Hlavní navigace

Malý příběh o velké pojišťovně, která pomohla jinak, než měla

Redakce

Jak funguje cestovní pojištění v praxi? Autor článku popisuje vlastní zkušenost, která začala banálním úrazem a končila nečekanými obstrukcemi a problémem, jak se vůbec dostat domů.  Začátkem května 2010 ho potkalo to, co je noční můrou všech cestovatelů a dovolenkářů – úraz v zahraničí. Když v pátek večer odlétal směr Mallorka s platební kartou Diners Club s cestovním pojištěním, těšil se na prodloužený víkend strávený uprostřed přátel na krásném ostrově, který ještě nebude zahlcen turisty.…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak funguje cestovní pojištění v praxi? Autor článku popisuje vlastní zkušenost, která začala banálním úrazem a končila nečekanými obstrukcemi a problémem, jak se vůbec dostat domů. 

Začátkem května 2010 ho potkalo to, co je noční můrou všech cestovatelů a dovolenkářů – úraz v zahraničí. Když v pátek večer odlétal směr Mallorka s platební kartou Diners Club s cestovním pojištěním, těšil se na prodloužený víkend strávený uprostřed přátel na krásném ostrově, který ještě nebude zahlcen turisty. Skončil však předčasně.

Čtěte téma: Jak vypadá dovolená, která vede ke skutečnému odpočinku?

Řada lidí dnes neumí správně odpočívat, a to se podepisuje na jejich zdraví i soukromém životě, říká psycholožka.

Celý článek Zkušenost: Malý příběh o velké pojišťovně, která pomohla jinak, než měla najdete na serveru Měšec.cz.

tipli

Případ ukazuje, že cestovní pojištění není žádná banalita, ale v případě potřeby naprosto nezbytné. Ani ne tak pro samotné ošetření, které přišlo na stovky eur. Ale dostat zraněného domů byl oříšek i pro profesionály v oboru, a to přitom Mallorku nelze považovat z turistického hlediska za místo, kde dávají lišky dobrou noc.

Proto se při sjednávání pojištění na vaše zahraniční cesty zkuste informovat o nejrůznějších aspektech pojištění, např. na podmínky uznání opatrovníka, proplacení hotelu při nutném prodloužení pobytu a finanční limity na repatriaci, neboť let s provizorním lůžkem – stretcherem znamená demontáž 3 řad sedadel z letadla, což jistě nebude levná záležitost. Jinak by se cestovní pojištění mohlo ukázat jako polovičaté ve chvíli, kdy již bude pozdě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).