Hlavní navigace

Malý příběh o velké pojišťovně, která pomohla jinak, než měla

28. 5. 2010

Sdílet

Jak funguje cestovní pojištění v praxi? Autor článku popisuje vlastní zkušenost, která začala banálním úrazem a končila nečekanými obstrukcemi a problémem, jak se vůbec dostat domů.  Začátkem května 2010 ho potkalo to, co je noční můrou všech cestovatelů a dovolenkářů – úraz v zahraničí. Když v pátek večer odlétal směr Mallorka s platební kartou Diners Club s cestovním pojištěním, těšil se na prodloužený víkend strávený uprostřed přátel na krásném ostrově, který ještě nebude zahlcen turisty.…

Jak funguje cestovní pojištění v praxi? Autor článku popisuje vlastní zkušenost, která začala banálním úrazem a končila nečekanými obstrukcemi a problémem, jak se vůbec dostat domů. 

Začátkem května 2010 ho potkalo to, co je noční můrou všech cestovatelů a dovolenkářů – úraz v zahraničí. Když v pátek večer odlétal směr Mallorka s platební kartou Diners Club s cestovním pojištěním, těšil se na prodloužený víkend strávený uprostřed přátel na krásném ostrově, který ještě nebude zahlcen turisty. Skončil však předčasně.

Čtěte téma: Jak vypadá dovolená, která vede ke skutečnému odpočinku?

Řada lidí dnes neumí správně odpočívat, a to se podepisuje na jejich zdraví i soukromém životě, říká psycholožka.

Celý článek Zkušenost: Malý příběh o velké pojišťovně, která pomohla jinak, než měla najdete na serveru Měšec.cz.

Případ ukazuje, že cestovní pojištění není žádná banalita, ale v případě potřeby naprosto nezbytné. Ani ne tak pro samotné ošetření, které přišlo na stovky eur. Ale dostat zraněného domů byl oříšek i pro profesionály v oboru, a to přitom Mallorku nelze považovat z turistického hlediska za místo, kde dávají lišky dobrou noc.

Proto se při sjednávání pojištění na vaše zahraniční cesty zkuste informovat o nejrůznějších aspektech pojištění, např. na podmínky uznání opatrovníka, proplacení hotelu při nutném prodloužení pobytu a finanční limity na repatriaci, neboť let s provizorním lůžkem – stretcherem znamená demontáž 3 řad sedadel z letadla, což jistě nebude levná záležitost. Jinak by se cestovní pojištění mohlo ukázat jako polovičaté ve chvíli, kdy již bude pozdě.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).