Hlavní navigace

Panasonic sestrojil robota, který nahradí lékárníky

Denisa Křížová

Agentura Reuters informovala o robotovi, kterého vyrobil japonský koncern Panasonic. Robot má v lékárnách rozdělovat léky pacientům. Podle agentury Reuters je to první významný krok společnosti v robotice. Informoval o tom server iHned.cz. „Tento robot je naším prvním robotickým projektem. Rozděluje pacientům injekční léky, čímž šetří čas lékárníkům,“ uvedl mluvčí společnosti a dodal, že robot svou podobou nepřipomíná člověka. „Vypadá jako skříňka s mnoha malými zásuvkami.“

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Agentura Reuters informovala o robotovi, kterého vyrobil japonský koncern Panasonic. Robot má v lékárnách rozdělovat léky pacientům. Podle agentury Reuters je to první významný krok společnosti v robotice. Informoval o tom server iHned.cz.

„Tento robot je naším prvním robotickým projektem. Rozděluje pacientům injekční léky, čímž šetří čas lékárníkům,“ uvedl mluvčí společnosti a dodal, že robot svou podobou nepřipomíná člověka. „Vypadá jako skříňka s mnoha malými zásuvkami.“

Robot ve své paměti skladuje zdravotní údaje o pacientech a na jejich základě rozděluje léky, které do něho lékárníci vloží. Pacienti si pak z příslušné přihrádky se svým jménem vytáhnou ze zařízení svůj předepsaný lék.

Firma Panasonic začne robota prodávat japonským nemocnicím v březnu a poté jej nabídne trhům v USA a Evropě. Podle mluvčího společnosti bude robot stát několik stovek tisíc dolarů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).