. Tělo je unavené a mozek nemůže vypnout.

Léčivé účinky

Parcha má mnoho využití. Působí mírně anabolicky a zvyšuje nárůst svalové hmoty bez vedlejších účinků na tělo, a vyplavuje jedy z organismu, včetně alkoholu. Pomáhá sportovcům zvyšovat výkon, působí jako afrodiziakum a posiluje pohlavní orgány. Čaj se doporučuje pít při neplodnosti. Zlepšuje chuť k jídlu, snižuje hladinu cukru a cholesterolu, přirozeně upravuje koloběh látkové výměny v těle a mírně zvyšuje krevní tlak. Celkově parcha působí na civilizační nemoci a stresy příznačné pro tuto dobu, používá se jako souběžný lék při léčbě nádorových onemocnění. Pomáhá na překonání únavy při virových onemocněních (např. borelióze).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).