Hlavní navigace

Kdy se smí říkat „kurva“? Ne před desátou

10. 12. 2010

Sdílet

„Kurva“  se před 22. hodinou neříká, varuje vysílací rada televizi Nova. Televize Nova a její hudební kanál MTV rozčílily Radu pro rozhlasové a televizní vysílání  kvůli vulgaritám, které odvysílaly před 22. hodinou. Na Nově radní pohoršil film Sněženky a machři po 25 letech, na MTV pak pořad Stahovák, v němž Jiří Mádl a Vojta Kotek komentují vtipná videa na internetu.

„Kurva“  se před 22. hodinou neříká, varuje vysílací rada televizi Nova.

Televize Nova a její hudební kanál MTV rozčílily Radu pro rozhlasové a televizní vysílání  kvůli vulgaritám, které odvysílaly před 22. hodinou.

Na Nově radní pohoršil film Sněženky a machři po 25 letech, na MTV pak pořad Stahovák, v němž Jiří Mádl a Vojta Kotek komentují vtipná videa na internetu.

V obou případech měl provozovatel Novy, společnost CET 21, porušit zákon tím, že ohrozil psychický, fyzický a mravní vývoj dětí a mladistvých.

K tématu: Silná slova a sprosté panny

Být pannou a být sprostá. Těmito parametry nás, čtrnáctileté muže, snad chtěly oslnit naše spolužačky, tehdy, v dobách puberty. 

O poněkud bizarní tiskové zprávě dnes informuje server Digizone.cz. „Děti a mladiství by mohli získat dojem, že je běžné vést s kamarády veřejně detailní rozhovory o genitáliích a intimním chování se ke genitáliím," píše Rada v tiskové zprávě ze svého posledního zasedání. Vychází přitom např. z rozhovoru Kotka s Mádlem, jehož ukázku najdete na serveru Digizone.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).