Hlavní navigace

Máte hyperaktivní dítě?

3. 8. 2010

Sdílet

Nově založená Asociace dospělých pro hyperaktivní děti je první českou organizací tohoto druhu. Jejím cílem je zejména šířit osvětu o ADHD, neboli Hyperkinetické poruše.  Počet dětí, u nichž se projevuje, odborníci odhadují na 20 000 v ČR. To znamená, že v každé třídě je jedno nebo dvě takové děti.

Nově založená Asociace dospělých pro hyperaktivní děti je první českou organizací tohoto druhu. Jejím cílem je zejména šířit osvětu o ADHD, neboli Hyperkinetické poruše. 

Počet dětí, u nichž se projevuje, odborníci odhadují na 20 000 v ČR. To znamená, že v každé třídě je jedno nebo dvě takové děti.

Před ADHD není možné zavírat oči, protože její neléčení může vést ke zničujícím důsledkům pro budoucnost těchto dětí. Je prokázáno, že se častěji uchylují k drogám, antisociálnímu chování a kriminalitě. Nejdůležitější je ADHD diagnostikovat, což může udělat dětský psychiatr.

Asociace usiluje o to, aby se tato problematika odtabuizovala a zbavila různých mýtů. K tomu má napomoci webový portál www.adehade.cz, který slouží radami jak rodičům, tak i učitelům a lékařům.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).