Hlavní navigace

Španělské bio okurky dovezené do ČR z Německa jsou nezávadné

Redakce

Vzorky odebrané ze zásilky údajně nebezpečných okurek dodaných minulý týden firmě Country Life jsou negativní.  Okurky nebyly kontaminovány nebezpečnou bakterií, která především v Německu způsobila několik úmrtí. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informovala firma Country Life. Odvolává se na výsledky testů vzorků odebraných v neděli Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI). Německo mezitím oznámilo, že zdrojem nákazy okurky nejsou. Původ infekce není znám.

Doba čtení: 2 minuty

Vzorky odebrané ze zásilky údajně nebezpečných okurek dodaných minulý týden firmě Country Life jsou negativní. 

Okurky nebyly kontaminovány nebezpečnou bakterií, která především v Německu způsobila několik úmrtí. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informovala firma Country Life. Odvolává se na výsledky testů vzorků odebraných v neděli Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI). Německo mezitím oznámilo, že zdrojem nákazy okurky nejsou. Původ infekce není znám.

SZPI přesto pokračuje v rozsáhlých kontrolách čerstvé zeleniny především z dovozu, uvedl mluvčí inspekce Michal Spáčil

„Výsledky testů španělských okurek, které společnost Country Life dovezla z Německa, potvrdily, že okurky neobsahují nebezpečné bakterie. To je v souladu s informacemi z Německa, že španělské okurky byly za zdroj nebezpečné nákazy považovány neprávem,“ uvedla firma Country Life v tiskové zprávě. 

Zda bude společnost požadovat nějaké odškodnění, zatím není jasné. „Zvažujeme, jak budeme postupovat. Uvědomujeme si, že v Německu ta situace problematická byla a ještě je a nějaká opatření se dělala,“ uvedla mluvčí firmy Lubomíra Chlumská. Na druhou stranu prý firma nechápe, proč se inspekce zajímala právě o její potraviny. „Měli jsme pocit od začátku, že to je planý poplach,“ dodala Chlumská. 

Společnost se podle ní postupem státních orgánů sice cítí být poškozena, zároveň ale pociťovala velkou podporu a solidaritu ze strany zákazníků. „Spíš máme obavu, co to udělá s biopotravinami jako takovými,“ poukázala Chlumská na možné důsledky kauzy. 

Odborníci zatím nevědí, co může nákazu, která se projevuje krvácivými průjmy a selháním ledvin, způsobit. Například podle ministra zemědělství Ivana Fuksy by zdrojem mohlo být špatně tepelně zpracované maso. 

Nákaza si od půlky května vyžádala 17 obětí, především v Německu. Další stovky lidí mají potvrzenou nákazu. 

Česko má tři případy možné nákazy – u americké turistky testy podezření již potvrdily. Na výsledky testů specializované laboratoře se ještě čeká u vzorku od starší pacientky, která je v nemocnici v Hradci Králové, a u starší pacientky z Trutnova.