Hlavní navigace

Na Parkinsona zkuste výtažky z fíkovníku

Autor: Isifa.cz
Jarmila Podhorná

Parkinsonovu nemoc nelze zcela vyléčit, ale existují léky a byliny, které její nástup zpomalují.

Doba čtení: 1 minuta

Lidé nemocní Parkinsonovou chorobou obvykle nebývají schopni plně ovládat svoje svalstvo. Typickým projevem je třes, ale také nekoordinované pohyby, špatná artikulace nebo snížená schopnost mimiky.

Tuto chorobu nelze v současné době plně vyléčit, přesto je možné zpomalit její průběh a zvýšit plnohodnotnost života nemocného. K tomu se využívá léků, jež posilují mozek i nervové dráhy a zvyšují jejich ochranu.

Byliny posílí i činnost mozku

Z bylin mohu v případě Parkinsonovy choroby doporučit například bělotrn kulatohlavý, který pomáhá v případě poruch vedení vzruchu nervovými vlákny. Pozitivně na celou centrální nervovou soustavu působí také výtažky ze žen-šenu. Činnost mozku pak posiluje bacopa nebo fíkovník. I v případě této choroby je možné sáhnout po jinanu. Účinná při řešení tohoto problému je olše, která je protizánětlivým prostředkem.

Při řešení tohoto problému platí též očistit organismu od usazenin a nečistot jednak na všech orgánech, hlavně ale na cévním aparátu a nervové soustavě. Dále je důležitá detoxikace od různých virových, bakteriálních a parazitálních zátěží.

Čtěte dále: Patří „parkinson“ za volant?