Hlavní navigace

Mikrojehličkování - moderní metoda pro růst vlasů

18. 9. 2012

Sdílet

Nejčastější formou vypadávání vlasů je tzv. androgenní alopecie (AGA), která postihuje muže i ženy. AGA je způsobena progresivním, postupný snížením počtu běžných vlasových folikulů, které produkují normální vlasy. U mužů začíná postupné ztenčování v oblasti čela.  Novou metodou pro revitalizaci vlasů je mikrojehličkování. Ozdravuje vlasovou pokožku a revitalizuje vlasové folikuly, tím napomáhá opětovnému růstu vlasů.

Nejčastější formou vypadávání vlasů je tzv. androgenní alopecie (AGA), která postihuje muže i ženy. AGA je způsobena progresivním, postupný snížením počtu běžných vlasových folikulů, které produkují normální vlasy. U mužů začíná postupné ztenčování v oblasti čela. 

Novou metodou pro revitalizaci vlasů je mikrojehličkování. Ozdravuje vlasovou pokožku a revitalizuje vlasové folikuly, tím napomáhá opětovnému růstu vlasů.

Metoda je vhodná pro muže i ženy, nejprve je vždy vhodné konzultovat s lékařem-specialistou pro vyloučení jiných důvodů padání vlasů.

Přečtěte si: Plešatění je přirozené. Dá se ale něco dělat s pleší?

„Mikrojehličky pronikají vnějším povrchem pokožky. Stovky malých kanálů, které se tak vytvoří, usnadňují průnik pro vstřebání účinných látek do pokožky hlavy. Tím se zvýší absorpce přímo do vlasových folikulů,“ popisuje dermatoložka Alena ČernáDermitage. „Mikrojehličkování stimuluje krevní tok, čím se celkově zvyšuje prokrvení vlasové části pokožky a dochází k lepšímu metabolizmu. A do třetice přímo na pokožce hlavy dochází k jemnému olupování nadbytečných kožních buněk, které se akumulují u vlasových folikulů, což přispívá k jejich podvýživě a nakonec k jejich selhání a trvalé ztrátě vlasů.“

Bolí to?

Péči o vlasovou pokožku je třeba zahájit, jakmile se projeví padání vlasů nebo jejich oslabování. Jehličkování nepoškozuje pokožku hlavy, nicméně je třeba počítat s tím, že kůže může být trochu citlivá, zejména v začátku léčby. Celé ošetření trvá cca 20 minut včetně aplikace látek na pokožku. 

A každého asi zajímá to hlavní, proč podobnou proceduru vůbec podstupuje – kdy mohu vidět účinky? „Při správné péči vlasy přestávají padat do čtyř týdnů. Ošetřování se opakuje po dobu pěti měsíců pro efektivní a dlouhodobý výsledek,“ říká Alena Černá.

Důležitá je právě zmíněná správná a šetrná péče, což platí pro vlasy obecně. Vyhněte se agresivním přípravkům při barvení a odbarvování. Lékařka doporučuje pouze používání specializovaných šamponů a tonik a velmi jemné a šetrné mytí hlavy. Žádné drbání při mytí nebo tření froté ručníky, pouze jemné tlakové promačkávání a odsávání nadbytečné vody ručníkem. Co nejméně používejte úpravu horkým vzduchem, pokud je to nevyhnutelné, tak vždy s použitím kvalitních přípravků, které chrání vlasy před nadměrným teplem. Pozor také na slunce.

Čtěte také: Deset otázek a odpovědí o padání vlasů

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).