Hlavní navigace

padání vlasů

Chemie pro krásné vlasy? Raději bylinky, pivo nebo hennu

Mít bohatou hřívu není jen výsadou žen. Plešky pánů sice mají své kouzlo, ale obvykle bývají ukazatelem vyzrálé rezignace. Rozhodně je vždy dobré vědět, jak můžeme o své vlasy pečovat, co jim prospívá a čemu bychom se naopak měli raději vyhnout.

7. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 5 minut

Alopecie: Proč mají muži kouty a ženy ne?

Zatímco ženy mají naleštěné kouty leda v bytě, polovina mužů nad padesát má kouty na hlavě. Finální fází je tzv. hippokratovská pleš. Proč tomu tak je a co s tím?

Doba čtení: 4 minuty

Šestinedělí bez slz, zácpy a padání vlasů

Čerstvé matky vedle radosti z dítěte trápí typické potíže spjaté s obdobím šestinedělí. Poporodní hojení, problémy s vyprazdňováním či deprese lze řešit přírodní cestou.

9. 1. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Mikrojehličkování - moderní metoda pro růst vlasů

Nejčastější formou vypadávání vlasů je tzv. androgenní alopecie (AGA), která postihuje muže i ženy. AGA je způsobena progresivním, postupný snížením počtu běžných vlasových folikulů, které produkují normální vlasy. U mužů začíná postupné ztenčování v oblasti čela.  Novou metodou pro revitalizaci vlasů je mikrojehličkování. Ozdravuje vlasovou pokožku a revitalizuje vlasové folikuly, tím napomáhá opětovnému růstu vlasů.

18. 9. 2012 10:59
Doba čtení: 2 minuty

Deset otázek a odpovědí o padání vlasů

ROZHOVOR – S jakými vlasy se narodíme, takové máme – zjednodušeně řečeno. „Množství, barva, síla a tvar vlasu jsou člověku vrozeny,“ říká lékař Peter Hajduk. Přesto nevěšte holou hlavu.

17. 9. 2012 10:16
Doba čtení: 6 minut

Padání vlasů můžete řešit, až když znáte příčinu

Je to strašný pocit, tahat si z hlavy prameny vlasů. Člověk snadno propadne panice. Někdy stačí upravit jídelníček nebo zvolnit, jindy je důvodem vážná nemoc. Nebo také rozvod či šikana.

Doba čtení: 4 minuty

Plešatění je přirozené. Dá se ale něco dělat s pleší?

Muži, kteří se nechtějí smířit s holou hlavou, jsou ideálním cílem pro prodejce zázračných přípravků nebo esteticko-chirurgických zákroků. Cena za vlasy je vysoká a efekt? Jak kdy.

Doba čtení: 5 minut